Rahimden biyopsi parçası nasıl alınır.Aldııran var mı ?

canım benımm anladım..ilgine alakana cok tesekkur ederım..inşallahh bir sorun cıkmaz..

mecburen yaptırıcam.. hakkımda hayırlısı olsun..
Rabbım sana da acıll şifalar versın tezz zamanda inşallah canımm

acil şifalar diliyorum canım.

biyopsiye genel anestezi tercih etmez doktorlar.

3 dakikalık bir işlem.

iğne yapıyor iki üç kere.

sonra farklı yerlerden ufak parçalar alıp kesiyor. koyuyor tüpe...

sızlıyor yinede. ilgincinden bir sızı.

bitip gidiyor sonra.

umarım biyopsi sonucun iyi çıkar.

soruların olursa bana yaz. hepsini yanıtlarım canla başla.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:

canım benım cok tesekkur ederım cevabın ıcın ılgın ıcın.. siz yasadınızmıı böyle bişe..
yani. bir yakınınız mı yasadı..

iğnea bıle yapılsa bile uyusmuyormuş.. bir arkadaşş öle dedii..lokal anestezıı yapılsadaa,acımıyacakk cok basıt bişee korkmaa deselerdee ınanma dıyen bır arkadaş oldu.
tenzıh edıyorum aslaa yorumunu yargılamıyorum lutfen benı yanlış anlamasın o arkadaşım..

sizdee bölee acımıyorr ıgne vuruyorlarr dıyıncee kafam karıştı..
her ınsanda farklı olurr belkı ama yınedee korktum ben

ayyy bu konu tamda benim uzmanlık alanımmış
ben devlet hastanesinde ebeyim ve gün boyunca en az 15 hastaya P.C(probe küretaj) yapıyoruz..
öncelikle dr.görüşüyo hastayla hastalar ben dayanamam lokal değil anestezi altında olsun derse amelyathameye gönderiyoruz orda yapıyolar hasta kendine geldikten sonra reçete edilip taburcu ediliyor..
diğer türlü lokal olarak yapılıyor ama öyle uyuşturucu falan yapmıyoruz ağrı kesici yapıyoruz sadece katlanılmıycak bir ağrı olmuyo illaki canın yanacak ama dişini az sıksan 2 dk.da biter
alınan parça patolojıye gönderiliyor..
çok geçmiş olsun ama ufacık bir müdahale için tüm vücudunun anestezi almasını önermem tabi sen bilirsin yinede ben asla dayanamam dersen anestezi altında ol ama çok az ağrın olur müdahaleden sonrada yarım saat dinlenip gidersin evine hafif kanaman ve kasık ağrın olabilir ama ağrı kesiciyle giderilebilir ağrılar bunlar

yok yok acımıyor demedim aslinda. canım uyuşmayabiliyor evet. 3 yada 4 iğneye rağmen o sızıyı unutamam. acı değil, sızı. ama acısa daha iyiydi bence. çok kısa bir işlem, o yüzden genel anesteziye değmez diye düşünüyorum.

spiral taktırdın mı ve canın acıdı mı bilmiyorum. onun gibi bir sızı, ama biraz daha fazlası. gözünde büyütme hiç.

Kardelen kardesim..yaa benn dayanirimm desemm yalann olurr..dayanamam desemdeee yalan olurr.. Hanii 2 dogumm yapmiss biriyimm ikiside normall olduu.. Cokkk acilarr cektim.. Splrall takilirkenn arii sokmasi gibi bir agrimm olmustuu sadece..cikartilinca daa icimdenn biseee bosaldii gibii agirr keskinn birr agri oldu.. Yanii bilemiyorum benimm vajinammi cok hassas. Anestezi almayi bende istemem ama sonuncta parc kesip alcaklarr..tirsiyorummm

Spirall taktirirkenn ari sokmasi gibi agridi.. Cikartirkenn daha bir tuhafti sabki bolee icimdenn birr agirligiii cekipp cikisa gibiydii doktorr..birr tuhaff oldumm..kasiklarimm cokk agridi

Spirall taktirirkenn ari sokmasi gibi agridi.. Cikartirkenn daha bir tuhafti sabki bolee icimdenn birr agirligiii cekipp cikisa gibiydii doktorr..birr tuhaff oldumm..kasiklarimm cokk agridi

hah işte spiral çıkartılırken duyduğun sızı sancı gibi oluyor canım.

hah işte spiral çıkartılırken duyduğun sızı sancı gibi oluyor canım.

o zamann llokal anestezıı yapsınlarr en azından yaa

şimdii anestezı ıstesem.. senınlemı ugrasıcazz dıyıptee başlarından savarlarr ben bılyıorum buranın hastahanesınıı doktorunu.. ilgi denen bişe yok..

lokal anestezı ıcınn şansımı denıcem.. yok 2 dk lık işlemm .. acımıyor fılan derse.. kalkıcam masadan.. istemıyorum diye.. gerekırsee para buldurrum eşimee.. özele gıderım..

cvpların ıcın cok tesekkur ederımm canım benımm

lokal dediğimiz o bölgeye yapılan iğne/uyuşturmak için canım. delirmesinler yapacak tabi.

canım iyi doktor şart. durumların ne smear sonucun nasıl tam bilmiyorum ama dilerim Allah'tan sonuçların güzel gelir.

lafını bile yapma, seve seve yazar yardım ederim 😊😊😊

Son düzenleme:

Canimm benimmm ne kadarr iyisinn Allah'im razii olsun.. Gercektenn moralll veriyorsun.. Sagolasinn birtanemm gercektenn :)

Canimm benimmm ne kadarr iyisinn Allah'im razii olsun.. Gercektenn moralll veriyorsun.. Sagolasinn birtanemm gercektenn :)

bitanem ne demek 😊😊😊 bu günler geçiyor biliyor musun. her şeyin başı moral şimdi. sana süreci anlatayım, bakıyım mesaj atabiliyor muyum. dahada moral olur inşallah 😊

Merhaba, benim annemden de almak istediler ancak daha nce hiç doğum yapmamışsın genel anesteziyle alacagız dediler bu doğru mudur acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…