Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

tünaydın hanımlarr

bugün iftara amcamlardayızz yengem döktürür şimdii mmmm:KK56:

yarında bizdeyiz :KK56:

menüm şöyle olacak cumartesiyle benziyo biraz

domates çorbası
izmir köfte
sebzeli pilav fırında tavuk
su böreği (belki paçangada sarabilirim)
karışık biber dolması (fırınlamış)
ali nazik
köz biber salatası
çoban salatası
içecekler
muhallebili kemalpaşa
meyve

iftar menüm

dünkünün aynısı tek farkla tatlıyı değiştirdim

tarhana çorbası
kuşbaşılı patatesli bezelye
bulgur pilavı
yoğurt / cacık
içecekler
salata
kadayıf

tünaydın hanımlarr

bugün iftara amcamlardayızz yengem döktürür şimdii mmmm:KK56:

yarında bizdeyiz :KK56:

menüm şöyle olacak cumartesiyle benziyo biraz

domates çorbası
izmir köfte
sebzeli pilav fırında tavuk
su böreği (belki paçangada sarabilirim)
karışık biber dolması (fırınlamış)
ali nazik
köz biber salatası
çoban salatası
içecekler
muhallebili kemalpaşa
meyve
Davet falan mı var:KK53::KK53:

Merhaba kızlar,

sahur

kahvaltılık çay su ile geçirdim

iftarda arpa şehriye çorbası (dünden ) biraz fazla koymuşum şehriyeyi koyu olmuş .sulandırıyım akşamleyin
biber dolması
semizotu yemeği
domatesli birberli bol baharatlı makarna
salata
börek

dün dr. oetkerin revanisini yaptım hiç güzel olmadı ya bu sene bir tatlı tutturamadım :26::26:

Hepimize hayırlı iftarlar rabbim tuttuğumuz orucu kabul etsin

Bence çok sağlıklı olmaz yani bakteri üremesi yapar gibi geldi bana. Kapaklarında şişme var mı?

yok şişme değilde hafif içine göçük.tuttuğu öyle belli oluyormuş sanırım..:KK31:

o an için yapacak başka seçenek yoktu 2 akşam üst üste davetliyiz dolapta dayanamazdı 2 gün, buzluğumda da hiç yer yok mecburen böyle yaptım..herkes olur dedi ama bakalımm..:44::44: ben biraz huyluyumdur zaten,tadı azcık farklıysa içemem :KK19:

yok şişme değilde hafif içine göçük.tuttuğu öyle belli oluyormuş sanırım..:KK31:

o an için yapacak başka seçenek yoktu 2 akşam üst üste davetliyiz dolapta dayanamazdı 2 gün, buzluğumda da hiç yer yok mecburen böyle yaptım..herkes olur dedi ama bakalımm..:44::44: ben biraz huyluyumdur zaten,tadı azcık farklıysa içemem :KK19:

Kapaklar dışa doğru değilse bir şey olmaz da. Bu resmen pişmiş yemek yani konserve mantığıyla olsa dahi tam pişmiş yemek. Vitamin değerlerini kaybedeceğini de düşünüyorum.. ben hiç saklamıyorum yemek. Normal şartlarda 2. Güne hiç bırakmıyorum. Kalanları yoğurt kabında harmanlayıp içine ekmek doğruyorum köpeklere veriyorum.

Kizlar bizde nasip olursa onumuzdeki hafta iftara konuk davet edicez ben azeriyim esim turk, konuklarimiz arap))Menum:Azeri plavi altinda baharatli tavuk,etli patlican biber domates dolmasi(azeri usul)coban salatasi.yesil salata, borek tatli disardan araplarda azeriler gibi fazla corba sevmiyolar anladigim kadariyla onun icin menumde corba yok.nasil sizce??rus salatasi da dusunuyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Kizlar bizde nasip olursa onumuzdeki hafta iftara konuk davet edicez ben azeriyim esim turk, konuklarimiz arap))Menum:Azeri plavi altinda baharatli tavuk,etli patlican biber domates dolmasi(azeri usul)coban salatasi.yesil salata, borek tatli disardan araplarda azeriler gibi fazla corba sevmiyolar anladigim kadariyla onun icin menumde corba yok.nasil sizce??

Azeriler’in çorba sevmediğini bilmiyordum. Ama çorbasız yemek bana göre eksik makyaj gibi.
Bence sen yap yine içen içer içmeyen içmez.. Hem de Ramazan da.. mutlaka yapmalısın.

