regle önsesi hamilelik belirtileri...........

lerika

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2013
16
0
merhaba,

regle olmama daha altı gunum vara ama yaklasık 2 haftadır zaman zaman aşırı üşüme kasıklarımda ağrı ,basınç ve kramp oluyor. birde aşırı gerginim en ufak birşeye sinirleniyorrum...
sizce hamile miyimdir.

kızlar

net birsey söylemek dogru olmaz. ama bazi kadinlar, yani bende öyle, cogu seyi kendi kafamizda üretiyoruz.. en kücük birseyde hemen hamilemiyiz diye soruyoruz.. ama daha birsey demek icin daha erken. En iyisi regl gününe kadar beklemek. biliyorum cok zor. bende cumartesi regl olmam gerekiyor. insallah gelmez diyorum, ama yüzümde iki tane sivilce cikti, yani regl olucam galiba :KK43:

6 aydir deniyoruz ya sen?

bizde yazdan beri bazen deniyoruz bazende yumurtlama dönemini işlerimizden dolaı kaçırıyoruz... ya benim normalde bu kadar kasıklarım ağrımaz ve iş yerindede pek üşüdüğümü bilmem aslında.. çok korkmamın yanında bebek çok istiyorum....siz reglenin ilk gününde itibaren sayıp 12 14 16 günlerinde denediniz mi hiç

bizde yazdan beri bazen deniyoruz bazende yumurtlama dönemini işlerimizden dolaı kaçırıyoruz... ya benim normalde bu kadar kasıklarım ağrımaz ve iş yerindede pek üşüdüğümü bilmem aslında.. çok korkmamın yanında bebek çok istiyorum....siz reglenin ilk gününde itibaren sayıp 12 14 16 günlerinde denediniz mi hiç

bende kacirmis olabilirim.. bi kere kesin kacirdim onu iyi biliyorum cünkü mantar olmustu bende.
bende 12 14 16 degil canim. ben ovulasyon testi kullanip öyle yapiyorum. benim periyot cevrimim 33 gün oldugu icin yumurtlama tarihimde biraz gec oluyor. yani 19-20-21.. ama simdiye kadar daha malesef olumsuz.. her ay bende bekliyorum, kendimde hep hamilelik belirtileri ariyorum, belkide uyduruyorum bilemicem artik.. stress yapmicam kendime desem bile her ay yumurtlama döneminde yine aklima geliyo acaba bu ay olacakmi, olurmu diye.

Bu hesaplamayı sana doktor mu söyledi bana bunu doktorum soyledı reglenin ilk gününüde saymaya başlayarak 12 gun aksamı denemye başlayın dedı

evet biz kadınlarda hep var öle belirtiler ve bu bizim beynimizin oyunu. bende önümüzdeki ay 8 gün gecikme yaşadım her belirti vardı ama hamile değilmişim bakalım bu aya kaldı umudumuz :)

bide size bişey sorabilirmiyim? benim adet günlerim sırasıyla şöyle 21 ekim 5gün sürdü, 17 kasım 7gün, 25 aralık 4gün sürdü. sizce adet günlerim düzensizmi ? arkadaşım öyle dedi..

yok doktor söylemedi canim. internetde arastirdim, ve dedigim gibi ovulasyon testleri kullaniyorum hep. ayni gebelik testi gibi ama ondada LH hormonunun ne zaman yükseldigini gösteriyo, o yükseldigi zamanda yumurtlama 24 saat icersinde gerceklesiyor. bide benim regl her 33 gün sonra geliyo, yani biraz uzun sürdügü icin icinde yumurtlama biraz gec oluyo.
Senin periyot cevrimi 28 günmü?

yok doktor söylemedi canim. internetde arastirdim, ve dedigim gibi ovulasyon testleri kullaniyorum hep. ayni gebelik testi gibi ama ondada LH hormonunun ne zaman yükseldigini gösteriyo, o yükseldigi zamanda yumurtlama 24 saat icersinde gerceklesiyor. bide benim regl her 33 gün sonra geliyo, yani biraz uzun sürdügü icin icinde yumurtlama biraz gec oluyo.
Senin periyot cevrimi 28 günmü?

hayır bende de değişiyor bence sen benım yadıgım yolu dene istersen cnm cunku benm bıldıgım her kadında yumurtlama berıyodu aynıdır reglenın il gununden baslar ve 12 gun sayılır

evet biz kadınlarda hep var öle belirtiler ve bu bizim beynimizin oyunu. bende önümüzdeki ay 8 gün gecikme yaşadım her belirti vardı ama hamile değilmişim bakalım bu aya kaldı umudumuz :)

bide size bişey sorabilirmiyim? benim adet günlerim sırasıyla şöyle 21 ekim 5gün sürdü, 17 kasım 7gün, 25 aralık 4gün sürdü. sizce adet günlerim düzensizmi ? arkadaşım öyle dedi..

