Kontakt Lens Rainbow Elite Line Hazel

Güneş Rainbowun birçok rengini kullandım demişsin "Elite Line Sky Blue" kullandın mı? Butterflyrose diye bir arkadaş çok zaman evvel kullandığı sky blue'ların fotoğraflarını koymuş bende eklemeye çalışacağım şimdi buraya. Kullandıysan ne düşünüyorsun? Çok açık duran mavilerden hoşlanmıyorum buradaki kadar iddasız ve hoş durur mu sence? Eklenen fotoğraflar "Butterflyrose" isimli arkadaşımıza aittir.

Eklentiler

• $sany1587oe4.jpg
    $sany1587oe4.jpg
    8,2 KB · Görüntüleme: 2.292
  • $uuuuym6.jpg
    $uuuuym6.jpg
    8,7 KB · Görüntüleme: 835
  • $sany0632uf6.jpg
    $sany0632uf6.jpg
    9,1 KB · Görüntüleme: 1.718
  • $sany0770wk7.jpg
    $sany0770wk7.jpg
    9 KB · Görüntüleme: 1.108
Güneş Rainbowun birçok rengini kullandım demişsin "Elite Line Sky Blue" kullandın mı? Butterflyrose diye bir arkadaş çok zaman evvel kullandığı sky blue'ların fotoğraflarını koymuş bende eklemeye çalışacağım şimdi buraya. Kullandıysan ne düşünüyorsun? Çok açık duran mavilerden hoşlanmıyorum buradaki kadar iddasız ve hoş durur mu sence? Eklenen fotoğraflar "Butterflyrose" isimli arkadaşımıza aittir.

canım malesef o rengi kullanmadım..daha doğrusu rainbowun hiçbir mavisini kullanmadım ama kullandıklarım şunlardı....emerald green, dark green, giallo, lilac ve hazel...

sky blue kullanmadım ancak sanki bana normalinde açık mavi duran ama farklı ışıklarda koyulaşan bir renkmiş gibime geldi...zaten sky blue daha açık duran bir mavi...bir de dark blue su varmış o da daha koyu olanı...dark green bile çok koyu bir renkti ki dark blue gözleri tamamen simsiyah yapabilir....maviler hakkında tecrübem yok o yüzden ne desem yalan olur...kahve gözlerde çok açık renklerin iyi durmadığı bir gerçek çünkü ortası çok geniş bir lens..heleki elite line ın boşluğu fantasyden daha geniş ve yuvarlağı tam yuvarlak değil bir tarafı daha geniş yuvarlak..açık renklerde çok kötü duruyor... fantasy line koyu gri belki istediğin gibi çok açık olmayan mavi etkisini verebilir..ama denemeden alma tabiki sadece tahmin benimkisi...fantasy koyu grinin soloticadaki grafitenin muadili olabileceğini sanıyorum...

Son düzenleme:
Teşekkür ederim canım yorumun için. Ben de daha açık bir mavi olabileceğini düşünmüştüm riskli bir renk yani. Tanita gri var bende rainbow perla ile aynı birebir. Dediğin gibi açık renk rainbow lensler koyuya yakın kahve gözlerde iyi durmuyor zira tanita gri beni exorcist filmindeki kıza benzetti kaydirigubbakcemile3 Fantasy koyu gri benim de aklımda ama kullanan kimseyi bulamıyorum dolayısıyla fotoğraf da görmedim çok merak ediyorum. Kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını ve fotoğraflarını paylaşırlarsa çok iyi olur.

Teşekkür ederim canım yorumun için. Ben de daha açık bir mavi olabileceğini düşünmüştüm riskli bir renk yani. Tanita gri var bende rainbow perla ile aynı birebir. Dediğin gibi açık renk rainbow lensler koyuya yakın kahve gözlerde iyi durmuyor zira tanita gri beni exorcist filmindeki kıza benzetti kaydirigubbakcemile3 Fantasy koyu gri benim de aklımda ama kullanan kimseyi bulamıyorum dolayısıyla fotoğraf da görmedim çok merak ediyorum. Kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını ve fotoğraflarını paylaşırlarsa çok iyi olur.

