Rahim kalınlaşmaması ve rahim duvarı inceliği

Aynı durum bendede vardı kürtaj yanlış histerskopiler yüzünden olmuş dediler ve çok kötü benim gebelik kayıplarım var sebebsiz kalp atışı başlayıp 1-2 hafta içinde duruyordu.sebebi bulunmadı ngsli 3 kez tüp bebek yaptırdık en iyi prefesörde ama tutmadı birde rahim duvarım incelmiş kürtajlardan histerskopilerden dolayı kök hücre denediler ama bi halta yaramadı dedigimdede doktor beyin hoşuna gitmiyordu.tekrar doktor arayışına girdim kendi doktorum 3 yıldır tedavi gördüm bi tekrar gideyim bakam ne dicek derken tesadüf 6bucuk haftalık hamile olduğumu öğrendim doktorumun yanına 4 aydır gidemedim oda yurt dışında oturum kartımda sorun var diye gidememiştim.aralıksız 3 yolluk tedavi gören hastasıyım dedim hamileyim geleyim yanına hayır dediler hoca normal gebeliğe bakmıyor şaka gibiler 3 yıllık hastasıyım kök hücre olmuşum okadar tüp bebek yapmış bana beni muane etmiyor çok komikler .bende mecburen türkiyede başka bir prefesöre gittim hersey yolundaydı kalp atışını dinledik 2hafta sonra kalbi durdu düşmesini bekliyorum 10 gündür düşmedi bugün doktordan geldim düşük hapı verdi kürtajı kabul etmedim Cnk rahim duvarım ince daha çok kötü olcak diye korktum ona bugün kök hücreyi sordum önceki doktor yaptı ama bi işe yaramadı dedim nasıl yapalım yinemi kök hücre yaptırmalıyım fikrini sordum bana dediği gereksiz bir işlem hiç olumlu bakmadı kök hücreye iması bir işe yaramıyor zaten di.ilaç dozlarını degişsin önceki doktorda sonki transfer de ilaç dozunu en düşükten birden yükseltti vücudu şaşırttı o şekil kalınlaşma olmuştu ama tutmadı birde kök hücre etkisi 7-8aylık kök hücre yapınca hemen transfer de yapmıyorlar etkisini göstermesi 3 aydan sonra başlıyor bende mm bile ilerlememişti ilaç dozunu degiştirince kalınlaşmıstı ama tutmadı anca kendiliğimden hamile kalıyoru
Peki siz genetik test yaptınız mı eşinize ve kendinize? Genel de iki ya da üç kayıp olunca yapıyorlar. Bir de kan sulandirici iğne kullandınız mı üçüncü gebeliginizde merak ettim bunu? Çünkü benim de iki kaybim var
m kalp atışı duruyo

Ben sizi çok iyi anlıyorum. Ben de iki kayıp yaşadım. 8. Hafta Kalbi durduğu için kürtaj oldum. Sonrasinda yapışıklık oldu historoskopi oldum. Artık aylardır gebelik olusmuyor. Doktorlara rahim inceliği olabilir diyorum yok diyorlar. Yer yer 5mm 7mm olcuyolar. İnce işte. Artık daha profesyonel bir doktor bulup gideceğim. Peki siz ne yaptınız bir çözüm buldunuz mu?
Kürtajlarınız sonrası adet azalması oldu mu ve hsg çekildiniz mi tekrar yapışıklık var mı ?
5mm ince evet ama 7mm minimum olarak yeterli bir kalınlık. Adetin kaçıncı günü 7mm oluyor en kalın dönemi mi 7mm ?

Kürtajlarınız sonrası adet azalması oldu mu ve hsg çekildiniz mi tekrar yapışıklık var mı ?
5mm ince evet ama 7mm minimum olarak yeterli bir kalınlık. Adetin kaçıncı günü 7mm oluyor en kalın dönemi mi 7mm ?
Evet evlenmeden önce ki adetim gibi değil ama historoskopiden sonra biraz daha düzeldi. İşte yapışıklık oldu hsg çekindim sonra ameliyat oldum tekrar hsg çekindim şuan perde yapışıklık vs. Yok dendi. Yumurtlama dönemi bile 5 mm dedi doktorlar. İnce dedim. Ama yer yer 7 mm kısımları da var ince degil dediler. Anlamadım gitti.

7mm minimum yeterli kalınlık o yüzden sorun değil bir de östrojen alınca daha da kalınlaşacaktır gayet yeterli.

Evet ama 7 mm değil 5 mm, sadece bazı kısımları 7 mm. Peki operasyonlardan dolayı zarar gören rahimde östrojen işe yariyor mu?
Kalın yere transfer ediyorlar zaten o yüzden problem olmaz önemli olan kalın noktanın olması. Kişiden kişiye değişiyor zararın boyutuna göre 7mm olan bölgeniz varsa daha da iyi olur destekle.

Kalın yere transfer ediyorlar zaten o yüzden problem olmaz önemli olan kalın noktanın olması. Kişiden kişiye değişiyor zararın boyutuna göre 7mm olan bölgeniz varsa daha da iyi olur destekle.
Ben tüp bebek hiç denemedim başlamadım da ama artık düşünüyorum. En azından tüp bebek yapılırsa en kalın noktasını seçeceklerini öğrenmiş oldum. Teşekkürler

Benim ki rastgele ortaya bırakıldı hiç öyle demedilrr ha tutmadı o ayrı ama bilemedim

Benim ki rastgele ortaya bırakıldı hiç öyle demedilrr ha tutmadı o ayrı ama bilemedim
Rastgele ortaya atmıyor doktorlar bildiğim kadarıyla rahim içi görüntünün ve kalınlığın iyi olduğu bölgeye genelde embriyoyu bırakıyorlar. Sizde incelik sorunu yoksa çok da önemli olmayabilir zaten.

