Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

Dünkü iftar menum hepsi el emeğim

Yüksük çorbası
Fırında kaşarlı köfte ve patates
Mısırlı Pilav
Rus Salatası
Sürpriz Muhallebili tatlı

Sahurda ;

Kahvalılık
Meyve suyu

selam kızlar
akşam misafirlerim var.
taze fasulye yapıcam. bunun için birdiğiniz bir püf nokta varmı.
mesela salçası sonra koy dediler. çünkü salça pişmesini geçiktirirmiş :26:
bide bulgur pilavı yapıcam. ben suyunu ayarlayamıyorum. hafif sulu nemli gibi kalıyor. ben öyle seviyorum geçri ama öyle sevmiyor başkaları

cnm taze fasulye yemeği yaparken önce biraz soğanı kavur sonra fasulyeleri at özerine sarılaşıncaya kadar onlarıda kavur. ben salçayı biraz sulandırıp koyuyorum fasulyelerin her tarafı salça olana kadar karıştırıyorum sonra üzerine 1 parmağın yarısını geçecek sekilde su ilave ediyorum ister zeytin yağlı olsun ister olmazsın 1 tane küp şekeri mutlaka koyarım. bir dişte sarımsağı küçük küçük kesip ilave edrim harika lezzet katıyor bir diş sarımsak
bulgur pilavınıda sanki kısır yapıyormuşsun gibi iyice sıcak suyun içinde beklet yumuşasın yumuşadıktan sonra önce soğanı kavur sonra bulguru kavur zaten sıcak suda bekleyip şişmiş olan bulgur çok su istemez böylece. bende çok kuru bulgur pilavını sevmem biraz sulu kalması iyidir

Ben normalda yağ soğan domates biber salça yapıp sonra içine taze fasulte ekleyip yapıyordum. şimdi yine aynı yapim sonra salçayı koyayım diye düşünüyorum.
bulgur pilavınıda denicem

Selamlar.

Bugünkü iftar menümüz;

Arpa şehriye çorbası (Sarımsaklı,nohutlu)
Semizotu yemeği
Ciğer kavurma
Mantı (Dünden)
Salata
Erik suyu
Kadayıf tatlısı

Afiyet olsun herkese.

Canım ben taze fasulyeye salça koymam zeytinyağlı yapmam 2 çeşit yaparım bir herşeyi çiğden koyup üzerine su eklerim bazende soğanı kavurur domatesleri fasulyeyi baharatları eklerim özellikle 1-2 diş sarımsak eklerim bir çay kaşığı şeker eklerim tavuk tableti eklerim 1 tane Bulgur pilavını annem iyi yapar evde olmadığım için onda yardımcı olamıycam tatlım

Zeytinyağlı yapılacaksa tarif biraz değişiklik gösterebilir.

Fasulyeleri ortadan ikiye kesip, büyüklüğüne göre 2 veya 3 e böldükten sonra tencereye alıyorum ben, üstüne bol domates, üstüne bol soğan, 1-2 diş sarımsak, tuz ve zeytinyağı ve bir adet kesme şeker, kapağı kapatıp pişiriyorum. Ve harika oluyor..

anladım saol canım. şekeri denicem. ilk defa duydum. sarılsak yemiyorum

İftar menümüz;
Yoğurt çorbası
Fırında püreli tepsi kebabı
Arpa şehriyeli pirinç pilavı
Cacık
Mısırlı yeşil salata
Çikolatalı yaş pasta

Herkese hayırlı iftarlar hayırlı kandiller

Son düzenleme:

sendemi salça koymuyosun. bi benm annemmi koyuyor

çoğurt çorbasının tarifinde verirmisin. nette var gerçi ama birebir sorunca daha iyi oluyor bnm için

sade bulgur pilavımı asmu..

Bu arada sarımsak koymak zorunda değilsin tabii ki canım, salça koymam hiç. Yaz mevsiminde güzel güzel domatesler varken salça da neymiş kız, bol bol doğra domatesi

Azcık koyuyordum. saol canm denerim.
daha önce yaptım güzelde oldu. başka birşey varmı acaba eksik diye sorayım dedim

Azcık koyuyordum. saol canm denerim.
daha önce yaptım güzelde oldu. başka birşey varmı acaba eksik diye sorayım dedim

kızların dediği gibi hepsini çiğdende yapabilirsin...senin tarifi benim kayınvalide yapıyor o şekil...az şeker güzel oluyor zeytinyağlılarda.

anladım saol canım. şekeri denicem. ilk defa duydum. sarılsak yemiyorum
Tavuk suyunu da dene canım tablet halinde
çoğurt çorbasının tarifinde verirmisin. nette var gerçi ama birebir sorunca daha iyi oluyor bnm için

Direk yemek konumdan kopyalıyıp buraya yapıştırıyorum canım

MALZEMELER:
2 yemek kaşığı un
3 yemek kaşığı yoğurt
5 su bardağı ılık su
1 yemek kaşığı margarin
1,5 yemek kaşığı sıvıyağ
Tel şehriye(bir avuç)
tuz

ÜZERİNE SOS:
1 yemek kaşığı sıvıyağ
1 yemek kaşığı pul biber
1 yemek kaşığı nane

YAPILIŞI:Yağı eritin erittikten sonra suyunu ekleyin hafif ılındığında yogurtla unu açın suya ekleyin.dökerken sürekli karıştırın..yoğurtu döktükten sonra kaynayana kadar karıştırın.tuzunu atın.(karıştırılmazsa çökelekleşir)kaynayınca Tel şehriyesini atıp altını kısın.küçük bir tavaya 1yemek kaşığı yağı koyup pul biber ve nane ekleyip yağda kavurun.çorbaya bu sosu döküp karıştırarak altını kapatın.

Genelde böyle yaparız biz annem bazen pirinç falan da atıyor sanırım ama geneli budur yaptığımız

kızların dediği gibi hepsini çiğdende yapabilirsin...senin tarifi benim kayınvalide yapıyor o şekil...az şeker güzel oluyor zeytinyağlılarda.

ne yani bnmki babaanne tarifimi

saol canm Not aldım

sendemi salça koymuyosun. bi benm annemmi koyuyor

Bizde de iki çeşit yapılır.Soğan ve salça kavrulur.Domates de eklenir.Fasülyeler eklendikten sonra su koyulup pişirilir ve sıcak yenir.Bir de hepsi çiğ olarak koyulup pişirilir.Altta fasülye,domates,sarımsak,soğan şeklinde.Bence bu daha lezzetli oluyor.

şehriye çorbası(2 gündür içioruz bitmedi bereketli olmuş:)))
kıymalı makarna
zeytinyağlı fasülye
limonata
dondurma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…