Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Merhaba arkadaslar ben ilk defa dun hsg çekildim. Anestezisiz ve oyle aman aman bi aci olmadı zaten 5 dk falan sürdü. Dun agrim vardi gecti. Sorum su ki bugun vajinamda yanma basladi. Antibiyotik iciyorum ama böyle baya sıcak, buz aküsü koydum biraz rahatlatti. Yasayan var mi neden yanma var acaba? Internette hastalik bulasmasi vs yazıyor korktum yarin doktora mi gitsem?
Merhaba ilk defa duydum böyle şey dilerseniz orkid buzluğa koyup buz aküsü gibi kullanabilirsiniz tahriş hissini azaltır doktorunuza sordunuz mu acaba neden olabilir diye enfeksiyon kapmış olabilirsiniz bence 🥹 geçmiş olsun

Merhaba ilk defa duydum böyle şey dilerseniz orkid buzluğa koyup buz aküsü gibi kullanabilirsiniz tahriş hissini azaltır doktorunuza sordunuz mu acaba neden olabilir diye enfeksiyon kapmış olabilirsiniz bence 🥹 geçmiş olsun
Hafif bir mantar goruntusu var dedi doktorum. Ama zaten hsg sonrasi bu tarz seyler agri kanama yanma olabiliyor sonucta ister istemez hirpalanabiliyor dedi suan gecti cok daha iyiyim tesekkur ederim:)

Benım tüplerde tıkanıklık yoktu canım hıcbı sorun cıkmadı hsg sonucumda nedenını bılmıyorum yani bir nedeni yok esımınde benımde hıcbı sorunumuz yok cocuk olmayınca 1 senenın sonunda hsg cekıldı cekıldıgı ay hamıle kaldım ama dıs gebelık oldu,belkıde şans hıcbı nedenı yoktur.sen öyle dedın dıye ben korun dedim doktor yapısabılir demiş ya,yoksa bende duymamıstım oyle bısey.bence sen doktorunla bıdaha konus
Merhaba ben de 8 aydır bebek istiyorum bizde de bi sorun çıkmadı ama ben hsg bi klinikte çektirdim bi sorun yoktu ekranı da takip ettim ilaç yayıldı tamamen. Sadece küçük bi yer kaldı sonra doktor 2.kez ilaç verdi ikinci kez verince doldu boyandı yani doktor da ordaki hava kabarcığıymış bi sorun yok anormallik görmüyorum dedi. Ondan sonra rapora baktım tüpler ve rahim normal yazıyordu sadece koyu renkle şu eklenmişti “lineer dolum defektleri mevcuttur. Polip?sineşi?” Ben de bunu o ilk boyanmayan yer rapora geçildi diye önemsemedim. Acaba doktora göstermeli miyim? Çeken doktor hiçbi anormallik yok demişti. Sizin raporda farklı bi şey var mı ? Biraz uzun oldu 🙈

Tabi olur. Hatta ultrasonda bile belli olmaz mı ?
Canım ultrasonda belli oluyor aslında ama bazı vakalarda karın iç tarafında gelişebiliyormuş herzaman görülemiyor felan benimde endo.ya Benzer bir belirtim var yıllardır var ama doktorum ciddiye almıyor hsg çekildim acaba diyorum orda belli olurmu batın kısmı felan yada yumurtalıkta varsa kafam baya dolu iyi ifade edememiş olabilirim kusura bakma

Canım ultrasonda belli oluyor aslında ama bazı vakalarda karın iç tarafında gelişebiliyormuş herzaman görülemiyor felan benimde endo.ya Benzer bir belirtim var yıllardır var ama doktorum ciddiye almıyor hsg çekildim acaba diyorum orda belli olurmu batın kısmı felan yada yumurtalıkta varsa kafam baya dolu iyi ifade edememiş olabilirim kusura bakma
Anladım inşallah yoktur :KK43: farklı bi doktora gözükün daha çok ilgilenir belki bilgilendirir

Kızlar Fikri olan var mı bu ay HSG çekildim 14 günde doktor yumurtamın çatladığını yani bırakıldığını söyledi çatladıysa 12 veya 13 günde çatladı demektir normalde 28 günde bir adet oluyorum yani erken yumurtlamış mı oluyorum yoksa yumurta gelişmedi mi

Kızlar Fikri olan var mı bu ay HSG çekildim 14 günde doktor yumurtamın çatladığını yani bırakıldığını söyledi çatladıysa 12 veya 13 günde çatladı demektir normalde 28 günde bir adet oluyorum yani erken yumurtlamış mı oluyorum yoksa yumurta gelişmedi mi

Yumurtanın çatladığını ordaki şekille anliyolar benim de öyle oldu bu ay yok zannettim doktor açıkladı dün çatlamis demişti 🤣

Geçen ay hsg çektirdim devlette Anestezisiz resmen öldüm sandım işlemi yarıda kesin diye ağladım işlemden sonra bayıldım 10 dk kendime gelemedim bilincim gitti bilseydim bu kadar kötü olduğunu asla yaptırmazdm özelde anestezili yaptırırdm

Ben özelde hsg cektirdim çok rahat oldu çıkınca sarhoş gibiydim sadece eşim yardımcı oldu🙏 üç ay oldu çekileli bir sorun çıkmadı ama gebelik yok

Benım tüplerde tıkanıklık yoktu canım hıcbı sorun cıkmadı hsg sonucumda nedenını bılmıyorum yani bir nedeni yok esımınde benımde hıcbı sorunumuz yok cocuk olmayınca 1 senenın sonunda hsg cekıldı cekıldıgı ay hamıle kaldım ama dıs gebelık oldu,belkıde şans hıcbı nedenı yoktur.sen öyle dedın dıye ben korun dedim doktor yapısabılir demiş ya,yoksa bende duymamıstım oyle bısey.bence sen doktorunla bıdaha konus
Canım benim de bir yıl olacak hsg çekileli üçüncü ayım ikimizde de sorun olmadığı halde gebelik hiç olmadi

Canım benim de bir yıl olacak hsg çekileli üçüncü ayım ikimizde de sorun olmadığı halde gebelik hiç olmadi
Olur inşallah kafanı takma hiç,şöyle süşün kafanı rahatlat tıp ilerledi en en kötü tüp bebek yaparız en azından bir sorunumuz yok diye düşün.ne kadsr az düşünürsen o zamam bebıs gercekten daha cabuk gelıyor ki bende öyle oldu canım sana tavsıyem budur.bide doktoruna sorup vıtamın takvıyelerı alabılırsın.

Bende şehir hastanesinde anestezisiz çektirdim 13 gün oldu çektireli normalde kendimi acıya dayanıklı sanırdım adetlerim de ağrılı geçtiği için ama bu bambaşka bir ağrıymış yani ölüyorum sandım dana film çekilirken nolur bırakın kalkayım çok ağrım var diye bağırmıştım işlem kısa sürüyor ama yıllara bedel yani sonrasında şekerim yükseldi tabi. Kendi yaptığım hatayı söyleyeyim o kadar çok okuyarak girdim ki teste içime daha girmeden korku girmişti o yüzden kasmış da olabilirim kendimi siz benim yaptığımı yapmayın çok araştırmayın öğrenmeyin daha iyi

X