Jinekoloji Regl Ağrısı

Bir şehir efsanesinden korunayim derken digerinin eline düşmüşüm ben
Ağrı kesici regl mi kesiyormuş? Bunu hiç duymadım. Acile gittiğimde ağrı kesici iğneyi yapıştırıyorlar, iğneden sonra da ağrı kesiciyi hap olarak içtikten sonrada sorun yaşamadım

Arveles içiyorum ben, hatta ağrılarım başlamadan içiyorum anlıyorum şiddetleneceğini , hava soğuksa sıcak su torbası yapıyorum papatya çayı biraz iyi geliyor.doğumdan önce gerçekten daha çok ağrım oluyordu doğumdan sonra daha çekilir hale geldi.

Bizde de vardı arveles alacagim ben de yemek yiyip yoksa bulantı yapıyor

Şekerli su da derler şerbet yani
Buscopan kullanırdım bir ara doktor vermisti doğumdan sonra geçti benim ama adet sancisi da doğum sancısı kadar oluyor bazen

bunu tam da şu an ağrı çekerken yazıyorum , benim de çok sancılı geçiyor

ben bi ara bir miktar maydonozu kaynatıyordum 5-6 dk , ılımaya başlayınca içiyordum çok da iyi geliyordu ama artık etkisini kaybetti ben de ,siz deneyin bence

bir de taze zencefil baya iyi geliyor kaynatıp içiyorum , onun dışında rezene deneyebilirsiniz ,çok geçmiş olsun umarım hemen geçer

İlaç regliyi kesmez. Kanamanın azalması sürecin bittiği anlamina gelmiyor. Hatta ne kadar az kan o kadar iyi, bu konuda rahat olun.

Diger bir şey, bu ağrısı şiddetli olan hatunların tamamı için;
Magnesium eksikliği sancıların şiddetini arttırır.Eger acilde enjeksiyon yaptıracak kadar ağrınız varsa düzenli magnesium takviyesi alın. Ayaklarınızı daima sıcak tutun ve egzersiz yapın.

Bunu da bilmiyordum gerçekten. Bir araştırayım teşekkür ederim

Geçmiş olsun ben bu konuda parmakla gösterilirim resmen. Su torbasıyla bir yere kıvranıp yatamam bile, sabit durabilenlere özeniyorum çünkü ben adeta yerlerde yuvarlanırım. Bir kere hastanede doğum sancısı çeken birini görmüştüm, şaka değil halimiz benziyordu bence. A**anax'ı birkaç tane içerek az bir şey ayağa kalkabiliyordum ama birkaç ay önce gecikmeden dolayı günde 2 bardak soğan suyu içeyim demiştim. Bunun hem o ayki ağrımı kesmesinin hem de ondan sonrakileri hafifletmesinin şokunu yaşıyorum. Şimdi evde değilsem bir parolla geçecek duruma geldi şükür.

Benim migrenim var acilde bir doktor annemde de migren var isterseniz anneme yazdigim ilaci size de yazayım o cok memnun dedi.Bir deneyeyim dedim dexplus diye bir kas gevsetici ilac suda eritiliyor magnezyum gibi migren agrilarina ve regli agrilarina birebir.Gecenlerde regli sancisi tutunca ictim 10 dk icinde gecirdi ama bilir bilmez.ilac kullanmam derseniz bir doktora sorun

O kadar etkili miymiş soğan suyu. Deneyeceğim mutlaka ben de şaşırdım valla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…