Riskli Gebelik, Düğün…

xxozgenn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2024
60
40
Merhaba kızlar …
31 hf gebeyim gebeliğimi lekelenmeli ve riskli geçiriyorum doktor kontrolündeyim progestan kullanıyorum ve doktorum yatmamı söylüyor.
Bebek eşyalarını bile online alıyorum, ev ihtiyaçlarını (şampuan , sabun vs) online alıyorum gezmemek için. Market alışverişini eşim yapıp getiriyor.
ancak yakın zamanda kaynımın düğünü var tüm aile ona telaş içinde şimdi de benim elbisemin olmamasına taktılar kafayı her gün arayıp şuraya elbise bakmaya gidelim mi , düğünde şık ol sen eltisin, ayakkabı ne giyeceksin diyip duruyorlar. Gelemeyeceğimi, uzanmam gerektiğini, gerekirse online alacağımı , doktorun sıcakta çıkma dediğini söylememe rağmen içten içe abarttığımı ya da belki yalan söylediğimi düşünüyorlar belki de. Doktor eşimle de konuşmuştu oysa ki..
Sürekli , sende ne çok yattın, xxx kişisi doğuma kadar lekelenmiş bu kadar takma, çok yattın doğumun zor olacak falan diyorlar . Ne yapacağımı şaşırdım …

Ya saçmalamasinlar lütfen kimseye aldırış etmeyin. Riskli gebeydim 24 haftalık doğum yaptım. 35 gün yaşadı tutunamadi meleğim. Dünya umrunda olmasın düğüne de gitme katlanılmaz bir acı değil.
Başınız sağolsun çok üzüldüm … evlat baska bir şey işte
Abarttığımı düşünüyorlar ister istemez acaba ben mi drama yapıyorum diye düşündürüyorlar insana

Bebeğine bişey olsa o şık ol yattın diyen insanlar değil sen hırpalanacaksın. Yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsin bu noktada kalkıp bir düğün bir elbise uğruna canınızı tehlikeye atmaya değer mi Allah aşkına. Kulaklarını kapat. Sen ve bebeğin önceliksiniz. Kimseyi dinleme eşini bile.

Bebeğine bişey olsa o şık ol yattın diyen insanlar değil sen hırpalanacaksın. Yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsin bu noktada kalkıp bir düğün bir elbise uğruna canınızı tehlikeye atmaya değer mi Allah aşkına. Kulaklarını kapat. Sen ve bebeğin önceliksiniz. Kimseyi dinleme eşini bile.
Düğün bizim olduğu için belki saatlerce ayakta durmamı gerektirecek şeyler olacak gitmemeyi bile düşünüyorum ama asla kabullenmiyorlar öyle bi ihtimali

Merhaba kızlar …
31 hf gebeyim gebeliğimi lekelenmeli ve riskli geçiriyorum doktor kontrolündeyim progestan kullanıyorum ve doktorum yatmamı söylüyor.
Bebek eşyalarını bile online alıyorum, ev ihtiyaçlarını (şampuan , sabun vs) online alıyorum gezmemek için. Market alışverişini eşim yapıp getiriyor.
ancak yakın zamanda kaynımın düğünü var tüm aile ona telaş içinde şimdi de benim elbisemin olmamasına taktılar kafayı her gün arayıp şuraya elbise bakmaya gidelim mi , düğünde şık ol sen eltisin, ayakkabı ne giyeceksin diyip duruyorlar. Gelemeyeceğimi, uzanmam gerektiğini, gerekirse online alacağımı , doktorun sıcakta çıkma dediğini söylememe rağmen içten içe abarttığımı ya da belki yalan söylediğimi düşünüyorlar belki de. Doktor eşimle de konuşmuştu oysa ki..
Sürekli , sende ne çok yattın, xxx kişisi doğuma kadar lekelenmiş bu kadar takma, çok yattın doğumun zor olacak falan diyorlar . Ne yapacağımı şaşırdım …
Tabi ki elbise almaya felan çıkmayın. Bende aynı durumdayım. Yatıyorum kaynımın nişanı var ben net bir şekilde söyledim büyük ihtimal gelemem duruma göre değerlendiririz diye. Eğer riskim devam ediyor olursa da gitmeyeceğim. Kimsenin düğünü çocuğumdan önemli değil. Sizin içinde öyle olsun. Yarın öbür gün herkes kendi hayatına bakar siz üzüntünüzle kalırsınız.

Tabi ki elbise almaya felan çıkmayın. Bende aynı durumdayım. Yatıyorum kaynımın nişanı var ben net bir şekilde söyledim büyük ihtimal gelemem duruma göre değerlendiririz diye. Eğer riskim devam ediyor olursa da gitmeyeceğim. Kimsenin düğünü çocuğumdan önemli değil. Sizin içinde öyle olsun. Yarın öbür gün herkes kendi hayatına bakar siz üzüntünüzle kalırsınız.
Kesnlikle çok haklısınız…

Düğün bizim olduğu için belki saatlerce ayakta durmamı gerektirecek şeyler olacak gitmemeyi bile düşünüyorum ama asla kabullenmiyorlar öyle bi ihtimali
Düğün senin değil düğün eşinin ailesinin. Karnın burnunda halinle hiçbir sorumluluk almanı bekleyemezler. Çok istiyorlarsa oturursun kapıda bi sandalyeye millete hoşgeldin dersin olur biter. O bile çok. Yok hizmet etmekmiş yok misafir ağırlamakmış yok damadın gelinin peşine koşmakmış öz kardeşinde olsa senin yapacağın iş değil. Hiç drama yapmıyorsun. Hiç abartmıyorsun. Gerekirse gitmeyeceksin, gitsen erken döneceksin zaten. Çok mecbur kalırsan doktordan rica et anlattıklarını ses kaydına alıp aile üyelerine dinlet.

Bazı şeylerin dönüşü yoktur. Hele ki sağlığın asla. Eşinizle görüşün bence durumun ciddiyetini o anlatsın. görümcemin hiç bu tarz sorunları olmadığı halde uzun yol hamileyken zor oluyor diyip gelmedi. Alınmadım gücenmedim Allah korusun başına bişey gelse onun vebalini kendisi dahil hiç kimse alamazdı. Kendim kardeşimin düğününde hamileyken uzak yol gittim ve beni baya zorlamıştı zaten insan tedirgin oluyor hamileliğim etkilenir mi diye. Hakikaten de acile gitmek zorunda kalmıştım. Allah korusun kötü bişi olsa onların da düğünü bozulacak kimse düğünden bişey anlamayacak

Merhaba kızlar …

Kocan bir şey demiyor mu? Düğün kalabalık sıcak ayakta vs vs bir sürü eziyet hamile kadına.

Hayır. Tam tersi çok önemli bi şey olsa doktor yatış verirdi demekki bi şeyin yokki eve yolladı diyor

Çok üzüldüm bu durumda olmanıza. Olayın haftayla alakası yok. Riskli bir durum varsa riskli bir durum vardır. Kalkmaman gerekiyorsa kalkmadan uzanman gerekiyordur. Kocan neden bu öküzlüğü yapıyor?

Hayır. Tam tersi çok önemli bi şey olsa doktor yatış verirdi demekki bi şeyin yokki eve yolladı diyor
Eşinizin kafası güzel herhalde. Elbette çok çok ciddi bir durumda yatış yapılır ama riskli bütün gebelikler yatacak olsa servislerde yer kalmaz. Kimisine de evde dinlen bol su iç derler. Vicdanınız nasıl rahat edecekse öyle yapın insanlar her türlü şeyi der ne yaparsanız yapın

X