Rahimden biyopsi parçası nasıl alınır.Aldııran var mı ?

bilmiyorummm

.....
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2012
2.138
89
arkadaşlarr.. benım kanamam olmuştuu demiştim bir öndeki konumda.. adet kanamasıı değildi biliyordum.. doktora gittim ..

baktı ve normal bir kanam değil dedi.. bende evet daha 10 gunden fazla vardıı adetıme dedim..

ilaç verdii bunları kullann tamamen içini temizlicek.. ondan sonra aadetın bıtıncee parçaa alınacakk dedi..

arastırdımm netten ama ikna olamadım..
yaptıranlar varmı aranızdaa.. her kadından alınıyormuss aslında.. kontrol amaçlı.. bilmiyorum korktumm ..

acıyormu.. nasıl yapılıyor.. bilgisi olan varmıı acaba tesekkur ederım..

evet artık çok yaygın olarak yapılıyor bu özellikle düzensiz kanamalarda. dr un rahmin iç tabakasında düzensizlik falan görmüş olmalı bunu istediğine göre. yöntemine gelince,anestezili de yapılıyor anestezisiz de. anestezisiz olanlar epey sıkıntı yaşıyordu,sanırım epey ağrılı bir işlem-ki bence de öyle olmalı-. anesteziyle yapılırsa hiç korkulacak bir işlem değil 5 dk da bitiyor ve parça patolojiye gidiyor aynı gün taburcu oluyorsunuz bu kadar.

canım cok tesekkur ederım.. inşallahh anesteziylee yaparlar.. zatenn yeterınce ağrım varr

önceki konunuda hatırlıyorum
bizler düzensiğz adet tir yönünde yorumlara ağırlık vermiştik
uzmana görünmen yerinde olmuş
çok geçmiş olsun
oldukça yaygınlaştı
korkmanı gerektiren bir şey değil

canımm benımm .. evett cok yaygınlaştıı dünden berii internettee rahim kanserınıı araştırıyorum.. yanii bilmiyorum.. kafama takmakta istemıyorum.. bişe yoktur inşallahh ama .. ben zatenn sıkıntılıydımm rahmimden.. süreklii akıntılarım oluyordu afedersın pis kokulu.. ilişkii sonrası süreklii kanamam oluyorduu.. sancılı ilişkilerr yaşıyordum.. dogumlarımdaa ölümlerden döndüm.. cok ağrılıı olduu her ıkısıde.. ..süreklii kasıklarımm ağrıyorr belimdee ağrıyıı söylemıyorum bile.. bunlarr ıyı belırtıler degıl ama kanserr demekte degıl.. sadecee tekk bildi,gimm.. doktorrumm içten ultrasona baktı ve.sogukk bir ses tonuylaa "normal bir kanam değil " dedi ve yanımdan gıttı.. giyimdim yanına gıttım.. verdıgım ilaçlarıı aslaa aksatmadann kullanacaksın dei.. ve sonrasındaa parçaa lınacakk sendenn bir bakalım dedi.. sonra benım korktugumu anladı galıba.. cogu kadında bunu ıstıyoruzz dedi.. bılmyıorum doktorr telaşlandıı sankıı benmı öle anladım.. bakalımm herseyın hayırlısı.. Rabbımm ne eylerse güzel eyler.. hakkımda hayırlsı olsun

Annemden alındı. 5 dk bile surmuyor. Acı ağrı duymadı. Anestezi ile alınması için biz özelde aldirmistik. Devlet anestezi ile yapıyor mu bilmiyorum. Sonucuda temiz çıkmıştı çok şükür. Inşallah sizinde sorunsuz çıkar tez zamanda atlatirsiniz

aneztesiz düşünemiyorum rahme şöyle bir dokunma bile vucudu deli gibi sarsıyor

canım benımm ben devletee gidicemm büyük ihtimalle.. bilmiyorumm sorarlarmıı anestesıı istiyormusun diyee.. en azından epidural anestesı yapsaa da razıyım.. ama soracagını sanmıyorum.. gercıı doktorr işini iyi bilir ama .. bılmyıorumm artıkk neler olacak.. bende merakla ve korkuyla beklıyorumm

sıkıntılarının hassasiyetinden dolayı
doktorun her sözü her mimiki her hareketi
sana tedirgin edici gelmiştir

gönlünü ferah tut
tedbiri zaten almışsın
sonuçlarla ilgili bizede bilgi ver
lakin
içimden bir ses
enfeksiyonel olduğunu söylüyor
dilerim haklı çıkarım
basit ilaçlarla tedavi olursun

aneztesiz düşünemiyorum rahme şöyle bir dokunma bile vucudu deli gibi sarsıyor

bende düşünemiyorum.. dün spirall alındıı içimden.. ben alınmasını sitedım.. cunkuu cokk skıntı yarattıı bana.. onu cıkartırken bilee böyle içimden bişe söküldüü gibi oldu. bu çok basit bir işlemm ..çogu ınsan hıssetmıyor bıle ama benımkı takılıncada cıkarılıncada acıdıı parça nasıl alınacakk bılemıyorum iştee.. ultrasona bakınca bılee ağrı hissettımm kasıklarımdaa ama bişe diyemedımm doktoraa.. canın ne tatlı der diyee ...

