Rahim perdesi

merveogrtmnn

Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2023
283
150
Merhaba size kimyasal gebelik süreci ile öğrendiğim rahimde perde olayından bahsetmek istiyorum. 1.5 ay önce hamile olduğumu öğrendim ama bthcg değerim düşüktü ve 2 kat şeklinde artmayınca 4. Gün kimyasal gebelik olduğunu öğrendik ve kendiliğinden adet şeklinde sonlandı gebelik o süreçte vajinal muayene esnasında doktor sen çift rahimlisin dedi ama emin olmak için hsg çekilmesi lazımmıs hsg çektirdim anestezisiz o kadar korkulacak dayanılmayacak bir acı değil hsg sonrası bir tüpüm tıkalı çıktı rahimdede perde olduğu anlaşıldı ve bir sonraki adet dönemimden 2 gün sonra doktor ameliyat etti işin ehline oldum doktorum alanında Prof. Ameliyat sonrası gaz sancıları çok oluyor ama korkulacak bir ameliyat değil rahimde perde varsa ameliyatı olmadan hamilelik düşünmeyin derim. Ben bu konuda açılan her başlığı okudum fikir olsun diye bende sürecimi yazmak istedim

Geçmiş olsun. Rahim filmi görüntüsü var mı elinizde ? Perdeyi merak ettim.

Merhaba çok geçmiş olsun inşallah sağlikli bir gebeliğiniz ve doğumunuz olur. Benim hikayem de size benzer. Evlendikten bir süre sonra gittiğim jinekolog tahmin kalp şeklinde dedi ben pek önemsemedim. İlk gebeliğin 6 haftalık sonlandı kalp atışı olmadığı için. Sonra çok şükür kızım doğdu. Kardeş istediğimizde peş peşe 3 kayıp oldu. 6 hafta civarı. Geçen ay rahim filmi ve 3 boyutlu ultrasonda derin bir perde olduğu anlaşıldı. Ve tek tüpüm kapalı çıktı. Biz de tabi eşimin morfoloji sorunu da var. Siz de tıkalı olan tüple ilgili bir işlem yapıldı mı

Evet laporoskopi oldum tek tüpümde tıkalıydı çok şükür o da açıldı

Sevindim aynı operasyonu geçireceğim ben de inşallah. Siz hangi şehirde oldunuz?
Ben Şanlıurfa’da oldum. Korkmayın hiç çok zor geçmiyor süreç ameliyat sonrası çok fazla gaz sancısı oluyor onun için bol bol yürümeye çalışın yürütüyorlar zaten ilk yürüyüşten sonra siz sürekli kalkmaya çalışın. Birde doktorum bana balon takmıstı yapışıldık olmaması adına

Çok teşekkür ederim ikimiz de inşallah güzel haberler alırız ☺

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…