Rahimden biyopsi parçası nasıl alınır.Aldııran var mı ?

o zamann llokal anestezıı yapsınlarr en azından yaa :KK43:

şimdii anestezı ıstesem.. senınlemı ugrasıcazz dıyıptee başlarından savarlarr ben bılyıorum buranın hastahanesınıı doktorunu.. ilgi denen bişe yok..

lokal anestezı ıcınn şansımı denıcem.. yok 2 dk lık işlemm .. acımıyor fılan derse.. kalkıcam masadan.. istemıyorum diye.. gerekırsee para buldurrum eşimee.. özele gıderım..

cvpların ıcın cok tesekkur ederımm canım benımm

Hangi sehirdesin merak ettim?

Annem aldırdı bir şey çıkmadı çok şükür

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bende doğum yapmadım canım hiç. ne alakası varmış?

canım bende bilmiyorum.. kadın dogum doktorunun yanındaa yarcımcı olarak çalısan bır bayan vardıı o cvp verebılır sagolsun benımlede ılgılnedı.. demek ıstedım.. yanlaışş anlaşıldıysamm özür dilerim

hayırlı akşamlar..2 gün sonra ben de yaşıcam bu durumu.bana da lokal anestezi demedi narkoz uygulanıcak heralde ya da bilmiyorum.olup geleyim inşallah yaşadıklarımı paylaşırım.

Ben histereskopi yaptirdim anastezili.rahim duvarindan parcada aldilar.Korkulacak bir operasyon degil.Rahat ol.

bir yıllık evliliğim daha öncede doktora gitmiştim bi iki kere rahim duvarı kalınlaşması görmemişlerdi karından bakılan ultrasonda. Fakat ocak ayında bir doktorun farketmesi ile rahim duvarı çok kalın dediler. ve bi aydır üç doktor dolaştıktan sonra gittiğimiz profesör rahim içinde 4 cm lik miyom ve rahim duvarı çok kalın önemli dedi 19mm miş kalınlık. parça alacaktı normal yolla korktum aldıramadım. ameliyat anestezi altında alınması içinde 18 marta gün verdiler. Çok geç mi tarih ? Rahim duvarı kanseri diyor internette okuduğum her yerde ? Korkuyorum ? Ne yapmam gerekir bilen yada yaşayan varsa bu durumu yardımcı olabilir mi bana ??

Merhaba benim bazı sorularım olacaktı;
Endometrial kazıma işlemi yaptırmak zorundayım bu Endometrial biopsi ile aynı işlemmi oluyor doktorum ameliyat öncesinde istedi. Bu işlem
Çokk acıtıyormu? acısını tarif edebilirmisiniz yani Arı sokması gibi veya iğne batması gibi veya tırnak batması gibimi?
Bir zararı varmı?
Lütfen yaptıranlar yazabilirmi?

ayyy bu konu tamda benim uzmanlık alanımmış :KK1:
ben devlet hastanesinde ebeyim ve gün boyunca en az 15 hastaya P.C(probe küretaj) yapıyoruz..
öncelikle dr.görüşüyo hastayla hastalar ben dayanamam lokal değil anestezi altında olsun derse amelyathameye gönderiyoruz orda yapıyolar hasta kendine geldikten sonra reçete edilip taburcu ediliyor..
diğer türlü lokal olarak yapılıyor ama öyle uyuşturucu falan yapmıyoruz ağrı kesici yapıyoruz sadece katlanılmıycak bir ağrı olmuyo illaki canın yanacak ama dişini az sıksan 2 dk.da biter :KK34:
alınan parça patolojıye gönderiliyor..
çok geçmiş olsun ama ufacık bir müdahale için tüm vücudunun anestezi almasını önermem tabi sen bilirsin yinede ben asla dayanamam dersen anestezi altında ol ama çok az ağrın olur müdahaleden sonrada yarım saat dinlenip gidersin evine hafif kanaman ve kasık ağrın olabilir ama ağrı kesiciyle giderilebilir ağrılar bunlar :nazar:
Ankara eğitim ve araştırma hastanesinde de anestezi yapılıyor mu acaba?

Merhaba benim bazı sorularım olacaktı;
Endometrial kazıma işlemi yaptırmak zorundayım bu Endometrial biopsi ile aynı işlemmi oluyor doktorum ameliyat öncesinde istedi. Bu işlem
Çokk acıtıyormu? acısını tarif edebilirmisiniz yani Arı sokması gibi veya iğne batması gibi veya tırnak batması gibimi?
Bir zararı varmı?
Lütfen yaptıranlar yazabilirmi?
Biraz geç oldu cevap ama yaptırdınız mı acaba? Ben de yakın zamanda yaptırdım da. Konuyu tekrar gözden geçireyim dedim.

