Rektovajinal fistül ameliyatından sonra iyileşenler?

Merhaba geçmiş olsun.Cok zor bir süreç.Allah yardımcımız olsun .Benim kizimda 3 yaşında. 40 gunlukken fark ettim bu durumu. Rektoskopi çektiler göremediler. Bebek Biraz büyüsün bekleyelim dediler. Sonrasında uzunca bir süre görmedim .Kapandı diye sevindim.Ama bir aydır yine görüyorum. Çok üzgünüm. Doktor kime gidiyorsunuz.Yeni bir gelişme var mi

Merhaba geçmiş olsun.Cok zor bir süreç.Allah yardımcımız olsun .Benim kizimda 3 yaşında. 40 gunlukken fark ettim bu durumu. Rektoskopi çektiler göremediler. Bebek Biraz büyüsün bekleyelim dediler. Sonrasında uzunca bir süre görmedim .Kapandı diye sevindim.Ama bir aydır yine görüyorum. Çok üzgünüm. Doktor kime gidiyorsunuz.Yeni bir gelişme var mi
Size mesaj attım🙏🏼

Merhaba bende doğum kaynaklı rektovajinal ameliyatı oldum şuan daha ameliyat olalı 14 gün oldu ama pansumanlar beni çok zorluyo.bu süreç nezman biter ameliyatı olan arkadaşlar görürseniz yazabilirmisiniz moralim çok bozuluyo artık

Merhabalar ben 4 aralıkta doğumdan kaynaklı rektovajinal fistül ameliyatı oldum.Aranızda bu ameliyatı geçirenler ve artık tamamen geçti diyenler var mı ya da tanıdıkları? Motive olmaya çok ihyacım var.Özelden mail adresimi ya da telefon numaramı verebilirim.Buradan çok kişiye ulaşmaya çalıştım ancak aktif olarak kullanmıyorlar artık.

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun, benim de doğumda 3.derece yırtığım oldu ve aynı sorunları yaşadım, bursada genel cerrah aytaç sayın’a muayene oldum, direkt ameliyata alındım, yırtıklar ve makat kaslarım tamir edildi, iyileşme sağlanması için kolostomi açıldı, 4 ay sürekli kontrollere gittik, en son rektoskopi çekildi ve iyileştiğim söylendi, tekrar ameliyata alındım bağırsağım içeri alındı. Şu an 1 ay oldu, ara ara kabızlık yaşıyorum ama genel olarak normal hayatıma döndüm. Belki başka bi genel cerraha görünseniz, şifa bulabilirsiniz. Çare aramaktan vazgeçmeyin lütfen

Normal doğum yaptıktan sonra oldu. Sizin nasıl oldu acaba ve nasıl amelyat oldunuz ne gibi yöntemler uygulandı çok merak ediyorum ve çok korkuyorum . Şikayetleriniz nelerdi cevap verirseniz çok sevinirim .

Normal doğum yaptıktan sonra oldu. Sizin nasıl oldu acaba ve nasıl amelyat oldunuz ne gibi yöntemler uygulandı çok merak ediyorum ve çok korkuyorum . Şikayetleriniz nelerdi cevap verirseniz çok sevinirim .
Merhaba nasıl oldunuz acaba

X