Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

kızlar konuyla alakasız ama ben bişey soracagım yemeklerle ilgili en güncel konu bu oyüzden burda sormak istiyorum..
takip ettiğiniz yemek blogları veya siteleri varmı ??

dün arkadaşım davet etti menüsü şöyleydi belki davet alacaklara fikir olur
-ezogelin çorbası
-Patates kızartması yatağında et sote
-tavuk but kızartma
-pilav
-içli köfte
-su böreği
-tatlı olarak fincan kadayıfı tatlısı
-karpuz
-içecekler
en sonda çay ve kahve

hepsi çok harikaydı.....

cumartesi ben davet alıcam lütfen fikir verirmisiniz menü olarak şunları tasarlıyorum
-süzme mercimek çorbası
-soslu tavuk şiş
-kürdan kebabı
-pilav
-ortaya soğuk meze olarak zeyinyağlı yaprak dolması
-yoğurtlu semizotu salatası
-karpuz
-içecekler
-tatlı ve börek konusunda kararsızım fikir istiyorum kızlarrrrrrr

cumartesi ben davet alıcam lütfen fikir verirmisiniz menü olarak şunları tasarlıyorum
-süzme mercimek çorbası
-soslu tavuk şiş
-kürdan kebabı
-pilav
-ortaya soğuk meze olarak zeyinyağlı yaprak dolması
-yoğurtlu semizotu salatası
-karpuz
-içecekler
-tatlı ve börek konusunda kararsızım fikir istiyorum kızlarrrrrrr

ortaya barbunya da şık durur

tatlı olarak şerbetli olarak kalbura bastı , cevizli kadayıf sarma , revani ( kaymaklı ya da dondurmalı sunumla birlikte ) haşhaşlı revani
şekerpare

sütlü tatlı olarak güllaç , puding ve pudingli tarifler olabilir , sütlü irmik helvası ( dondurma ile sunum olabilir )

bunların dışında aşure bile çok hoş olur

kızlar konuyla alakasız ama ben bişey soracagım yemeklerle ilgili en güncel konu bu oyüzden burda sormak istiyorum..
takip ettiğiniz yemek blogları veya siteleri varmı ??

nefis yemek tariflerini takip ediyorum ben henüz mutfağı devralmadım annemde daha :KK1::KK1: orada bazı tarifler video anlatımlı o yüzden seviyorum

nefis yemek tariflerini takip ediyorum ben henüz mutfağı devralmadım annemde daha :KK1::KK1: orada bazı tarifler video anlatımlı o yüzden seviyorum
saol canım yemek yapmamda sıkıntı yok mutfagın hakından geliyorumda değişik tarifler istiyorum o yüzden soruyorum teşekkür ederim:KK34:
sende devralırsın zamanı gelince

Dün akşam İftar da :

Şehriye Çorbası
Pideden Karışık Pizza
Fanta
Dondurma :KK56::KK56:

saol canım yemek yapmamda sıkıntı yok mutfagın hakından geliyorumda değişik tarifler istiyorum o yüzden soruyorum teşekkür ederim:KK34:
sende devralırsın zamanı gelince

inşallah hiç ayarı yok elimin çok fazla yapıyorum yemekleri :KK43:(
mutfak sırlarıda var ordada güzel tarifler var canım

inşallah hiç ayarı yok elimin çok fazla yapıyorum yemekleri :KK43:(
mutfak sırlarıda var ordada güzel tarifler var canım
benmde ayarım yoktu da küçük tencerelere yaptım baslardan canım sonra gittikçe zaten kişi sayısına göre ayarlayabiliyorsun şimdi günlük hazırlamaya calışıyorum ama k.v. ile bir olunca olmuyor o yüzden karısmıyorum ramazandan sonra nasipse evimdeyim artık

bizdede dün:
karnıyarık
soslu tavuk
pilav
gendime çorbası
salata
karpuz kiraz
suuuuuuuuuuuuuuuuuuu ah su ah mahvettin beni kuruttun

benmde ayarım yoktu da küçük tencerelere yaptım baslardan canım sonra gittikçe zaten kişi sayısına göre ayarlayabiliyorsun şimdi günlük hazırlamaya calışıyorum ama k.v. ile bir olunca olmuyor o yüzden karısmıyorum ramazandan sonra nasipse evimdeyim artık

insanın evinde özgür yemek yapması çok güzel benim annem çok karışır ya :KK1::KK1::KK1: tariften başka bir şey dediğinde çıldırıyorum :KK1::KK1:

insanın evinde özgür yemek yapması çok güzel benim annem çok karışır ya :KK1::KK1::KK1: tariften başka bir şey dediğinde çıldırıyorum :KK1::KK1:
zamanında bende öyleydim canım evlenince rahatlıcm diye dalga geçiyodum annemle daha beter oldum ama inşallah rahatlıcam:KK16:
sende sabret o zaman ne diyeyim:KK34:

Ne güzel bir paylaşım olmuş burada herkes çok marifetli =))
Bu akşam iftarı yetiştirmek için 1 saatim olacak
Tavuk sote ve bulgur pilavı düşünüyorum, ne dersiniz yetişir mi ?
Ya da 1 saatte yetişebilecek önerileriniz var mı ?
Valla o kadar hazırlık yaptım Ramazan öncesi yine de yetişemiyorum =((

Yüksük çorbası
Dövme pilavı
semizotu salatası
Dondurma.

ben hafta sonları eve gelebiliyordum okuldayken o zamanlarda anlaşma yapıyodum annemle mutfak bana ait sen girmiceksin diyr:KK1:

bende evimde okuyorum :KK1::KK1: öğrenci evlerinde de yapa yapa arkadaşlarım şimdi çok iyi yemek yapıyor :KK1:
ahh çok açım bugün ne var menüde onu bile bilmiyorum :KK56:

X