rica ederim canım...valla benim de aklımda fantasy line koyu gri ile fantasy line dark hazel var...fırsatım olursa bu 2 renkten birini alabilirim de...eğer alırsam resim koyarım söz :)

elite hazeller de baya açık rek durmasına rağmen rainbowun grisi kadar sırıtmıyor ortası..ancak yine de gözün rengi gözün ortalarına doğru koyulaşmaya başlayınca tabi ki istenilen renkli göz etkisini vermiyor biraz havasını bozuyor...pupil daha küçük olsaymış o lenslerle gözlerim açık yeşil bile zannedilecek kadar renk veriyor aslında ama...renkli göz sınıfına giremiyor ela sınırında kalıyor ortada koyuluk olduğu için...ortası sırıtmasa bile ortanın daha koyu oluşundan dolayı havası bozulan bir lens yerine daha koyu renk alıp bütünlüğü ve havası bozulmayan bir rengi tercih ederim,,,,
dark hazel veya koyu gri daha iyi olacak gibi his var içimde...dark hazelin de hazel gibi gri renk içerdiğini tahmin ediyorum...koyu yeşil ile gri arası bir renk durması muhtemel...b&l dark hazel öyleydi çünkü...hazel olmayan direkt gri lenslerde genelde yeşile değil de maviye dönük oluyor..ama rainbow koyu grinin koyuluk derecesi istediğimiz oranda koyumu bilmem....ben de senin aradığını arıyorum a.s

Son düzenleme:
canım gerçek anlamda lensin rengini değiştirip değiştirmediği konusunda kesin bir bilgim yok..belki uzun vadede 1 sene içerisinde lensin kendi rengini değiştirme etkisi olabilir..eskimeden dolayı solma gibi şeyler yani...
solusyon değişince lensin renginin duruşu da değişiyor birkaç gün içinde...solusyonların renge etkisi kalıcı bir değişiklik değil...lensin özboyasını etkilemiyor..sadece solusyonun içeriğindeki bazı maddeler (nemlendiriciler mesela) rengin gözde duruşunu farklıymış gibi gösteriyor....tıpkı ıslak saçın kuru halinden daha koyu görünmesi gibi...koyu görünme etkisini opti free soluyon iyi yapıyor...açık görünmeyi de sauflon all in one light ile solocare aqua yapıyor..ancak solocare i pek sevmiyorum...renkleri çok açık gösteriyor ve dokusundaki damarlar daha belli oluyor...daha opak gösteriyor..rainbow tarzı bir lensi b&l veya sophistic türü bir lensmiş gibi gösteriyor...sauflon ise lensleri daha şeffaf yapıyor renklerini...
bc temel eğri demek..yani lensin bombelik değeri oluyor..belki 8.7 sana fazla bombeli gelmiş olabilir bilemiyorum....başağrısı ve gözkızarması solusyondan kaynaklanabilir renu iyi bir marka değildir bendede alerji yapıyor
her göze her lens markası iyi gelmiyor..çünkü su oranları ve kalınlıkları farklı..belki senin gözlerin ince lenslerde rahat edemiyordur.....freshlook soğan zarı gibi bir lens..rainbow ise kalındır...
soloticanın ocresi rainbow elite line hazel ile aynı renk canım...grili bal rengi yani...sadece solotica dokusu farkı var yani...

teşekkürler güneş.
evet ince lensler bana gitmiyo freshlook hele mahvetmişti beni solotica yine ondan iyiydi. ama en iyi gelen rainbow oldu artık bundan alıcam solotica tabi en doğalı ama rainbowda yine ondan sonra gelebilecek doğal bir lens. aynı renkse hiç heves etmim mademki. bu arada ben bişey yaptım:) fashion-contactlenses.com diye bi site var demiştik bu konu altında önceki sayfalarda. dayanamadım lens sipariş ettim ordan:) ülkeler arasında türkiye yoktu bende adresimde büyük harflerle türkiye yazdım ama ülke seçme butonunda mecburen belgium işaretledim geliş güzergahı aynı olabilir diye bi tahmin yürüttüm:KK70: ardından da mail attım onlara. tabi çeviri siteleriyle yoksa ingilizceyi unuttum valla :KK43::KK43: iyi kötü iletişim kurdum derdimi açtım ben türkiyedeyim diye. onlar da royal mail diye bir kargoyla yollayabileceklerini söylemişler referans nomu yazmışlar baktınızki 15 gün içinde lensler size ulaşmadı bize bu referans nosuyla mail atın gibilerinden yazmışlar. bende teşekkür ettim falan. bütün bunlar geçen perşembe oldu:) ve lensler bugün geldi şok oldum:) bu kdr çabuk beklememiştim. ptt kargodan biri getirdi. daha deneyemedim gözlerim çok yorgun diye ama deneyince foto çekeceğim. enchance lens olan bölümdeki light hazeli sipariş etmiştim 1 aylık kargo ücreti de dahil 40tl gibi bişeye geldi. yarın deneyip foto koyarım
fashion-contactlenses.com/images/exflighthazel.jpg
işte bu lens sitedeki fotosu bu, bakalım nasıl duracak :S aklımda kalacağına deneyeyim daha iyi dedim iyi durmazsa üzülürüm ama en azından aklımdan çıkmış olur:)