inşallahh canım.. normalde cok soguk kanlıyım ama..iştee insanınn canıı acıdıgıı yer derleryaa.. aynen öylee.. orama dokunmasınlarrr daaa ne yaparlarsaa yapsınlarr yanı o dereceee rahatsızlık ve acıı duyuyorum.. bır alınsada kurtulsam su stresten

canım ben sana önceden çalıştığım yerin prodesürünü söyleyeyim ki devlet hastanesi orası. parça alınması gerektiğine karar verilirse tahlillerini tamamlıyorsun gün veriliyor yoğunluğa göre bu 15 gün sonra da olabilir 2 ay sonra da.dr un çok önemli bir şey olduğunu düşünüyorsa araya sıkıştırır bu durumda seni. tamamen anestezili yapılır yani komple uyutulursun. bazen hastalar ben o kadar bekleyemem falan felan deyince, eğer kabul ederse anestezi olmadan da yapılabiliyor hemen oracıkta aynı gün. ne kadar acır bilemiyorum ama kolay bir şey olmadığı belli.

Cok gecmis olsun arkadasim
Benimdeir kac ay once gogusumden parca aldilar.sadece gogusumu uyusturdular bence seninde uyustururlar o islem baska turlu yapilmaz bence

Düzensiz kanamalarım yüzünden her yıl en az bir kez parça aldırıyorum
Çok can yakıcı bir işlem
Ama çok kısa sürüyor o yüzden narkoz almak istemediğimden dişimi sıkıyorum
İstersen narkoz altında da yapıyorlar ama doktorum bana önermedi çok kısa bir şey narkoza gerek yok dedi, yaklaşık 10 dk sürüyor her seferinde, daha büyük bir acı düşünemiyorum, Rabbim göstermesin
Korkutmak da istemedim ama gerçek bu çok geriliyorsan anestezi iste
Benim çok sık başıma geldiği için çekiyorum

Son düzenleme:
biyopsi diyorsunuz galiba? anestezisiz almazlar bence de ama basit bir işlem korkmanıza gerek yok inşallah sonucu da temiz çıkar. geçmiş olsun

çok tşk ederımm.. evet bıyopsı yapılacakmışş..inşallah temızz cıkarr cok sagolun

Cok gecmis olsun arkadasim
Benimdeir kac ay once gogusumden parca aldilar.sadece gogusumu uyusturdular bence seninde uyustururlar o islem baska turlu yapilmaz bence

çok geçmiş olsunn sizedee.. uyustururlarsaa cok daha ıyı olurr.. ben dayanamam galıba.. normalde de sancılı her seyımm vajinayla ilgili..

Lokal anestezi oluyor, çok korkulacak bir şey değilmiş halama yapmışlardı.

anladım canımm inşallahh banadaa anestezı uygularlar.. devlet hastahanesı burası ilçee yanı önemserlermı bılmıyorum.. o yuzden korkuyorum zaten..alalım bitsinn fılan derlermıı uyusturmadann

canım benım cok gecmıs olsun.. gercektenn senın durumundaa en zoruymuş.. pekii sonuclarınn ne durumda.. inşallah temizdirr..
bu arada gercektenn acırrr yanı tahmın edebılyıorum.. sonuctaa parca alacaklarr.. 10 dk lıkta olsaa uyumayıı isterım.. dayanamam galıbaa

Kanser geçmişim olduğu için her tür kanamada parça alıp kontrol ediyorlar, daha kötülerini gördüğüm için buna hamd ediyorum ama şunu söyleyeyim çok kolay ya da lokal uyuşturuyoruz laflarına hiç kanma çünkü uyuşmuyor asla, dayanamayacağını düşünüyorsan narkoz al, çok geçmiş olsun

canım benım cok geçmiş olsun.. şu an nasılsın peki.. atlattın mı bitttimii inşallahh ..

bana sormazlarsaa dıyeee ondan korkuyorumm.. devlett hastahanesıne gıdıcem burası ufak bır ilçee haftada 2- ya da 3 defaa kadın dogum doktoru gelıyor İl
den..
oda ya amelıyata gırıyorr öğleden sonra hastaya bakmıyor.. ya daa öğleden önce hasta bakıpp öglen sonu kaçıyorr evine.. yanıı düzensizz birr durum.. önemsemeyıpp işine geldıgı gıbı yaparsaa dıye cok korkuyorum

özele gıtme imkanımda yok

Son düzenleme:

Hamdolsun dört yıl oldu, kontrollere devam ediyoruz işte, şimdilik bir yaramazlık yok, sadece sebebi çözülemeyen kanamalarım var bu parça alma durumuyla da o yüzden bu kadar haşır neşirim, ne zaman kanama dengem bozulsa parça alıp kontrol ediyorlar bir şey var mı diye
Doktorunla konuş yapmadan önce ama devlette narkoz kullanacaklarını sanmıyorum çünkü gerçekten kısa sürüyor, benim doktorum özel ama o bile önermiyor narkoz çok da iyi bir şey değil yani. Sen benden daha rahat atlatırsın diye düşünüyorum, benim rahim ağzım olmadığı için her işlemde çok zorlanıyorum, smear bile canımı yakıyor düşün, kanama kontrolü için spiral denedi doktor, herkesin hoplaya zıplaya taktırdığı şeyi ben avaz avaz taktırdım. Yine de konuş doktorunla ama sakın yaptırmaktan vazgeçme, benim hastalığımı rutin kontrollerde fark ettiler, doktorunun istediği hiç bir tetkiki atlama, biraz canın yansa da dayanılmayacak bir şey değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…