Rahim Yapisikligi Iyilesen Var mi?

handekiz

Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2022
9
2
40
Merhaba,
Geçen sene bebeğin kalbi durması neticesinde kürtaj oldum. Her ay adet kanama miktarım gittikçe azaldı...günlerce lekeleme oluyor arkasından bir gün kadar kan akışı oluyor. Endometrium kalınlığı normal ama yumurtlama ve adet günleri düzensiz. Bel ve kasik bölgemde sürekli hiç geçmeyen bir ağrı var, prolaktin yüksekliği, sıcak basması ve aşırı terleme şikayetlerim var. Bana erken menopoz teşhisi kondu fakat Amh değerim 1.9, fsh 9, estradiol 70, lh 4 gibi değerler oluştu adetin 2. Günü kan testinde. Yurt dışında yaşıyorum. En son gittiğim doktor Rahim yapisikligi olabileceğini söyledi. Derhal turkiyeye döndüm. Benimle aynı şikayetleri olan arkadaşlar, hangi doktora gittiniz? Film nerde cektirdiniz? Histeroskopi sonrası hamile kalabiliriz mi?

Bugun ilaçlı MRI celtirdim, hersek normal çıktı ama adet kanaması başlayamıyor, iki gündür lekeleme şeklinde, belim ve kasigim çok ağrıyor. Rahim yapisikligi olup prolaktini de yüksek olan var mı kızlar? Benim kurtajdan sonra prolaktinim hep yüksek ve beyinde adenom falan çıkmadı. Bu dertten muzdarip hiç kimse yok mu? ...

X