Ben tüp bebek hiç denemedim başlamadım da ama artık düşünüyorum. En azından tüp bebek yapılırsa en kalın noktasını seçeceklerini öğrenmiş oldum. Teşekkürler
Doğal gebeliklerde embriyo zaten kendi için en uygun yeri seçermiş tüp bebekte embriyoyu en uygun yere bırakıyorlar ki o bölgede tutunma şansı artsın diye. Tüpleriniz açıksa aşılama vs de deneyebilirsiniz

Kizlar dondurulmus embriyo transferi olacağım doğal döngüde olacak reglimin 10.günü bugün hicbisey kullanmiyorum folik asit harici endometrium 6,8 yumurta buyuklugumde 15 mm ölçüldü doktorum güzel dedi yarın tekrar muayene istedi nasıl sizce

Doğal gebeliklerde embriyo zaten kendi için en uygun yeri seçermiş tüp bebekte embriyoyu en uygun yere bırakıyorlar ki o bölgede tutunma şansı artsın diye. Tüpleriniz açıksa aşılama vs de deneyebilirsiniz
Hsg yapıldı en son, bir tüpün tıkalı ama şimdi açıldı dedi hsgyi yapan hemşire. Doktor da sonuca baktı açık dedi. Bir sorun yok yani. Dusuklerden önce çocuk istediğimizde tutuyordu fakat kalp atışı olduktan sonra düşük oluyordu. Düşük kendiliğinden olmadi, alındı. Sonrasinda çocuk istediğimde tutmuyor, ben rahim ince olduğundan tutmadığını düşünüyorum. Bakalım bı profosore gidecegim. Umarım nedenini bulur.

Hsg yapıldı en son, bir tüpün tıkalı ama şimdi açıldı dedi hsgyi yapan hemşire. Doktor da sonuca baktı açık dedi. Bir sorun yok yani. Dusuklerden önce çocuk istediğimizde tutuyordu fakat kalp atışı olduktan sonra düşük oluyordu. Düşük kendiliğinden olmadi, alındı. Sonrasinda çocuk istediğimde tutmuyor, ben rahim ince olduğundan tutmadığını düşünüyorum. Bakalım bı profosore gidecegim. Umarım nedenini bulur.
Kalp atışı duruyorsa genetik problem olabilir embriyolarda o yüzden tüp bebek daha mantıklı olabilir tek neden incelik de olmayabilir araştırılması gerek. Maalesef bi çok etken var ve deneme yanılma ile anlaşılıyor bir çok şey.

Peki siz genetik test yaptınız mı eşinize ve kendinize? Genel de iki ya da üç kayıp olunca yapıyorlar. Bir de kan sulandirici iğne kullandınız mı üçüncü gebeliginizde merak ettim bunu? Çünkü benim de iki kaybim var
Hiç bi sorum çıkmadı tüm testler yapıldı benim 3.gebelik değil hepsi normal yolla oldu 7 kez hamilelik yasadım.tüp bebekle genetik taramalı bi türlü hamile kalamadım tüp bebek tutmadı bende hiç.her ihtimale karşı eski doktorum kan sulandırıcılıarda kullandırdı ama işe yaramadı.Bülent bey de 3 negatif tüp bebek denemesinden sonra bende adenomyosız diye bi rahatsızlık var yüzde seksen bundan kaynaklı gebelik kaybın diyip ameliyat önerdi başta yapılması gerekeni en sona saglıklı embriyom kalmayınca söyledi ameliyatı olmak içinde yumurtan azalmış dedi ultrasonda bakonca amh değerim ise 1.74 civarlarında 7 yumurta topladı 4 tanesi dolu çıktı 5.güne 2 tane gitti saglıksız geldiği için önceki saglıksız olan yumurtalarımdan sadece 2 tanesi transfer uygun dedi oyuzden direk ameliyat dedi bende yurt dısı hastası olduğum için söyle bi sistemleri var türkiyedeki yaşayan hastaların 3 katı ücret ve Euro üzerinden alıyorlar ameliyat parası fazla cıkardılar indirim istedim bu kadar yıldır hastanızım hiç bi şekilde geri dönüş yapacağız diyip dönmeyince bu ameliyatıda türkiyede sadece 5 doktor yapıyor yaşadığım ülkede ise ameliyatı yapan yok ama araştırmalar sonucu Almanya’da Amerika’da çok yapan doktor var almanyaya anca gidebilcez orda ameliyat olmayı düşünüyorum türkieydekiler 10 katı ücret istiyor

Merhabalar bir çözüm bulabildiniz mi acaba ? Bende de aynı şey olabilir ikinci polip ameliyatını oldum mayıs ayında ve o zamandır ilaçla iğneyle regl olamadım. Gittiğim doktorlar bir şey demedi. En son tup bebek doktoruna gittim ve çok ince buldu hasar kalmis olabilir dedi yarın tekrar gideceğim kalinlasma var mı diye .

X