Rahminizi aldırmayın. Embolizasyon ile Rahmim Kurtuldu

SelenT

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2010
13
19
Merhaba, 3 yıl önce embolizasyon ile rahmim kurtuldu. Üstelik yıllarca gittiğim jinekolog rahmin alınmalı histerektomi yapacağız demişti. Koray Güven embolizasyon için doktorum Acıbadem’de ama sadece özel sigorta karşılıyor. Devlette isterseniz de Samatya Özgür Bey iyi diye bilyorum. Kızlar eğer rahminizi almak isterlerse bu işlemi araştırmadan sakın evet demeyin. Belki sizin de hayatınızı değiştirir benim gibi. Bu işlemi ve doktoru bana öneren kişi de bu forumdaydı, ona hergün dua ediyorum kendini biliyor:dua:

Canım merhaba senin çocuğun varmıydı yada embolizasyon sonrası hamile kaldınmı.çok önemli lütfen cevap 🙏

Merhaba, 3 yıl önce embolizasyon ile rahmim kurtuldu. Üstelik yıllarca gittiğim jinekolog rahmin alınmalı histerektomi yapacağız demişti. Koray Güven embolizasyon için doktorum Acıbadem’de ama sadece özel sigorta karşılıyor. Devlette isterseniz de Samatya Özgür Bey iyi diye bilyorum. Kızlar eğer rahminizi almak isterlerse bu işlemi araştırmadan sakın evet demeyin. Belki sizin de hayatınızı değiştirir benim gibi. Bu işlemi ve doktoru bana öneren kişi de bu forumdaydı, ona hergün dua ediyorum kendini biliyor:dua:

Embolizasyon sonrası ne kadar sürede iyileştin
1 hafta sonra ağrıllarım tamamen geçti.6 ay sonra kontrol mr çekildim operasyon %99 olumlu sonuç vermiş muomlar küçülmüş.benim tek dorunum 1 yıllık evliuim hamilelik oluşmadı şuan.bu işlemi yaptırıp hamile kalanlsr varmış. Ve kalan vsrsa burdan bana yazabilirmi çok ihtiyacım var bunu duymaya

Doktor adı öğrenebilir miyim?

Benimde 10 cm den 11 tane miyomum vardı doktorlar rahim alınacak dediler bende uzun araştırmalar sonucunda Elazığ'da kadın doğum Dr Sami gungoru buldum sadece telefon da konuştum gittim amaliyat oldum Rahimi kurtardı çok ilgili çok iyi birisi bayanlar siz siz olun sakın rahiminizi aldırmayın iyi doktorları araştırın istanbul da yaşıyorum burda çok Dr gittim hepside kanser kötü huylu rahim dolu miyom kesin alinacsk dediler doğru Dr buldum Elazığ'da özel Anadolu hastanesi Dr Sami güngör işinde çok başarılı bir ay oldu işime döndüm ve adetimide gecikmeden oldum çok şükür

1 hafta sonra ağrıllarım tamamen geçti.6 ay sonra kontrol mr çekildim operasyon %99 olumlu sonuç vermiş muomlar küçülmüş.benim tek dorunum 1 yıllık evliuim hamilelik oluşmadı şuan.bu işlemi yaptırıp hamile kalanlsr varmış. Ve kalan vsrsa burdan bana yazabilirmi çok ihtiyacım var bunu duymaya

Ben de yakın zamanda embolizasyon yaptırmayı düşünüyorum ama sonrasındaki ağrılar beni kaygılandırıyor. Çok mu ağrı yaşadınız ağrıları nasıl tanımlarsınız adet ağrısı gibi yoksa daha şiddetlş mi? Bir de şiddetli ağrılar kaç gün sürdü ?

Ben de yakın zamanda embolizasyon yaptırmayı düşünüyorum ama sonrasındaki ağrılar beni kaygılandırıyor. Çok mu ağrı yaşadınız ağrıları nasıl tanımlarsınız adet ağrısı gibi yoksa daha şiddetlş mi? Bir de şiddetli ağrılar kaç gün sürdü ?
1 hafta sürdü sonrasında hiçbir sıkıntınyaşamadım. Benim tek korkum bebek olup olmamasıydı.elhamdulillah hamile kaldım bebeğim var şimdi

Mrb herkesi bilgilendirmek amaçlı yazıyorum sizin mesajınızı görünce cevaplamak istedim ben 1 temmuzda myom embolizasyonu yaptırdım Esogü de doc.Dr Berat ACU ya benim myomlarım çok fazlaydı 20-30 kadar var demişti doktorum 1cm den -4,5cm e kadar boyutları kanamalarım çok fazlaydı ameliyat önerdiler rahmim alınacak demişlerdi 31 yaşındayım hiç çocuğum yok ama Berat bey işlemi yaptı lokal anesteziyle uyutmadı yani işlem ağrılı geçti yarım saat sürdü sanırım çok ağrım olduğu için emin değilim bana çok daha uzun gelmişti sonrasında 3 hafta inanılmaz zordu adet sancısıyla kıyaslanmaz çook fazla ağrım oldu yürüyemedim myomum çok olduğu için toparlanmam zaman aldı ama şuan kontrol MR herşey çok iyiye gidiyor myomlarım yüksek oranda kaybolmuş ve küçülmüş o kötü günlerin gittiğine inanamıyorum kesinlikle el becerisi iyi olan birisine yaptırmanızı tavsiye ederim ben doktorumdan çok memnun kaldım inanılmaz anlayışlı birisi Allah razı olsun ondan ücreti de Temmuz ayında 10.000tl idi şuan nedir bilmiyorum ama kesinlikle ameliyat olmayın derim umarım birilerine faydam dokunur bu işleme girmeden önce hiç bilgilendirici birşey bulamamıştım bilgim olmadan yaptırdım ama belki birileri bu yorumumu görüp daha bilinçli yaptırır işlemini🙏🏼Bu arada 1 sene devam edecek kontrollerim çocuk yasak 1 seneden sonra deneyeceğiz ama herhangi bir sorun görmediler muhtemelen hamilelikte de bir sorun yaşamam bunu ilerde görücez farklı bir gelişme olursa tekrar yazarım🥰🙏🏼

Bir yıl önceki konuymuş ama bu embolizasyon sadece miyom için mi yapiliyor? Hiperplazisi olanlar rahmi almadan tedavi olabilir mi?

Benimde büyük miyomum var ameliyattan sonra tekrarlayabiliyormuş o sebeple kararsızım banada embolizasyon olurmu acaba 🙏