bence de duzensızlık var . cocuk dusunmeseydın sana jasmın doğum kontrol hapını tavsıye edebılırdım . ıyı bır ılaç duzenlıyor regl donemlerını

hayır bende de değişiyor bence sen benım yadıgım yolu dene istersen cnm cunku benm bıldıgım her kadında yumurtlama berıyodu aynıdır reglenın il gununden baslar ve 12 gun sayılır

ama ovulasyon testim neden positiv cikiyor o zaman o günlerde?

bence de duzensızlık var . cocuk dusunmeseydın sana jasmın doğum kontrol hapını tavsıye edebılırdım . ıyı bır ılaç duzenlıyor regl donemlerını

peki ben şimdi en son 25 aralıkta adet gördüm. 4 gün fln sürdü.. bittiği andan itibaren kaç gün sayıp yumurtlama gününü bulacam?

bilemiyorum cnm .ben pek güvenmem o tarz şeylere bana çok inandırıcı gelmiyor. ben doktoruma gıttım bana aynı bu sekılde dedı .

adetlerı duzensız olan kadınlarda yumurtlama gunu değişir. benımde oyle. hıç ıstıkrarlı olmuyo
yumurtlama gunu hesaplayıcısı var nette onu deneyın
ovulasyon testlerı en ıyısı zaten
benımde normaşde 8ınde adetımın gelmesı lazım ama hep duzensız 18ını bulur o.inş gelmez:KK1:

peki ben şimdi en son 25 aralıkta adet gördüm. 4 gün fln sürdü.. bittiği andan itibaren kaç gün sayıp yumurtlama gününü bulacam?

ilk gununden itibaren sayıp 12 14 16 gunlerde deneyeceksınız ve sana tavsıyem yataktan sabaha kadar kalkma kucuk abdeste cıkma.... sipermler rahımde 24 saat yaşıyor o yuzden gun aşırı deneyın dedı doktorum. ama herseyden once test yaptırdın mı doktor hamıle kalmadan once bazı testler ıstıyor senden ...

adetlerı duzensız olan kadınlarda yumurtlama gunu değişir. benımde oyle. hıç ıstıkrarlı olmuyo
benımde normaşde 8ınde adetımın gelmesı lazım ama hep duzensız 18ını bulur o.inş gelmez:KK1:

inşallah... allah gönlüne göre versin

Sezzgi... regl 6 günü gecmedikce sorun yok. birazda azda kanama olabilir. Önemli olan 6 günü gecmemesi.. cünkü o zaman rahiminde sorun olabilir ve doktora gitmen gerekir. Ama yinede sen bi kadin dogum uzmanina danis en iyisi.

internetdeki yumurtlama günü hesaplayicisina güvenmiyorum ben sibelim. Cünkü bi kac tane site var, ve her site baska birsey söylüyor. en iyisi ovulasyon testleri. Ben onlardan sasmam.. Allah ne zaman isterse o zaman olur, ama o ovulasyon testleride yardimci oluyor iste.

hayirlisi olsun diyelim :)

ilk gununden itibaren sayıp 12 14 16 gunlerde deneyeceksınız ve sana tavsıyem yataktan sabaha kadar kalkma kucuk abdeste cıkma.... sipermler rahımde 24 saat yaşıyor o yuzden gun aşırı deneyın dedı doktorum. ama herseyden once test yaptırdın mı doktor hamıle kalmadan once bazı testler ıstıyor senden ...

hadıya ben çok sık tuvalete gıderım çok su ıçerim o yuzden:26: daha once konu açmıştım dr korunmasız gecen ikinci ayımda bana klomen verdi. sadece hormon tahlılı ve genç kızlara yapılan ultrasonla baktıktan sonra bu hapı verdi. sonra nette araştırdım daha ılk aydan bu hapın verilmesi yanlış gıbı geldı. henuz ıkıncı ayımız korunmasız gecen. bend eiçmedim bırkaç ay oluruna bıraktım olmazsa doktorumu değiştircem

lerika her kadinda yumurtlama tarihi degisik o yüzden herkes senin gibi 12 14 16 günlerinde gerceklesiyor denmez.
periyot dönemin kac gün sürüyo, onu bilerek hesaplamak lazim..
bazi kadinlarda 28 gün bazilerinde 30, benim gibide 33.. bende 33 gün oldugu icin yumurtlama tarihimde gecikiyo - yani 19.uncu gün felan gerceklesiyor

25 aralik en son adet oldum diyorsun, belki ilk gün adetden diger adetine kadar kac gün sürüyo sezzgi?

yani bu durumda 25ten sonra 12 gün mü saycam :/ yok hiç test filn yaptırmadım. ama ekimde doktora gitmiştim o bi takım testler yapmıştı kasıklarımda ağrı vardı yumurtalıklarımada baktı ama temiz çıktı. sadece idrar yolu enfeksiyonu vardı ama o da geçti artık.

X