Kontakt Lens Rainbow Elite Line Hazel

canım guzel dogal ama benım ıstedgım bu degıl çok şaşırttı benı ..bu markanın hazelı bıle bu arkadaşta daha bal rengı durmuştu ..ben baya sarıya kaçan bır renk arıyorum..grı kesınlıkle ıstemıyorum :KK43:

exflighthazel.jpg

Bunun adı Mirage Amber miş sanırım yabancı sıtede buldum cırcle lens olsa gerek..
mirageamber.jpg

işte bunlara benzer bunlar gıbı ıstıyorum :KK43:

canım kendi gözlerim de bal tonlarını barındırıyor..ondan rengi göstermiyor olabilir...arkadaşındaki duruşuyla renk farkı ondan olabilir...bazı renklerde daha koyu gözler daha avantajlı çıkıyor....benim göz rengim orta kahve ışık vurunca koyu bal-altın rengi parlıyan kahvelerden...
dışarıda lensler açık yeşile meylediyorlar bende (gri-yeşile yaklaşıyor renk)....oda içinde bal sarısı (miss bon bon bon şekeri gibi) ve - koyu gri karışımı...neyse merakını giderdim en azından... :)

freshlook un honey ini deneyebilirsin netteki resimlerden sapsarı durduğunu görmüştüm.. ama sanırım ucuz lens istemiyorsun...

Son düzenleme:
Kızlar bu gün uzun süredir beklediğim adore hazel lenslerim geldi inanamadım o kadar doğal ki ben bile mikroskopla bakmasam gözlerime anlamayacaktım lens olduğunu....:) Hepinize tavsiye ediyorum eğer çok anlaşılmasın ama gözüme hafif bir renk katsın diyorsanız kesinlikle bu renkten alın ben yurt dışından sipariş verdiğim için 3 haftada geldiler ve çok memnunum bu lensleri aldığıma sanırım bundan sonra kullanacağım lensler bunlar ama yinede elite line hazel da almak istiyorum umarım onuda gelecek ay alabilirim bakalım o zman dahi iyi bir karşılaştırma olur.....:) benim için çok mutluyummmmm...:)

canım sen hangi rengini aldın..yurt dışından sipariş verdiğine göre sanırım yeni serisi eline ulaşan..benmde adore bi tone yellow aldım ama çok memnun kalmadım açıkcası..dokusu muhteşem ötesi bir lens hatta rainbowa çok benziyor dokıustabi pupili daha dar adorenin..ama rengini hiç sevmedim..benim aldığım eski seri sen yenis eriden mi aldın canım?

canım kendi gözlerim de bal tonlarını barındırıyor..ondan rengi göstermiyor olabilir...arkadaşındaki duruşuyla renk farkı ondan olabilir...bazı renklerde daha koyu gözler daha avantajlı çıkıyor....benim göz rengim orta kahve ışık vurunca koyu bal-altın rengi parlıyan kahvelerden...
dışarıda lensler açık yeşile meylediyorlar bende (gri-yeşile yaklaşıyor renk)....oda içinde bal sarısı (miss bon bon bon şekeri gibi) ve - koyu gri karışımı...neyse merakını giderdim en azından... :)

freshlook un honey ini deneyebilirsin netteki resimlerden sapsarı durduğunu görmüştüm.. ama sanırım ucuz lens istemiyorsun...

fresh. kullandım guzeldı ama bana daha açığı lazım..neyse nasıp olu brgun bulmak inş:Saruboceq:

bu lens bende var...hatta burada ilk alıp kullanan olduğumu da söyleyebilirim...uzun süredir buralarda değildim...hakikaten güzel bir lens elite line ın kahverengi gözde en doğal duran rengi diyebilirim...gözün rengini açarak renklendiriyor...koyu gri ile bal rengi arası hoş bir rengi var çok memnunum...

light hazel mi var sizde yoksa normal hazel mi
foto koymanız mümkünse sevindirin bizleri :)

koyuyorum canım

foto

diğer konuyu da cevapladım ama görmezsin diye buraya da yazayım..
kesinlikle turuncu değil pastel bir rengi var...koyu griye de kaçıyor..yeşilliği yoğun bir yeşillik değil oldukça az oranda....
haresiz seriden ama kendi gözünün kenarı hare yaptırıyor....lensin boya yapısı turuncu ile beyaz boya karışımı...bu yüzden göz rengini açarak renklendiriyor..
yarı şeffaf ve damarsız...
bal rengi ile koyu gri arası sonuç veriyor...giallo kadar yoğun yeşili yok...ancak giallodan daha açık renk duruyor...
gri-yeşil olan lenslerde yeşillik ne kadar varsa bundada o kadar var...resimlerde olduğundan daha yeşil çıkıyor ama tam aksine bal rengi ağırlıklı duruyor...umarım aydınlatıcı olmuştur :1rolleyes:

kusura bakmayın şimdi gördüm fotoyu yoruma baştan sona katılıyorum bende de var çünkü bundan ama şu light hazeli de keşke bulabilseydik :KK43::KK43:

canım guzel dogal ama benım ıstedgım bu degıl çok şaşırttı benı ..bu markanın hazelı bıle bu arkadaşta daha bal rengı durmuştu ..ben baya sarıya kaçan bır renk arıyorum..grı kesınlıkle ıstemıyorum :KK43:

exflighthazel.jpg

Bunun adı Mirage Amber miş sanırım yabancı sıtede buldum cırcle lens olsa gerek..
mirageamber.jpg

işte bunlara benzer bunlar gıbı ıstıyorum :KK43:

senin gösterdiğin renkler daha açık renk bak bizim hazelden. güneşin fotosundaki yeşilliğe bakma onda da gerçekte bendeki gibi duruyordur ki açıklamış zaten ama fotolarda bazen yeşil gibi durabiliyor ona aldanma halbuki tam olarak turuncusuz bal rengi-açık kahve gibi çok tatlı bir renk gerçekten bu rainbow elite hazel.
şu fashion-contactlenses.com adresli sitede de süper lensler var yaa :KK43:

kusura bakmayın şimdi gördüm fotoyu yoruma baştan sona katılıyorum bende de var çünkü bundan ama şu light hazeli de keşke bulabilseydik :KK43::KK43:

uzun zaman önce fantasy line light hazel kullanan birisiyle konuşmuştum...ona elite line hazelin lens kabında duruşunu göstermiştim...kendisi de kendisinde bulunan fantasy line light hazelin de kapta aynı renk durduğunu, benimkininden tek farkının hareli olması olduğunu söylemişti...
yani renk aynı...sadece hare farkı var....ben de fantasy line light hazeli farklı birşey sanıp alıcakken bu yorumdan sonra almaktan vazgeçmiştim...
bu konuştuğum kişi türktü ve bu sitedeydi adını hatırlamıyorum...

yabancı bir forumda light hazel resmi var..soleko tri color light spice olarak biliniyor yurtdışındaki adı...ancak takan kişi zenci olduğundan ve gözleri kömür siyahı olduğundan onun gözünde duruş resimlerinin çok işinize yarayacağını sanmıyorum....ancak lensin kaptaki duruşunun resmini koyuyorum...gerçekten elite line hazelden farkı yok...

Son düzenleme:
hehe kömür göz:KK70: miriana duymasın :p:p
evet demekki renk farkı yok gerçekten dediğiniz gibi çünkü normal hazelinki gibi duruyor
evet tek fark hareli oluşu ki haresizler bana daha doğal duruyo gibi geliyo.

kömür göz ha :eek:lmaz: şaka bı yana geçmişem lıght hazelden ben dostlar..o sıteye maıl attım cvb yok olsa o sarıdan ısterdım

yazayım dedim yine kızlar ela göz isteyenler koyu kahverengi gözlüyseniz rainbow elite hazel ya da solotica hidrocor mel alın. açık renk gözlüyseniz de rainbow güzel durur ama hidrocor ocre de düşünebilirsiniz. benim gözlerimi solotica rahatsız etmese kullanıcam ama rainbowla rahat ediyorum ve gün geçtikçe renginden çok memnunum kızlar

black cat açık bal rengi sevip yeşil tonlarını hiç sevmeyen napsın hangisini alsın :KK43:( ben amazonun hazel rengini kullanıyorum güzel ama ne biliyim yenilerinede açığımda :KK70:

black cat açık bal rengi sevip yeşil tonlarını hiç sevmeyen napsın hangisini alsın :KK43:( ben amazonun hazel rengini kullanıyorum güzel ama ne biliyim yenilerinede açığımda :KK70:

amazon hazel ı da ben merak ediyorum:) bi alamadım karar verip de. canım sen solotica hidrocor ocre kullanmalısın bence onda ne yeşillk ne turunculuk resmen bal rengi tabi fotolardan anladığım kadarıyla kendim kullanmadım mel kullanmıştım rengi yeşil-gri gibiydi güzeldi ama rahatsız etmişti gözlerimi:KK43: uymadı gözüme:KK43:
koyu kahveyse gözlerin pek fark yaratmıyo diyolar kahve veya açık kahve ise al derim bi dene imkanın varsa pahalı biraz ama:S

Son düzenleme:
rainbow elite line hazel açık kahve (karamelimsi kahve) gözlerde opti free solusyonla kullanınca koyu gri lens takmış gibi duruyor...freshlookun hareli grisi ile pure hazel arası ayarında bir renk duruyor....bunu da ekleyim dedim...

