Ramazan'ı dolu dolu geçirelim. Buyrun güzel hanımlar..

marlymarlyn

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
211
294
Kardeşlerim sosyal medyayı da güzel ve hayırlı bir biçimde kullanmak lazım. Ve bu siteyi çok güzel paylaşımlar yaparak değerlendirebiliriz.

Ramazan bitmek üzere, fakat yine de geç kalmadık. Burada günlük okunacak zikirleri, ayetleri, namazların önemini, güzel kısa duaları kısa kısa paylaşalım.

Mesela bu akşam 100 estağfirullah, 100 kelimei tevhid okuyalım. Birbirimize destek olursak, sadece bu ay değil, tüm aylarımız Ramazan gibi geçer. Her gün 100 ayet meal de okuyabiliriz. Ve meal hatmi gerçekleştiririz.

İnşaallah buyurursunuz güzel hanımlar.
Bismillah diyelim o vakit. :)

Kimse katılmayacak belli ki..
Üzüldüm.
Yine de Allah razı olsun.
Ben varım arkadaşım :)
Olur mu öyle hemen gönül koyma. Mutlaka gelenler olacaktır henüz görmemiş birçok kardeşimiz vardır eminim. Bu akşam duamı edip bildiricem. Hayırlı olsun bu güzel topik :nazar:

Ben varım arkadaşım :)
Olur mu öyle hemen gönül koyma. Mutlaka gelenler olacaktır henüz görmemiş birçok kardeşimiz vardır eminim. Bu akşam duamı edip bildiricem. Hayırlı olsun bu güzel topik :nazar:
100 Estağfirullah 100 kelime-i tevhid okudum.

Selamünaleyküm..Hoş geldin, ne kadar iyisin,yüreğinin güzelliği taa buradan anlaşılıyor. :) Umursadığın,yazdığın, destek olduğun için Allah senden bin kez razı olsun. Allahım tüm dualarını hayırlısıyla kabul eylesin inşaallah:nazar:.

Estağfirullah el azim ya malikel mülkil kadim salli ve sellim ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain. Bi adedi ilmike ve bi adedi ma'lümatike.

Anlamı: Ey mülkün yegane sahibi Yüce Rabbim! Bütün günah ve kusurlarım için senden mağfiret diliyorum. Efendimize, al ve ashabına senin ilmin ve malumatın adedince salat ve selam olsun.

100 tane okuyalım inşaallah kardeşlerim. :)

Ben Kuran meali okuyorum inşallah.. 3-4 ayda ancak bitiririm sanıyorum. Hızlı geçmiyorum.

Aslında en güzelini yapıyorsunuz, sindire sindire okumak anlayabilmek için en hayırlısı.. Bir de tefsirli okumak gerekiyor. Tefsirle daha da bir vakit alır, hem de vaktimiz zayi olmaz. :)

İnşallah Allahın İzniyle Bende aranıza katılmak İstiyorum oruç tutamıyorum Özel hallerden dolayı ama 100 est.100 kelimei tevhit çekeceğim Allah cümlemizin dualarını kabul eylesin zaten Ramazanın son On günü çok Önemlidir Kadir Gecesi bu günlerin birindede olabildiği için ne kadar çok ibadet edersek okadar İnşallah Allah yaptığımız ibadetide tevbemizide kabul etsin

İnşallah Allahın İzniyle Bende aranıza katılmak İstiyorum oruç tutamıyorum Özel hallerden dolayı ama 100 est.100 kelimei tevhit çekeceğim Allah cümlemizin dualarını kabul eylesin zaten Ramazanın son On günü çok Önemlidir Kadir Gecesi bu günlerin birindede olabildiği için ne kadar çok ibadet edersek okadar İnşallah Allah yaptığımız ibadetide tevbemizide kabul etsin

Selamünaleyküm, hoşgeldin kardeşim. :)
çokça amin. Allah zikirlerini, dualarını kabul eylesin inşaallah. Ek olarak biraz önce yukarıya yazdığım salavatı da okuyabilirsin, anlamı gerçekten çok güzel. Allah izin verdiği sürece burada her gün günlük zikirleri, duaları, salavatları vs paylaşacağım. Tekrar hoş geldin. :)

Mesela hiçbiriniz "Allah'tan af diledim ama affedilir miyim bilemiyorum." "istiğfar ettim ama emin değilim diye düşünmemelisiniz.

Belki çoğunuz zamanını boşa geçirmiştir.

Belki dünyevi işlerle meşgul olup bu kitaba hak ettiği zamanı ayıramamışsınızdır. Ne olmuş? O dünde kaldı..

Allah sana bir şeyler yapabilmen için alacak nefes vermişse şimdi değiş, şimdi niyetlen.

-Nouman Ali Khan

Geçmişte yaptığınız birkaç hatadan dolayı cehenneme gideceğinizi düşünmeyin. Bunu kim söylüyor? Hala hayattasın,tövbe fırsatı hala orada duruyor. Allah hala ciğerlerinin havayla dolmasına izin veriyor. Nefes almana izin veriyor.

Bu da O hala senin ona dönmen için bekliyor anlamına gelir. Eğer O işinin bitmiş olmasını dileseydi, şuanda yaşıyor olmazdın. Şu anda hayatta olan herkes Allah onların tövbe etmesini istediği için hayattalar. (Nouman Ali Khan)

Selamünaleyküm..Hoş geldin, ne kadar iyisin,yüreğinin güzelliği taa buradan anlaşılıyor. :) Umursadığın,yazdığın, destek olduğun için Allah senden bin kez razı olsun. Allahım tüm dualarını hayırlısıyla kabul eylesin inşaallah:nazar:.
Aleykümselam güzel kardeşim... Ne güzel sözler söylemişsin çok teşekkür ederim. Allah senden de razı olsun böyle bir konu açmışsın, hayırlara vesile oluyorsun. Çok ihtiyacım olan bir zamanda karşılaşmak çok daha güzel oldu benim için. Eksik olma :KK200: Salavatı da okuyup bildireceğim Allah'ın izniyle :) Rabbim senin de tüm dualarını kabul eylesin, hayırlar versin inşaallah:KK68:

Ben okudum :) bu aralar biraz yoğunum Yazamazsam bile hemen takip ediyor ve okuyorum arkadaşım haberin olsun :) Bir de kardeşlerim haftaya perşembe önemli bir sınavım var. Benim için dua eder misiniz ? Allah hepinizden razı olsun :KK68:

Ben okudum :) bu aralar biraz yoğunum Yazamazsam bile hemen takip ediyor ve okuyorum arkadaşım haberin olsun :) Bir de kardeşlerim haftaya perşembe önemli bir sınavım var. Benim için dua eder misiniz ? Allah hepinizden razı olsun :KK68:

Tabi ki duâ ederim bende. Allah hayırlısıyla sınavını güzel bir şekilde atlatmanı nasip eylesin inşaallah. ❤️ Senden de Allah razı olsun. :KK200:

image.jpeg

Bugün tesbihimiz 100 tane "Subhanallah"..
İnşaallah birkaç kişi dahi olsa görür ve okur. Hayırlara vesile oluruz inşaallah.

image.jpeg

Günün hadisi şerifi;
Allahu Teala Hazretleri'nin fazlından isteyin. Zira Allah, kendisinden istenmesini sever, ibadetin en efdali de (dua edip) kurtuluşu beklemektir. (Tirmizi,3666)

X