Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Mutlu haftasonu olsun hepimize inşallah...
Benim kocacığımı bugün de işe çağırmadılar, sahursuz oruç tutuyoruz. Hem kıyamam hem de şükrediyorum beraber iftar heyecanımız var diye.
Biz kahvaltı çok sevdiğimizden bugün büyük kahvaltı planladı kocam.

Kırmızı mercimek esnaf çorbası. Sağolsun kocam elcağızları ile pişirdi dün gece. Bugüne hazır olsun diye.
Perşembe günü annesinden pişi getirmişti.
Kocama tam kaynamış, bana rafadan yumurta.
Patates kaynaması.
Klasik kahvaltı.

Kayınvalide bahçesinden bol bol taze roka,taze soğan,marul,kuzu kulağı. Yakın olsanız da hepinize dağıtabilsem. Hem çok bol hem çok taze hem de çok bereketli. Kardeşime,tüm komşulara dağıtıyoruz,biz zaten çok yiyoruz gene de maşallah verdikçe veriyor Rabbim.

Çay.
Greyfurt suyu. Çok çok özledim. Kavuşacam inşallah.
Bol su.

Tembelliğim üstümde, tatlı yapmadım. Kalkayım da şekerpare yapayım, hazır paket. Geçen A 101den aldım, ilk defa deneyeceğim. Güzel olursa arada yaparım.

Herkesin ellerine kollarına sağlık.
Allah'ım olmayanlara da versin inşallah.
Allah'ım hepimizin oruçlarımızı,namazlarımızı,dualarımızı,ibadetlerimizi,tesbihlerimizi kabul etsin en yakın zamanda inşallah.

Mutlu haftasonu olsun hepimize inşallah...
Benim kocacığımı bugün de işe çağırmadılar, sahursuz oruç tutuyoruz. Hem kıyamam hem de şükrediyorum beraber iftar heyecanımız var diye.
Biz kahvaltı çok sevdiğimizden bugün büyük kahvaltı planladı kocam.

Kırmızı mercimek esnaf çorbası. Sağolsun kocam elcağızları ile pişirdi dün gece. Bugüne hazır olsun diye.
Perşembe günü annesinden pişi getirmişti.
Kocama tam kaynamış, bana rafadan yumurta.
Patates kaynaması.
Klasik kahvaltı.

Kayınvalide bahçesinden bol bol taze roka,taze soğan,marul,kuzu kulağı. Yakın olsanız da hepinize dağıtabilsem. Hem çok bol hem çok taze hem de çok bereketli. Kardeşime,tüm komşulara dağıtıyoruz,biz zaten çok yiyoruz gene de maşallah verdikçe veriyor Rabbim.

Çay.
Greyfurt suyu. Çok çok özledim. Kavuşacam inşallah.
Bol su.

Tembelliğim üstümde, tatlı yapmadım. Kalkayım da şekerpare yapayım, hazır paket. Geçen A 101den aldım, ilk defa deneyeceğim. Güzel olursa arada yaparım.

Herkesin ellerine kollarına sağlık.
Allah'ım olmayanlara da versin inşallah.
Allah'ım hepimizin oruçlarımızı,namazlarımızı,dualarımızı,ibadetlerimizi,tesbihlerimizi kabul etsin en yakın zamanda inşallah.
Yaa yakin olsak keşke taze otlara bayılırım.Eskiden babam eker İstanbul'a kasayla gonderirdi bize .Ellerinize saglik ,düşünmeniz yeter ayrıca ...

Kizlar sahurda dünden kalan biber dolmasini yedik. Yaninda esime yogurt ve çay, bana liminata vardi.

Bu sabah ben oruca zorunlu regl arasi verdim. Esim yalniz devam edecek.

Iftar menüm;

Ezogelin çorbası
Kremali tavuk
Bezelyeli, mısırlı pirinç pilavı
Mevsim salata
Yoğurt
Ev yapımı limonata
Soğuk baklava ve lokma tatlısı

İftar menüm;
Tarhana çorbası,
Sebzeli renkli erişte üzerine peynir

Ben bugün hiç yerimden kalkamadım.Baş ağrımın ,mide bulantımın üzerine birde regli sancısı eklendi.Difrizden patatesli mantı çıkaracaktım ama eşim uğraşma erişte yaparız yeterli dedi.Hayırlı iftarlar...

Herkese hayırlı iftarlar
İftar menümüz biraz karışık oldu bugün.
Annemin gözü doymadı birazda olan yemekleri unutmuşuz :olamaz:
Mantar çorbası
Dünden patlıcan yemeği
Kıymalı taze fasülye
Fırında köfte
Patates kızartması
Sabah erkenden gittim şu çok övülen soğuk baklavadan aldım.Bu sefer hazır deneyelim de kardeşim çok kolay tarif bulmuş çakal lezzetlerde oradan yapmayı düşünüyorum :kk77:

Herkese afiyet olsun.

Bugünkü İftar Menümüz

Mercimek Çorbası
Pırasa
Karışık Kızartma
Salata
Soğuk Baklava
Benim de canım zeytinyağlı pırasa çekiyor ama marketlerde taze pırasa bulamadım.
Kolum kadar kalın pırasa bile gördüm.
Pazarda tazesi vardır belki ama pazarı unuttuk son bir aydır.
Size afiyet olsun, elinize sağlık.

Hayırlı iftarlar,Rabbim oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin 🤲
Eşim ise gitti
Biz de dünkü kalan yemekleri yiyeceğiz,
Çok az mercimek çorbası
Kuru ve taze Dolma
Mantar sote
Komsucumdan yaprak sarması ve biber dolması 😍
Yoğurt
Acılı ezme salata
Kalburabastı tatlısı😍
Bol su 😋
Çay

Herkese hayırlı iftarlar
İftar menümüz biraz karışık oldu bugün.
Annemin gözü doymadı birazda olan yemekleri unutmuşuz :olamaz:
Mantar çorbası
Dünden patlıcan yemeği
Kıymalı taze fasülye
Fırında köfte
Patates kızartması
Sabah erkenden gittim şu çok övülen soğuk baklavadan aldım.Bu sefer hazır deneyelim de kardeşim çok kolay tarif bulmuş çakal lezzetlerde oradan yapmayı düşünüyorum :kk77:

Herkese afiyet olsun.
Beğendiniz mi ? Bende merak ediyorum tadını ama ya sevmezsek de ziyan olur diye korkumdan alamadım 🙈

X