Regl döneminde koku problemim var ne yaparsam yapayım koku oluyor benim gibi olan var mı?

Birhayalimvargibi

Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2022
69
72
Bakımsızsın diyenler olacak ama gerçekten bakımla duşla gitmiyor o koku mesela regl olduğum ilk gün pembemsi kan gelince bir başlıyor koku regl bitene kadar oluyor duş alınca falan kesinlikle gitmiyor başka ne yapabilirim ki su bile işe yaramıyor ben evdeyim sürekli eğer çalışan okuyan biri olsaydım insan içinde ne yapardım bilmiyorum çünkü çok koku oluyor evdekilere fazla yaklaşmıyorum bu dönemde kullandığım pedden olduğunu düşünebilirsiniz ama her marka pedi denedim yani iyi markaları parfümlü bile bir işe yaramıyor bende hepsi aynı ayrıca regl harici koku olmuyor gayet güzel kokuyor yani enfeksiyon falan yok neden reglda çok koku oluyor olabilir ne yapmalıyım benim gibi sorun yaşayan var mı aranızda?

Bakımsızsın diyenler olacak ama gerçekten bakımla duşla gitmiyor o koku mesela regl olduğum ilk gün pembemsi kan gelince bir başlıyor koku regl bitene kadar oluyor duş alınca falan kesinlikle gitmiyor başka ne yapabilirim ki su bile işe yaramıyor ben evdeyim sürekli eğer çalışan okuyan biri olsaydım insan içinde ne yapardım bilmiyorum çünkü çok koku oluyor evdekilere fazla yaklaşmıyorum bu dönemde kullandığım pedden olduğunu düşünebilirsiniz ama her marka pedi denedim yani iyi markaları parfümlü bile bir işe yaramıyor bende hepsi aynı ayrıca regl harici koku olmuyor gayet güzel kokuyor yani enfeksiyon falan yok neden reglda çok koku oluyor olabilir ne yapmalıyım benim gibi sorun yaşayan var mı aranızda?
reglken günlük duş alsanız bile hemen sonrasında koku devam ediyor mu

Tampon kullanabilirsiniz. Kokunun sebebi kan ve oksijenin biraraya gelmesi. Yani kan vücudunuzdan çıktığı an havayla temas ediyor ve koku oluşuyor. Tampon bunu önler.
Onun dışında, sabah-akşam duş almanızı öneririm özellikle yaz dönemi.

Sende de öyle mi bir başka sitede sormuştum bunu şaşırmıştı hepsi koku olmaz diyorlardı
Kötü kan kokusu oluyor içerden gelen banyo yaptıktan sonra iyice sabunlamaya rağmen adet bitmeden bitmeyen bir koku pet de kan olmasa bile oluyor malesef yada ben çok hassasım

Kötü kan kokusu oluyor içerden gelen banyo yaptıktan sonra iyice sabunlamaya rağmen adet bitmeden bitmeyen bir koku pet de kan olmasa bile oluyor malesef yada ben çok hassasım
Benimde aynı şekilde yeni duştan çıkmış olsamda pedte kan olmasa bile koku oluyor kimisinde hiç olmuyormuş bizde oluyor işte

Vajinal cup alabilirsin. Ben kullanıyorum koku, pişik falan yok. Zaten kan içerde kalıyor, koku olması imkansız.
Bakire değilsrn sans ver mutlaka
Aynen ya bende yeni aldım ikinci reglim şu an. Aşırı konforlu birşey. 2 aydır ped kullanmadım ne koku ne rahatsızlık ne ıslaklık sorunu hepsi uçtu gitti. Dediğin gibi içine dolduğu için koku hiç olmuyor.

Koku olması normal terliyorsun.Kanama oluyor orada.İstersen bol giyin iccamasiri pantolon vs.O bölge havasızlıktan koku yapıyor bence.

X