Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Yağlı olanda varmış canım ben onuda bir doktorum anlatımında gördüm sma bilmiyorum ya korkuyorm ama korunmak istemiyorum

Yağlı olanda varmış canım ben onuda bir doktorum anlatımında gördüm sma bilmiyorum ya korkuyorm ama korunmak istemiyorum
Bosver bence rısk almaya degmez ,cunku cok zor bısey dıs gebelık.bende cekılcem bu ay sonunda sorarım doktoruma tuzlu sumu baska bıseymı korunalımmı dıye,korunun derse ben asla rıske atmam acıkcası kendmı cunku cok zor bı surec dıs gebelık

Evet gecikmesi normal benimde gecikti ilk ay şu an tahim filminden sonra ki 2.ayım yine adetim gecikiyor aşılama yaptırcam
Benim bugün itibarıyla son adetim üzerinden 46 gün gecti hsg yi hemen adet bitiminde yaptırmıştım, tüp bebek yaptırıcam hala olmadım tarlusal kullandım bitti etkisini göremedim henüz beta hcg iki defa bakıldı biri 0.1 diğeri 1.2 çıktı bu arada tsh yükseldi bir anda 4.33 oldu adetin gecikmesine sebep olabilir dedi doktor levotiron kullandım yarın tekrar kan verip ths ve beta hcg baktırıcam menopoza mı giriyorum acaba diye çok üzülüyorum amh 0.8 di 4 ay önce bir yıl olmadı evleneli hemen yaşlandım galiba

Ben kürtaj olmuştum 7 ay oldu gebelik olmayınca hsg çekilelim dedim 4-5 aydır korunmuyorum. Tıkanıklık varsa açılsın diye ama şükür bir şey çıkmadı. Aynı top merkezinde beni farklı doktor arkadaşımı başka doktor yaptı 1 hafta ara ile . Ona doktoru korundurtmadı ilk ayda olmadı açıkçası. Ama bilemiyorum proflarada sordum öyle bir şeyle hiç karşılaşmadım dedi. Yıllarca tüp bebek ile de uğraşıyorum dedi. Tam tersi hemen denemek lazım dedi. Bende denemek istiyorum açıkçası. Bana korun reglinin 3. Günü letu diye hap verip talip edip çatlatackmış belki onun için korun diyor. Belki benimde tutar dedim ama bilmiyorum senin niye olmuş dış gebelik kuzum bir şey dediler mi tüplerde tıkanıklık vs olunca da olurmuş

Benım tüplerde tıkanıklık yoktu canım hıcbı sorun cıkmadı hsg sonucumda nedenını bılmıyorum yani bir nedeni yok esımınde benımde hıcbı sorunumuz yok cocuk olmayınca 1 senenın sonunda hsg cekıldı cekıldıgı ay hamıle kaldım ama dıs gebelık oldu,belkıde şans hıcbı nedenı yoktur.sen öyle dedın dıye ben korun dedim doktor yapısabılir demiş ya,yoksa bende duymamıstım oyle bısey.bence sen doktorunla bıdaha konus

Bende çok kararsız kaldım iki tane profa sordum öyle bir şey hiç duymadık hayat ilk ayda çok ihtimal oluyor dendi. Benimde bebeğimin kalbi durup kürtaj olunca 4-5 aydır denedim olmayınca bi çekelim dedi tıkanıklık varsa diye oda çıkmadı ama bilemiyorum bende il defa onda duydum hiç bir yazı hiç bir doktordan duymadım.

Son durumunuz ne oldu

korkma geçmiş olsun. benim sağ tüpüm zaten tıkalı sucuk gibi. diğeride açıldı ama tekrar kapanmış. senin ikiside temizse sıkınıt olmaz

Kaldınız mi

Sizin temelli tikali değilmiş demek ki tupunuz ben de Cevat hocaya attım temelli tikali açılmaz dedi .tek tupum acik

Sizin temelli tikali değilmiş demek ki tupunuz ben de Cevat hocaya attım temelli tikali açılmaz dedi .tek tupum acik
Yani onu bilemiyorum ama ben daha önceden ameliyat da oldum ona ragmen acılmamıstı cevat hocada ıkısıde acıldı ben hacamat sülük fayda ettıgınede inanıyorum cunku daha önceden bir defa da normal rahım fılmı de cekıldım ordan da kapalıydı cevat hoca ının selektıfsalpingografi yöntemiyle acıldı

Sizin adınıza sevindim çok.cevat hoca sadece hafif tikali tupler açılır dedi diğerleri açılmaz dedi.peki sizin raporunuzda ne yazıyordu tüp icin acaba söyler misiniz.bana da selektif yöntemiyle uygulandi ama malesef acilmadj

Valla çok sevjndjm adiniza çünkü selektif yöntemiyle açılmayan tupler ameliyatliktir dedi bana cevat hoca ameliyatta açılmayan tüp selektifte acılmis sizin yani harika.hacamat nerde yaptırdınız çok soru sordum

Merhaba arkadaslar ben ilk defa dun hsg çekildim. Anestezisiz ve oyle aman aman bi aci olmadı zaten 5 dk falan sürdü. Dun agrim vardi gecti. Sorum su ki bugun vajinamda yanma basladi. Antibiyotik iciyorum ama böyle baya sıcak, buz aküsü koydum biraz rahatlatti. Yasayan var mi neden yanma var acaba? Internette hastalik bulasmasi vs yazıyor korktum yarin doktora mi gitsem?

Merhaba arkadaşlar. Bende 4 gün önce rahim filmi çektirdim. Sedasyon anestezi verdiler 10 dakikacık bir uyutma. Sonrasında Ne ağrı oldu ne kanama o kadar rahat geçti ki sanki hiçbir işleme maruz kalmamış gibiydim allaha şükür. 3 tane gebelik kaybının ardından daha fazla acı yaşamamak için dua etmiştim, şükür ki en azından rahim filmim su gibi geldi geçti. Filmin sonucunda içime dert olan tek bisey var, tüpler açıl ama rahim ileri derecede sağa deviye. Hsgyi ceken doktor asla sorun olmaz dedi ama haftaya perinatolog randevum var esas onun yorumu benim için cok önemli. Rahim filminin görüntüsünü de buraya ekleyeyim, aynı sekilde olup da sağlıklı gebelik elde edebilmiş birileri var mı acaba?

Eklentiler

• IMG_1386.jpeg
    53 KB · Görüntüleme: 54
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…