Evet güneş aynı rengi arıyoruz seninle sanırım. ıçinde mavilik de olan koyu bir gri ama kilit nokta koyu olması benim için. Piyasada birçok markanın grisi var ama genelde hep açık renkler. Bende freshlook sterling grey var tam istediğim renk sürekli onu kullanıyorum ama çok damarlı ve konforsuz bir lens. Aynı renklerde damarsız bir lens arıyorum. Solotica Hidrocharm Grafite'den ümitliydim ama vetman kendi gözünde fotoğraflarını koydu lensin çok çok opak ve gri değil masmavi görünüyor o yüzden vazgeçtim sayılır grafiteden. Solotica artık lensleri daha yoğun boyuyormuş ondan charm serisi bile çok açık mavi duruyor sanırım.

teşekkürler güneş.
evet ince lensler bana gitmiyo freshlook hele mahvetmişti beni solotica yine ondan iyiydi. ama en iyi gelen rainbow oldu artık bundan alıcam solotica tabi en doğalı ama rainbowda yine ondan sonra gelebilecek doğal bir lens. aynı renkse hiç heves etmim mademki. bu arada ben bişey yaptım:) fashion-contactlenses.com diye bi site var demiştik bu konu altında önceki sayfalarda. dayanamadım lens sipariş ettim ordan:) ülkeler arasında türkiye yoktu bende adresimde büyük harflerle türkiye yazdım ama ülke seçme butonunda mecburen belgium işaretledim geliş güzergahı aynı olabilir diye bi tahmin yürüttüm:KK70: ardından da mail attım onlara. tabi çeviri siteleriyle yoksa ingilizceyi unuttum valla :KK43::KK43: iyi kötü iletişim kurdum derdimi açtım ben türkiyedeyim diye. onlar da royal mail diye bir kargoyla yollayabileceklerini söylemişler referans nomu yazmışlar baktınızki 15 gün içinde lensler size ulaşmadı bize bu referans nosuyla mail atın gibilerinden yazmışlar. bende teşekkür ettim falan. bütün bunlar geçen perşembe oldu:) ve lensler bugün geldi şok oldum:) bu kdr çabuk beklememiştim. ptt kargodan biri getirdi. daha deneyemedim gözlerim çok yorgun diye ama deneyince foto çekeceğim. enchance lens olan bölümdeki light hazeli sipariş etmiştim 1 aylık kargo ücreti de dahil 40tl gibi bişeye geldi. yarın deneyip foto koyarım
işte bu lens sitedeki fotosu bu, bakalım nasıl duracak :S aklımda kalacağına deneyeyim daha iyi dedim iyi durmazsa üzülürüm ama en azından aklımdan çıkmış olur:)

güle güle kullan..inşallah memnun kalırsın :)
yepyeni lensin daha gelmeden bir sürü hikayesi olmuş valla kaydirigubbakcemile3

Evet güneş aynı rengi arıyoruz seninle sanırım. ıçinde mavilik de olan koyu bir gri ama kilit nokta koyu olması benim için. Piyasada birçok markanın grisi var ama genelde hep açık renkler. Bende freshlook sterling grey var tam istediğim renk sürekli onu kullanıyorum ama çok damarlı ve konforsuz bir lens. Aynı renklerde damarsız bir lens arıyorum. Solotica Hidrocharm Grafite'den ümitliydim ama vetman kendi gözünde fotoğraflarını koydu lensin çok çok opak ve gri değil masmavi görünüyor o yüzden vazgeçtim sayılır grafiteden. Solotica artık lensleri daha yoğun boyuyormuş ondan charm serisi bile çok açık mavi duruyor sanırım.