Ben 5 gün önce rahimden parça biyopsi aldırdım. Hayatımda böyle bir acı yaşamamıştım. Devlet Hastanesi ve acil alınması gerektiği için hiç uyuşturulmadı. Bir deha asla böyle bir acıya maruz kalamam acıdan bayıldım bacaklarım havada. Kesinlikle uyuşturmalarını isteyin

Ben 5 gün önce rahimden parça biyopsi aldırdım. Hayatımda böyle bir acı yaşamamıştım. Devlet Hastanesi ve acil alınması gerektiği için hiç uyuşturulmadı. Bir deha asla böyle bir acıya maruz kalamam acıdan bayıldım bacaklarım havada. Kesinlikle uyuşturmalarını isteyin
Bndende biyopsi alindi ve ben cok hassas biriyim..azıcık elim kesilse bayilacak duzeye gelen biriyim..bnide uyusturmadan yaptilar 10 dk falan surdu..sadece biraz aci ve kramp oldu..boyle bir aci gormedim demek tuhaf geldi

Annemden alındı. 5 dk bile surmuyor. Acı ağrı duymadı. Anestezi ile alınması için biz özelde aldirmistik. Devlet anestezi ile yapıyor mu bilmiyorum. Sonucuda temiz çıkmıştı çok şükür. Inşallah sizinde sorunsuz çıkar tez zamanda atlatirsiniz
canım benımm ben devletee gidicemm büyük ihtimalle.. bilmiyorumm sorarlarmıı anestesıı istiyormusun diyee.. en azından epidural anestesı yapsaa da razıyım.. ama soracagını sanmıyorum.. gercıı doktorr işini iyi bilir ama .. bılmyıorumm artıkk neler olacak.. bende merakla ve korkuyla beklıyorumm

Merhaba arkadaşlar
Annemden alındı. 5 dk bile surmuyor. Acı ağrı duymadı. Anestezi ile alınması için biz özelde aldirmistik. Devlet anestezi ile yapıyor mu bilmiyorum. Sonucuda temiz çıkmıştı çok şükür. Inşallah sizinde sorunsuz çıkar tez zamanda atlatirsiniz

Merhaba anneniz menepozda mıydı ve bide menopozdan ise kanaması var mıydı cevaplarsanız sevinirim

Selamun aleykum .yaklaşık 15 dk oldu parça aldırdım.20 dk önce de bu konuya bakmistim.doktorun yanına girdim şimdi yapalım dedi.bişi diyemedimo_Osmear testi yapar gibi aslında.bir aparat taktı vajinaya tabi geriliyor insan elinde değil ondan sonra da bir çubuğu içeri sokup biraz çevirdi inanin gidiklanir gibi oldu.iceride dondurdugunu hissediyorsun resmen.asla doğum sancısı gibi filan değil. Adet ağrısına da benzetemedim ben daha hafif bu.tabii bunyeden bünyeye fark edebilir.dua edin Allahin izniyle 2dk ya bitiyor.Allah herkesin yardimcisi olsun.bu arada adet duzensizligi sikayetiyle gitmistim.insaallha temiz cikar.

arkadaşlarr.. benım kanamam olmuştuu demiştim bir öndeki konumda.. adet kanamasıı değildi biliyordum.. doktora gittim ..

baktı ve normal bir kanam değil dedi.. bende evet daha 10 gunden fazla vardıı adetıme dedim..

ilaç verdii bunları kullann tamamen içini temizlicek.. ondan sonra aadetın bıtıncee parçaa alınacakk dedi..

arastırdımm netten ama ikna olamadım..
yaptıranlar varmı aranızdaa.. her kadından alınıyormuss aslında.. kontrol amaçlı.. bilmiyorum korktumm ..

acıyormu.. nasıl yapılıyor.. bilgisi olan varmıı acaba tesekkur ederım..
Canım geçmiş olsun ben de de adet dışı kanama mevcuttu en son ise adetimden tekrar 10 gün sonra adet oldum gittim ve ilaç kullanmadan gün vermeden parça alınması söyledi çünkü kamarayla görüntülediğinde rahim içini ben gibi bişey görüyorum dedi, ben çok düşündüm bir türlü kabul edemedim korkudan kimsede yok yanımda anastezi ile yapsanız dedim hayır gerek yok 5 dk sürmüyecek dedi zar zor karar verdim bişey diğcem ama korkma o tamamen benimle alakalı baygınlık geçirdim serum taktılar tansiyonum düşmüş panik ataktan ötürü, ağrı olmadı diyemem birde belirtiyim parça değil canım hücre alınıyor ama kesici delici alet yok sadece uzun bir şırınga ile vakkum yapıp sıvı alınması yani doku hücre, örneğin benden önce bir bayandan alındı normal kalktı giyindi yürüyerek çıktı, yapan tanıdıklara sordum hç hissetmedim dedi ben indim masadan baktılar giyinemiyorum az kendine gel dedi ve ben kendimden geçtim tekerlekli sandalye ile yan odada taşıyıp serum taktılar, ki doktorum en ince alet ile alıyorum senin için dedi alet dediği çubuk, ya aslında ben o gün çok dolandım yorgunluk ve açlık vardı panik atağımda var benim evde 1 kaç gün leke tarzında kanama ve devamında kramplar oldu sonucum çıktı ben randevu günümü bekliyorum, ama benim 9 gün adetim gecikti inşallah ben gibi gördüğü şey bebek değil di.

X