Resiprokal Translokasyon taşıyıcısı olanlar

Merhaba, sizin yazınızı okuyunca yazmak istedim, daha beteri var. Eşimde de bende de resiprokal translokasyon var. Ben birkaç deneme yaptıktan sonra vazgeçtim. (En son doktorum yumurta donasyonundan bahsediyordu) Umarım siz iyi bir sonuca ulaşırsınız…

Üzüldüm ne denir bilmiyorum
Peki embriyolara mutlaka genetik analiz yaptırmışsınızdır sonuç hep kötü mü geliyordu? Doktorların ikinizinde böyle olması durumuna yorumları ne oldu?
Bilmiyorum biz ne kadar deneriz. Zaten çok embriyo oluşmuyor oluşan birkaç taneyi gönderdik pgt için, haber bekliyoruz.

Bizim embriyo oluşumu konusunda hiçbir problemimiz olmadı. İlk 11, sonra 10, 6 gibi sayılarda embriyomu oldu ancak ilkinde bu translokasyon durumundan haberimiz yoktu. Hiç pgt yaptırmadan 2-3 kez transfer oldum. İki kez kese gördük ancak bebeği hiç göremedik. Bunun üzerinde kromozom analizlerimiz yapıldı ve sonuç ikimizde de dengeli translokasyon! Testler sonrası haber veren genetik dr da bunun çok ender rastlanan bir vaka olduğunu söyledi. Böyle bir denk geliş çok büyük şans ya da şanssızlık. Biz sonraki denemelerde pgt yaptırdık. Birinde hiç sağlıklı gelmedi, bir keresinde tek mozaik embriyo aldık ancak o da hiç tutunamadı. Ben de vazgeçtim. Şimdi ailem yumurta donasyonu için ısrar ediyor ama onu da hem inancımdan ötürü istemiyor hem de yine heyecanlanıp olmazsa üzülmek istemiyorum. Umarım sizin için güzel gelişmeler olur. Kısmetinizde varsa mutlaka gelecektir.

Bizim pgtden sağlıklı gelen olmadı
Sizin durumunuz gerçekten çok çok ender ne denir bilmiyorum. Herşeyde bir hayır vardır diye düşünmeli. Maddi imkanınız el veriyor ise yıpranmayacağınızı düşünüyorsanız çok da umut bağlamadan denemeye bir süre daha devam edebilirsiniz.
Evet donasyon konusu benim içinde aynı.
Güzel dileklerini için teşekkürler hayırlısı olsun hakkımızda.

Merhaba canim bendede maalesef bu sorun var 2 kez tüp bebek denedik ama hiç sağlıklı embriyo olmadı arada düştüklerim oldu o kadar üzgünüm ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…