grafite için de üzüldüm doğrusu...ben bosnessin resimlerini görmüştüm orda tam istediğim tarz renk gibi duruyorlardı...acaba fotoğraf olduğu içinmi yada ışıktan mı gördüğün resim çok açıktı diyecektim ama solotica lensleri daha yoğun boyamaya geçmiş demişsin...işte bu kötü olmuş gerçekten....brezilyalılar hep koyu gözlü ve koyu tenli oldukları için o halkın yapısına göre uydurmaya çalışıyorlardır tabi....onların gözleri ancak opak lensle açılabiliyordur...

ha bu arada rainbowun elite line serisinden artık lens almayı düşünmüyorum fantasyden 2 renk var aklımda...elite linedan ne aldıysam hepsi tahminimden çok açık çıktılar... hazel bile eladır diye kahverengi göze yakındır diye düşünüyor insan ama ilk alıp taktığımda şok geçirdiğimi hatırlıyorum yani....çünkü en fazla açık kahve yapar niyetiyle almıştım...hafif yeşilli sarı gri durdular...bir tek dark green koyu renkti o da haddinden fazla koyuydu...kendi gözümden bile daha koyuydu ve o rengi takmak da bana birşey katmadı açıkcası...
fantasyler nasıl acaba...? onların su içeriği de elite den daha fazlaymış yani daha rahatlarmış diye duydum...

Son düzenleme:
Fantasylerin su içeriği daha fazla,hareli ve çapları elite'lere göre biraz daha büyük. Pupil boşlukları da elite'lerden daha küçük. Sanırım renkleri de daha koyu yapmışlar. Zewzek diye bir arkadaş fantasy açık mavi fotoğrafları koymuştu baya koyu gözüküyordu açık mavi olmasına rağmen. Bu lensleri deneyebileceğimiz ya da en azından şişelerinde duruşlarını görebileceğimiz bir yer olsa daha rahat karar veririz.

Fantasylerin su içeriği daha fazla,hareli ve çapları elite'lere göre biraz daha büyük. Pupil boşlukları da elite'lerden daha küçük. Sanırım renkleri de daha koyu yapmışlar. Zewzek diye bir arkadaş fantasy açık mavi fotoğrafları koymuştu baya koyu gözüküyordu açık mavi olmasına rağmen. Bu lensleri deneyebileceğimiz ya da en azından şişelerinde duruşlarını görebileceğimiz bir yer olsa daha rahat karar veririz.

canım o bahsettiğin kişinin gözrengi baya koyu kahveymiş..senin kahve tonun nasıl bir kahve bilmiyorum...onun dışında fantasyle ilgili ufak bir tecbüremi paylaşayım...gözlerim açık kahve gibi olmasına rağmen fantasy line açık yeşilleri lensçide denediğimde en ufak fark yaratmadı sanki gözümde hiç lens yok gibiydi...fakat ortamın ışıklandırması loş bir sarı ışıktı hani gözbebeklerinin büyük görünüp de pupil boşluğu anlaşılmayacak şekilde bir ışıklandırmaydı dışarı çıkıp bakmak aklıma gelmemişti...açık yeşil bile loş sarı ışıkta hiç yokmuş gibi durduysa belki fantasynin renkleri koyu diyebiliriz...ama belki de satıcı açık yeşil diye koyu yeşil de takmış olabilir yanlışlıkla....bilemedim....

ha bir de fantasydeki açık gri elite deki gri ile aynı renkmiş onu biliyorum...öğrenmiştim 2 sini de kullanan bi arkadaştan..