solüsyonlar gerçekten rengi değiştiriyor değil mi? neden oluyor acaba? bi de bana solo care önermişlerdi hp onu kullanırım önceden renuydu. solo care da iyimidir güneş? sen daha bilgilisin bu konularda sana bişi daha sorucam:) bc değeri oluyor ya lenslerde 8.6ymış benm soloticalar da 8.7 acaba o yüzden mi rahatsızlık verdiler bana? freshlook gözlerimi kızartmıştı, solotica gözlerimde ve başımda ağrı yapmıştı. tek rahatsızlık vermeyen lens renklilerden rainbow saydamlardan da focus night&day. solotica ocreyi çok merak ediyorum ama alamıyorum işte karar verip:KK43: natural color mel aldım ama keşke hidrocor alsaymışım. natural mel gözlerimi büyük gösterdi pek yakştıramadm yoksa rengi çok tatlı ama bende bi de hidrocor grafite vardı o tam oturuyordu gözüme. ama dediğim gibi ağrı yapıyor bir süre sonra :S

solusyonda solo care aqua en ıyısı ve rengı asla bozmaz canlılık verıyor...
bende topazıo aldım almaz olsaydım gormek bıle ıstemıyorum..
tek seçenegım verde marıne..charm alıcam umarım o guzel durur tabı topazıoları satarsam yarıya ındrdım guzel olanda oluo ama bende olmadı ılkkez bı lensım yakışmadı
ocreye gelınce ılk gozagrım ama cekınıyorum almaya sıyah gozde bellı belırsız durur dıe

solusyonda solo care aqua en ıyısı ve rengı asla bozmaz canlılık verıyor...
bende topazıo aldım almaz olsaydım gormek bıle ıstemıyorum..
tek seçenegım verde marıne..charm alıcam umarım o guzel durur tabı topazıoları satarsam yarıya ındrdım guzel olanda oluo ama bende olmadı ılkkez bı lensım yakışmadı
ocreye gelınce ılk gozagrım ama cekınıyorum almaya sıyah gozde bellı belırsız durur dıe

solocare aqua solusyonlarla rainbowun birçok rengini kullandım...hepsini de olduğundan daha açık renk gösterdi..ve dokusunu daha damarlı gösterdi...
ve lensleri gevşek hale getiriyor..doğal hare yapması gereken elite linelarım solocare aqua ile tamamen haresiz lens gibi oldu bu gevşetmesinden dolayı...opti freeler lensleri biraz daha büzüştürüyor...

solüsyonlar gerçekten rengi değiştiriyor değil mi? neden oluyor acaba? bi de bana solo care önermişlerdi hp onu kullanırım önceden renuydu. solo care da iyimidir güneş? sen daha bilgilisin bu konularda sana bişi daha sorucam:) bc değeri oluyor ya lenslerde 8.6ymış benm soloticalar da 8.7 acaba o yüzden mi rahatsızlık verdiler bana? freshlook gözlerimi kızartmıştı, solotica gözlerimde ve başımda ağrı yapmıştı. tek rahatsızlık vermeyen lens renklilerden rainbow saydamlardan da focus night&day. solotica ocreyi çok merak ediyorum ama alamıyorum işte karar verip:KK43: natural color mel aldım ama keşke hidrocor alsaymışım. natural mel gözlerimi büyük gösterdi pek yakştıramadm yoksa rengi çok tatlı ama bende bi de hidrocor grafite vardı o tam oturuyordu gözüme. ama dediğim gibi ağrı yapıyor bir süre sonra :S

canım gerçek anlamda lensin rengini değiştirip değiştirmediği konusunda kesin bir bilgim yok..belki uzun vadede 1 sene içerisinde lensin kendi rengini değiştirme etkisi olabilir..eskimeden dolayı solma gibi şeyler yani...
solusyon değişince lensin renginin duruşu da değişiyor birkaç gün içinde...solusyonların renge etkisi kalıcı bir değişiklik değil...lensin özboyasını etkilemiyor..sadece solusyonun içeriğindeki bazı maddeler (nemlendiriciler mesela) rengin gözde duruşunu farklıymış gibi gösteriyor....tıpkı ıslak saçın kuru halinden daha koyu görünmesi gibi...koyu görünme etkisini opti free soluyon iyi yapıyor...açık görünmeyi de sauflon all in one light ile solocare aqua yapıyor..ancak solocare i pek sevmiyorum...renkleri çok açık gösteriyor ve dokusundaki damarlar daha belli oluyor...daha opak gösteriyor..rainbow tarzı bir lensi b&l veya sophistic türü bir lensmiş gibi gösteriyor...sauflon ise lensleri daha şeffaf yapıyor renklerini...
bc temel eğri demek..yani lensin bombelik değeri oluyor..belki 8.7 sana fazla bombeli gelmiş olabilir bilemiyorum....başağrısı ve gözkızarması solusyondan kaynaklanabilir renu iyi bir marka değildir bendede alerji yapıyor
her göze her lens markası iyi gelmiyor..çünkü su oranları ve kalınlıkları farklı..belki senin gözlerin ince lenslerde rahat edemiyordur.....freshlook soğan zarı gibi bir lens..rainbow ise kalındır...
soloticanın ocresi rainbow elite line hazel ile aynı renk canım...grili bal rengi yani...sadece solotica dokusu farkı var yani...

Son düzenleme:
X