Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Beğendiniz mi ? Bende merak ediyorum tadını ama ya sevmezsek de ziyan olur diye korkumdan alamadım 🙈
Güllaça benziyor.Hafif sütlü tatlı gibi düşünebiliriz.Ben beğendim ağır,ağdalı yapısı olmadığı için.Ama verdiğin paraya değer mi? Düşündürücü.Onun yerine fıstıklı düz baklava alırım bunu da evde yaparım fikri oluşuyor insanda.Bahsettiğim YouTube kanalında kolay yapılışı var yapılabilir bence.:hamarat:

Güllaça benziyor.Hafif sütlü tatlı gibi düşünebiliriz.Ben beğendim ağır,ağdalı yapısı olmadığı için.Ama verdiğin paraya değer mi? Düşündürücü.Onun yerine fıstıklı düz baklava alırım bunu da evde yaparım fikri oluşuyor insanda.Bahsettiğim YouTube kanalında kolay yapılışı var yapılabilir bence.:hamarat:
Açıklamanız için çok tşk ediyorum . Tatlı benim hassas noktam .Ağzımın tadına göre baklavalar hep Antep'te 😄 Ben bir bakayım videoyaya neymiş ,nasıl birşeymis 😄

Benim de canım zeytinyağlı pırasa çekiyor ama marketlerde taze pırasa bulamadım.
Kolum kadar kalın pırasa bile gördüm.
Pazarda tazesi vardır belki ama pazarı unuttuk son bir aydır.
Size afiyet olsun, elinize sağlık.
Benimde bayadır çok istiyordu pazardan aldım bu hafta 😊 teşekkür ederim

Selamlar. Bugün yazmamışım menüyü 😅

Mercimek çorbası yaptım gene (kolayıma geliyor)
Hünkar beğendi
Havuç tarator
Soğuk baklava (Eşim almış, ben de ucundan tadına baktım. Fiyat/performans ürünü olduğunu düşünmüyorum ehehe)

Sahura da ıspanaklı börek var. A101den alıyoruz biz, tadını seviyoruz. Sağlıksız olabilir tabi. 🙈 Herkese şimdiden hayırlı sahurlar, hayırlı iftarlar.

Benim de canım zeytinyağlı pırasa çekiyor ama marketlerde taze pırasa bulamadım.
Kolum kadar kalın pırasa bile gördüm.
Pazarda tazesi vardır belki ama pazarı unuttuk son bir aydır.
Size afiyet olsun, elinize sağlık.
Marketlerden alacak sebze bende bulmakta zorlaniyorum kendilerinden gecmis gibi oluyorlar Allah gunah yazmasin. Dediginiz gbi bayadir pazara da gitmedim bende idare edecegiz bir sure bu sekilde cok caniniz cektyse kalinda olsa alsaydiniz pirasa 🤗

Bu arada soguk baklava deneyenler begendinzmi cok revacta son gunlerde cok duyar oldum bende deneyecegm bir cikip almaya gidebilirsem 😊

Iftara bostan patlicandan halka kesip kizartarak besamel soslu bostan kebabi yaptim kiymali filan baya guzel oldu degisiklik arayanlar icjn belirtmek istedim , yarina da yemegmz yeter . Sahur icin de kahvaltilik ve sucuklu yumurta yapacagim yarin yanariz ama yanalim be dedik 🤣🤣
Hayirli sahurlar hepinize

Hayırlı iftarlar,Rabbim oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin 🤲
Eşim ise gitti
Biz de dünkü kalan yemekleri yiyeceğiz,
Çok az mercimek çorbası
Kuru ve taze Dolma
Mantar sote
Komsucumdan yaprak sarması ve biber dolması 😍
Yoğurt
Acılı ezme salata
Kalburabastı tatlısı😍
Bol su 😋
Çay
Allah immmm dolma patlamasi yasanmis sizin evde en sevdgmmm hele hele kuru dolma 😍😍 benim yerime de ye kaldiysa