Son düzenleme:
teşekkürler güneş.

canım şakamı yapıyorsun şoka gırdım ...ben bunla ılgılı buraya konu açtım gormuşmuydun ben bu sıteyı cok once buldum burdakı lıght hazel için delı oluyordum nasıl getırtebılcegımı soruyordum herkese..sen hem o sıteden hemde benım ıstedıgım lensı bulmuşsun cıdden şoka grdım :S ben beceremedım sen becermişsın maıl atmıştım ama cvb gelmedı bana...aylardır bunla ugrasıyorum..bırturlu cvb gelmedı oncelıkle resmını cekıp koymanı rıca edıcem sonrada lutfen banada getırtelımm...tam ama tam ıstedgm renk o lıght hazel dursana açtıgım konu lınkını yollıyım belkı sende benden gormuşsundur

fantasy line koyu gri ile dark hazel arasında kararsızlık yaşıyordum ama kararımı verdim..
koyu grinin de açık çıkabilme riskini göze almak istemiyorum..o yüzden bir sonraki alacağım lensin fantasy dark hazel olmasına karar verdim....sen de koyu ve gözle kaynaşan renk istiyordun ama sanırım mavimsi duran renk istiyorsun değil mi ? hazeller yeşeriyor çünkü...

Evet canım gri mavi bir renk arıyorum ama sanırım kahverengi gözle kaynaşan gri mavi yok hiçbir markada. Soloticalarda bile kahverengi göze takınca bir şekilde belli ediyor lens olduğunu. Koyu kahve gözler doğallık açısından ela ve yeşil tonlarında lenslere yönelmeli bunu anladım. Yine de içimdeki gri göz aşkını hafifletmek için koyu gri bir lens arayacağım en azından akşamları takarım onu da :1rolleyes:

Evet canım gri mavi bir renk arıyorum ama sanırım kahverengi gözle kaynaşan gri mavi yok hiçbir markada. Soloticalarda bile kahverengi göze takınca bir şekilde belli ediyor lens olduğunu. Koyu kahve gözler doğallık açısından ela ve yeşil tonlarında lenslere yönelmeli bunu anladım. Yine de içimdeki gri göz aşkını hafifletmek için koyu gri bir lens arayacağım en azından akşamları takarım onu da :1rolleyes:

canım haklısın soloticalarda bile belli oluyor gerçekten...ben de senin gibi koyu mavimsi koyu grimsi bir göz rengi elde etmek için lens arıyordum ama bu arayışımın boşa olduğunu anlayınca pes ettim...dokusu en doğal olan lensin bile pupil boşluğu var illa ki aradan kahveler gözüküyor bu kaçınılmaz bir durum...

sanırım kahverengiyle gri mavinin alakasızlığı da kahverenginin sıcak bir renk olmasından grimsi mavimsi lenslerin renginin de soğuk renk olmasından kaynaklanıyor...yani iki zıt kutup renkler...o yüzden yanyana gelince de alakasızlıkları çok ortaya çıkıyor...mesela ortası sarı olan mavi gözler de hoş durmuyor bence...ateş ile buzu yanyana koymuşsun gibi...grinin en koyu tonu da olsa bu zıtlık illa ki olacaktır....hazeller ve yeşiller gri mavilere göre daha sıcak tonda renkler oldukları için sıcak renk soğuk renk zıtlığı (göz rengi ile lens rengi zıtlığı) oluşmuyor......sadece 2 farklı sıcak renk olarak biri daha açık biri daha koyu olarak daha hafif bir zıtlık oluşuyor..fisfisfis

Son düzenleme:
canım şakamı yapıyorsun şoka gırdım ...ben bunla ılgılı buraya konu açtım gormuşmuydun ben bu sıteyı cok once buldum burdakı lıght hazel için delı oluyordum nasıl getırtebılcegımı soruyordum herkese..sen hem o sıteden hemde benım ıstedıgım lensı bulmuşsun cıdden şoka grdım :S ben beceremedım sen becermişsın maıl atmıştım ama cvb gelmedı bana...aylardır bunla ugrasıyorum..bırturlu cvb gelmedı oncelıkle resmını cekıp koymanı rıca edıcem sonrada lutfen banada getırtelımm...tam ama tam ıstedgm renk o lıght hazel dursana açtıgım konu lınkını yollıyım belkı sende benden gormuşsundur

