Robot Süpürge Tavsiyesi İstiyorum

Bütçem maalesef çok fazla yok bebek de beklediğim için :) S7 modeline bakıyorum da teknoloji marketlerde stok yok hepsiburada trendyol vs. oralarda da kendi satıcıları satmıyor
Kendini temizleyen model almaya calışın. Gerekirse az daha para biriktirin yeni teknoloji almaya çalışın

Paspas sırasında halılar ıslanmıyor mu
halıların yüksekse evet ıslanır
Çünkü kaldırma aparatının kaldırabildiği seviye halıların çok yüksekse işe yaramıyor
Ama yüksek olmayan ince halılarda sadece kenarlarında ıslanma oluyor.
Çünkü halının kenarlarını dolaşıyor silme işlemi yaparken

Bende hamileyim zorlandığım için robot süpürge aldım. Vacuum X10 plus kullanıyorum Mi'nin robot süpürgesi. Çöpünü kendi boşaltıyor, suyunu kendi dolduruyor, moplarını falan kendi temizliyor. Tam tembellere göre bir icat. 😂 Benim yaptığım dolarsa toz haznesini birkaç ayda bir değiştirmek, su haznesine su eklemek bu kadar. Ben tavsiye ederim çok memnunum.
xiaomi'den çok model bakmamıştım şimdi baktım da fiyat performans olarak iyiymiş baya teşekkür ederim :)

bu iki model arasında çok gittim geldim :) silme özelliğinden memnun musunuz?
Silme işlemi genelde sizin el mopuyla silmeniz gibi olmuyor,zor lekeler varsa filan çıkarmıyor ama genel tozunu alıyor gibi düşünün.Robot süpürgenin şu avantajı oluyor, günlük çalıştırdıgim için yerler ekstra birşey dökülmediyse kir toz vs olmuyor.Gunluk çalıştırirsaniz ev aşırı kirlenmiyor.Benim saçlar çok dökülür ve iki çocuğum var.Gunluk çalıştırdıgim için şöyle dip köşe ayrıntılı olmasada bakınca temiz görünüyor.mobilyalarin üzerindeki toz miktarını da azaltıyor.

Silme işlemi genelde sizin el mopuyla silmeniz gibi olmuyor,zor lekeler varsa filan çıkarmıyor ama genel tozunu alıyor gibi düşünün.Robot süpürgenin şu avantajı oluyor, günlük çalıştırdıgim için yerler ekstra birşey dökülmediyse kir toz vs olmuyor.Gunluk çalıştırirsaniz ev aşırı kirlenmiyor.Benim saçlar çok dökülür ve iki çocuğum var.Gunluk çalıştırdıgim için şöyle dip köşe ayrıntılı olmasada bakınca temiz görünüyor.mobilyalarin üzerindeki toz miktarını da azaltıyor.
Her gün çalıştırmayı planlıyorum çünkü artık doğum yaklaştıkça normal süpürgeyle temizlik yapmak zorluyor kedim de var temizlemesem de olmuyor işimi silmeyi de yapıp işimi kolaylaştırsın yeterli

Merhaba kızlar,
1 sene oldu evleneli evde bir kedim var ve hamileyim artık temizlik maalesef zor geliyor.
Dyson süpürge almıştım çeyizime ne zamandır bir de robot süpürge alma düşüncem var bugün süpürgemi temizlerken kesin karar verdim almaya çünkü süpürgeyi temizlerken kullananlar bilir ana temizleme başlığı normalde saç kılı vs. sıkışmasın diye özel bir başlık fakat kedimin tüyleri kısa kaldığı için bir kısmı sıkışmış almıyormuş ve başlık tıkanmış :) başlık yıkanmadığı için de temizlerken canım çıktı yani.
Roborock ve Philips süpürgelere baktım, Philips'in 7000 moplu bir modeli var o aklıma yattı gibi ama kullananlardan da öneri almak isterim var mıdır moplu önerebileceğiniz marka ve model?

DreaMe
Xiaomi
Roborock bunlarin ucude Mijia markasinin urunleri, ozellikleri neredeyse ayni, hepsinin fiyat farkinin olma sebepleri, sarf malzemeleri ve urunun uretildigi malzemelerin kalite farki.

8000 pa ve uzeri cekis gucu arayin, cunku kediniz var ve bebek yolda (hayirli olsun 🧿)
5200 MaH pil gucu ve uzerini satin alin, 8000 pa cekis gucu icin guclu bir pile ihtiyac var.
Cift paspas ozelligi guzel ama sart mi hayir, olursa guzel olur ama olmasa da olur.

Cop hazneli makinalar, uzun sureli tatil surecleriniz varsa lazim onun disinda gereksiz kaba bir goruntu.

Aklinizda soru varsa yanitlarim.

Uygun fiyatlı grundig VCR 6231 kullanıyorum.
Haritalama iyi, ses iyi, mop iyi halıları ıslatmıyo, alan temizliği, yasaklı alan belirleme falan iyi.
Kablolara nadir takılıyor, 10 kere takılsa birini kurtarmıyor.
Girmediği delik kalmıyor evde.
%30-40 şarjla 3+1 süpürüp siliyor. Süpürdüğü alan 80 mt ama yatak altı dolap altı vs her yere Girmediği için.
İnce halıları toplama potansiyeli var.
Eşiklerde boy farkı varsa nadir de olsa mopu bırakabiliyo.
Mutfak dolabı altına girmiyor benim keşke ona da girse.

Merhaba kızlar,
1 sene oldu evleneli evde bir kedim var ve hamileyim artık temizlik maalesef zor geliyor.
Dyson süpürge almıştım çeyizime ne zamandır bir de robot süpürge alma düşüncem var bugün süpürgemi temizlerken kesin karar verdim almaya çünkü süpürgeyi temizlerken kullananlar bilir ana temizleme başlığı normalde saç kılı vs. sıkışmasın diye özel bir başlık fakat kedimin tüyleri kısa kaldığı için bir kısmı sıkışmış almıyormuş ve başlık tıkanmış :) başlık yıkanmadığı için de temizlerken canım çıktı yani.
Roborock ve Philips süpürgelere baktım, Philips'in 7000 moplu bir modeli var o aklıma yattı gibi ama kullananlardan da öneri almak isterim var mıdır moplu önerebileceğiniz marka ve model?
Dyson dan memlunmusunuz?

Konunuzu sabote etmek gibi olmasın ama şarjlı dikey önerisi olan varsa da ben alırım 1 dal :)
Ailecek dyson kullanıyoruz, bende v11 var, annemde v8, kardeşimde gen5 var. Hepsinin arasında ciddi fiyat farkları mevcut olmasına rağmen en ucuzundan en pahalısına kadar üçümüzde çok memnunuz. Bütçeniz için uygunsa mutlaka dyson öneririm.

Robot süpürgeleri de biz alalı birkaç yıl oldu. Üçümüzde xiaomi kullanıyoruz fakat yıllar geçtikçe batarya problemi gibi sorunlar ortaya çıktı, öylesine duruyor şu an evde. Kimse kullanmıyor. Annemin ve kardeşimin moplu modeldi, en fazla bir iki kere hevesle kullanmışlardır o yüzden çok elzem bir faktör değil bana göre.

X