Marketlerden alacak sebze bende bulmakta zorlaniyorum kendilerinden gecmis gibi oluyorlar Allah gunah yazmasin. Dediginiz gbi bayadir pazara da gitmedim bende idare edecegiz bir sure bu sekilde cok caniniz cektyse kalinda olsa alsaydiniz pirasa 🤗

Bu arada soguk baklava deneyenler begendinzmi cok revacta son gunlerde cok duyar oldum bende deneyecegm bir cikip almaya gidebilirsem 😊

Iftara bostan patlicandan halka kesip kizartarak besamel soslu bostan kebabi yaptim kiymali filan baya guzel oldu degisiklik arayanlar icjn belirtmek istedim , yarina da yemegmz yeter . Sahur icin de kahvaltilik ve sucuklu yumurta yapacagim yarin yanariz ama yanalim be dedik 🤣🤣
Hayirli sahurlar hepinize
Biz bayılıyoruz soğuk baklavaya. Ama güzel yapan yer varsa tabi😂 Kendimiz denedik evde o d baya iyi oldu tavsiye ederim ben

Soğuk baklavayı bildiğimiz normal baklava sanıyordum ben.

Demek firindan yeni çıkmışı sıcak baklava oluyor . Onu da alıp yiyorlar . Normal olana da soğuk baklava diyorsunuz sanıyordum 🙈🙈🙈
Sıcak baklavayı soğutmadan iftara kadar nasıl sakladığınızı düşünmedim hiç 🤣🤣🤣
🤣🤣🤣 özel güçleriniz varsa demek🙈

Baklava yemiyorum ilgi alanıma girmiyor . Ama soğuk baklavanin, klasik baklavadan baska bir çeşit tatlı olduğunu da az önceki yazişmalarinizdan öğrenmek zoruma gitti. Yalan yok 🤣

Hepimize mutlu pazarlar olsun inşallah.
Kocacım evden çalışmaya devam ediyor. Bugün de çağırmadıkları için nasıl huzurluyum.
İftarımız gene büyük kahvaltı olacak inşallah nasipse.

Şu kocamın yaptığı kırmızı mercimek esnaf çorbası harika olmuş. Bugün gene içeriz.
Kocama yulaflı,otlu,taze soğanlı,lorlu,kapya biberli omlet.
Bana lorlu göz yumurta.
Kaynamış patates.
Klasik kahvaltı.
Kocam gevrek,boyoz alacak.

Anneciğimin lorlu tepsi böreği. Bugün çok çok özledim,onun tepsisine dizdim. Onun el beziyle fırından çıkardım. Onun bıçağı ile kestim...

Çay.
Greyfurt suyu.
Bol su.
Şekerpare tatlımız çok güzel olmuş. Bugün de yeriz.

Herkesin ellerine kollarına sağlık.
Allah'ım olmayanlara da versin inşallah.
Allah'ım hepimizin oruçlarımızı,namazlarımızı,tesbihlerimizi,dualarımızı,ibadetlerimizi kabul etsin inşallah en yakın zamanda.

Hayırlı günler herkese 💕Bugün dünden kalan yemekler var iftara İnşaAllah..En sevdiğim menü dünden kalan menü :KK36:
İftar sonrası için bol çikolatalı, cevizli mozaik pasta yapacağım İnşaAllah 💕
Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin, evimizden ve soframızdan bereketi eksik etmesin, Rabbim durumu olmayanlara bol bol rızık versin İnşaAllah. Hayırlı iftarlar :KK54:

İyi pzarlar
Dünden az etli nohut var
Yanına Alinazik yapacagım ortaya
Bide ani bi kararla sanırım ilk kez lahana sarması yaptm🙈😂
Menü bayagı Allahlık
Ama dün koci,baklava yufkasından baklava yaptı güzel olmus,manda kaymagıyla onu yeriz en kötü😂
Hayırlı iftarlar herkese🌹
Ellerine sağlık afiyet olsun🤩

X