miriana özelden yazdığını gördüm ama herkesin bilgisi olsun diye burda anlatacağım o lensi. belki bizim gibi başka beğenip almak isteyenler vardır.
enchance contact lenses (Light Hazel rengi) (£15.95 ) lens diye geçiyordu fashion-contactlenses.com adresli sitede. bana da geç cevap yazdılar ama cevaplamalarının nedeni sipariş verdiğim için olabilir. almak isteyene o konuda da yardımcı olurum ama fotolardan sonra vazgeçen olabilir:)
öncelikle bunların numaralısı yok numarasızını sırf denemek için aldım kullanamayacağımı bile bile içimde kalmasın diye:) fotolardan beğenen olursa tekini 2 kere taktım diğerini hiç açmadım. o açtığımı da ılk taktığımda deneme amaçlı açtım taktım ama taktığım gibi hemen çıkardım gözüme uygun değil büyük geldi. (bc 8.7 dia 14.4) yine aynı lensi 2. kez taktığımda da fotosunu çekmek için 15dklığına taktım hepsi bu onun dışında solüsyonunun içinde tertemiz bekliyor. beğenip almak denemek isteyen olursa satabilirim. neyse artık fotolara geçelim:)
sitedeki resminde süper görünüyor ben de o fotoya resmen aşık olmuştum ama öyle çıkmadığını baştan söyleyeyim.
kendi çektiğim fotolara da geçmeden önce sitedeki fotosunu kaydedip yakınlaştırdığınız zaman bu resimdeki kişinin kendi göz renginin yeşil olduğunu anlarsınız:
img714.imageshack.us/img714/8288/enchance.jpg
şimdi de kendi çektiğim fotoğraflara gelelim:
img690.imageshack.us/img690/5816/enchancelighthazel.jpg

Son düzenleme:
şimdi de bu linktekileri merak ediyorum:) ama acaba hayal kırıklığı olur mu onlar da :S
fashion-contactlenses.com/affectionate-caramel-extreme-color-contact-lenses-1564-0.html
fashion-contactlenses.com/vanilla-lenses-by-color-fusion-1299-0.html
fashion-contactlenses.com/honey-lenses-by-color-fusion-1301-0.html

şoka gırdım bukadar kötusunu beklemıyordum kapta gorunce once bır umutlandım ama bu resmen yılan gözu gıbı Çok üzgünüm çoook hıc boyle bı lens gormemiştım ınanamıyorum dokusu bıraz daha sade olsa alırdım ama cok kötu canım ya afedersın bende cok buyuk hayal kırıklıgı yaşıyorum

şimdi de bu linktekileri merak ediyorum:) ama acaba hayal kırıklığı olur mu onlar da :S
fashion-contactlenses.com/affectionate-caramel-extreme-color-contact-lenses-1564-0.html
fashion-contactlenses.com/vanilla-lenses-by-color-fusion-1299-0.html
fashion-contactlenses.com/honey-lenses-by-color-fusion-1301-0.html

son ıkııs hıc guzel deıl haresız bunlar ftoshop sımı anladım..hıc bence ugrasma zaten fıyatından bellı:kızgın:

evet hem ucuzlar gerçi 1 aylık oldukları için olabilir diye düşünmüştüm ama hem çok büyük bi lens hem de hayal kırıklığı gerçekten ama kargo olayları süper hızlıydı. düşünün taa nerden perşembe günü istedim cumartesi irtibat kurduk salı günü geldi şok oldum. ama keşke güzel de olsalardı. fotolarda gerçekten de photoshop yapıyor olmalılar. bu kadar fark oluşturduğuna göre. ben gittikçe rainbowu sever oldum gözümü rahatsız da etmiyor ya:) güneş vurunca bal-yeşil rengi ve turunculuk kesinlikle yok normal ışıkta da açık kahve-yeşilimsi böyle çok hoşmuş gerçekten ve çok doğal soloticadan sonra en doğalı tavsiye ederim. light hazeli de bunun aynısının hareli olanı demiştik zaten. sanırım en iyisi haresiz olanlar. gözlerinde çizgisi falan olanlar çok hoşuma giderdi göz çevresindeki halka falan ama bu gerçek gözlerde çok güzel. lenslerde beğenemedim hiç harelileri. hem gözü de iri yapıyo pörtlek gibi:) en güzeli soloticada hidrocor, rainbowda elite line. tabi bnm kendi görüşüm ama çoğunuz buna varmışsınızdır

X