Kapaklar dışa doğru değilse bir şey olmaz da. Bu resmen pişmiş yemek yani konserve mantığıyla olsa dahi tam pişmiş yemek. Vitamin değerlerini kaybedeceğini de düşünüyorum.. ben hiç saklamıyorum yemek. Normal şartlarda 2. Güne hiç bırakmıyorum. Kalanları yoğurt kabında harmanlayıp içine ekmek doğruyorum köpeklere veriyorum.

bilmiyorum bende ilk kez denedim belki de ilk ve son olur..:44:
kedi köpeklere vermek de çok güzel bir şey tabii ama bizim sokakta birden fazla yerde onlar için bırakılmış yemek var ve pek kedi köpek olmadığı için yenmiyor kalıyor orada günlerce..o da pek mümkün değil yanii..
zaten normalde bizde pek yemek kalmaz..kayınvalidemler iştahlıdır bir de niyetliler yenilir diye düşündüm ama maalesef kimse birşey yemedi.açtığımda içime sinmezse dökerim artık yapacak başka birşey yok :KK50:

Azeriler’in çorba sevmediğini bilmiyordum. Ama çorbasız yemek bana göre eksik makyaj gibi.
Bence sen yap yine içen içer içmeyen içmez.. Hem de Ramazan da.. mutlaka yapmalısın.
Sevende mutlaka vardirda ama cogumuz misafirlikde corba ikram etmeyiz daha agir yemekler misafire sunariz corba sunsak ayip yani cimrilik gibi hani hos karsilanmiyor isin gercegi bizde ayip birsey misafire corba sunmak yani cogumuz boyle bakiyoruz.ayrica bizim sofralarimizi bilmediyin icin eksik makyaj demen normal canim bizim sofra kulturumuzu misafir kulturumuzu bilsen tabiki boyle demezsin eksik makyajli bisuru sofra gordum ben burda 2 aile haric bir arap arkadaslarimiz ikincisi ise adanali bI aile gayet masasi dolu idi cok hos bize benziyodu

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaslar aksama misafirim var menum soyle
Mercimek corbasi
Pilav ustu et
Patlican dizme (firinda ama hafif sulu olacak)
Coban salata
Tiramisu

Nasil sizce eksik var gibi ama

iftara davetliyiz menümüz tam bir adana havası böyle agır yemekle nasıl sofradan kalkarız bilmiyorum :KK1:

kayısı-üzüm hoşafı
şırdan-mumbar-kırtkat
çoban salata- turşu
tatlımız bici bici

:KK56::KK56::KK56:

Son düzenleme:
iftara davetliyiz menümüz tam bir adana havası böyle agır yemekle nasıl sofradan kalkarız bilmiyorum :KK1:

kayısı-üzüm hoşafı
şırdan-mumbar-kırtkart
çoban salata- turşu
tatlımız bici bici

:KK56::KK56::KK56:

Hoşaf dedin de hemen elime yazdım.
Ben akıllısı ctesi günü hoşaf yapmıştım. Soğusun Pazar içeriz dedim de unuttum.
Bugün de unutmamayım diye elime yazdım.
Ayrıca bıcı bıcı yı ilk kez geçen gazetede okudum.
Kendin yapıyorsan sorun yok ama hazır satılan bıcı bıcıların çocuğunda dışkı bakterisi bulunmuş.
Kendin mi yapıyorsun?

Hoşaf dedin de hemen elime yazdım.
Ben akıllısı ctesi günü hoşaf yapmıştım. Soğusun Pazar içeriz dedim de unuttum.
Bugün de unutmamayım diye elime yazdım.
Ayrıca bıcı bıcı yı ilk kez geçen gazetede okudum.
Kendin yapıyorsan sorun yok ama hazır satılan bıcı bıcıların çocuğunda dışkı bakterisi bulunmuş.
Kendin mi yapıyorsun?

hoşaf güzeldirr afiyet olsun size de :KK56:
gittigimiz yerde evde yapılmış olacak bici bici
ama onun dışında açıkçası adana da adım başı bicici olur ve bizlerde dahil herkes zevkle yer :KK9:
bunu duydugum iyi oldu bi kez daha düşünürüm artık :26:

Dünkü iftar menüm:pilav izgara tavuk domates biber,barbunyam vardı azıcık.
Sahurumuz:lavas ekmeğinde tost kahvaltılık çay bol su:-)
bugunde dünden kalanlar var ama ek yapmak lazım 2gündğr kızım geceleri uyumuyor böyle yatasım var kolay bileyler düşünüyorun

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

hoşaf güzeldirr afiyet olsun size de :KK56:
gittigimiz yerde evde yapılmış olacak bici bici
ama onun dışında açıkçası adana da adım başı bicici olur ve bizlerde dahil herkes zevkle yer :KK9:
bunu duydugum iyi oldu bi kez daha düşünürüm artık :26:

Tabi bir bak nete istersen. Geçen gazete baya bir yazdı.
Ben de hayatımda ilk kez o tatlının ismini duymuştum. Çok da güzel görünüyordu ayrıca.:KK56:

X