Rahim Ağzı Kanseri

İyi olmanıza sevindim. Çok şükür. Ayak bileklerim kemoterapi alırken ve tedavi bittikten sonra çok şişiyordu. Sonra hepsi geçti. Şu an öyle bir şikayetim yok. 3-4 ayda bir kontrole gidiyorum sizin gibi. Menopoza girmiş oldum. Menopozla ilgili herhangi bir ilaç, bant vs. bir şey kullanıyormusunuz?

Herkese merhaba. 34 yasindayim ve gectigimiz ay rahim agzi kanseri oldugumu ogrendim. Kasim ayindan beri gecmek bilmeyen kokusuz ve renksiz akintim vardi. Ankarada kucuk bir ozel hastanede muayene oldum. Enfeksiyon dendi, antibiyotik tedavisi yapildi. Smear temiz cikti. Doktorum ikinci kontrolde enfeksiyon gecmis dedi. Akintim gecmeyince bir universite hastanesinde prof hocaya muayene oldum ve ilk bakisinda 3.5 cmlik tumoru gordu. Biyopsi aldi ve sonuc kanser. Bana dedigi su ki smear her zaman dogru sonuc vermez, jinekolog kose bucak gozunu acip muayene etmek zorunda. 7 gun once de ameliyat oldum, rahmim ve sol yumurtaligim alindi. Pet, mr, tomografilerim temiz cikmisti ancak ameliyat esnasinda lenf nodlarindan birinde ufak bir sey gorulmus. O yuzden 1 aylik radyoterapi alacagim. Hpv 16im pozitif bu arada. Tum kadinlara tavsiyem duzenli kontrollerinizi iyi, guvenilir hocalara yaptirin. Smeare her zaman guvenmeyin. Mutlaka hpv testi 5 yilda bir yaptirin.
Merhaba ,son durumunuz nedir ? Çok geçmiş olsun

X