Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Çok geçmiş olsun🙏 Genel muayenede mi farkedildi rahatsızlıklarınız yoksa onlar için de mi test vs yapıldı?
Ben artık çok bunalmıştım psikolojik olarak, özellikle ilk düşükten sonra insanların tuhaf yorumları, kimsenin halden anlamaması vs beni o kadar yordu ki. Üç aydır da korunduğum için çok kafam rahattı. Şimdi baştan bir daha aynı hevesler, test sonucu beklemeler, hayal kırıklıkları… Kaldırabilecek miyim bilmiyorum gerçekten allah hepimize dayanma gücü versin çok zor bir süreç.
Teşekkür ederim. Endometriyozis muayenede görünmez, on yıl önce geçirdiğim bir ameliyat sırasında farkedildi. Adenomiyozis 3 ay kadar önce ultrason muayenesinde farkedildi.

Bu süreçlerde dışarıya biraz kulaklarınızı kapatacaksınız, biraz ağızlarının payını vereceksiniz hadsizlik yapanların. Başka yolu yok. Aynı süreçleri tekrar yaşamayın diye genetik testlerinizi yaptırmanızı önerdim aslında. Tıp fakültesi hastanelerinde yapılıyor iki düşükten sonra. En azından sonrasında her şeyi yapmış olmanın verdiği rahatlık olur içinizde.

Doğru söylüyorsunuz. Ben direkt hayatımdan çıkarttım bazılarını hiç gözünün yaşına bakmadan. İnsanlık kırıntısı dahi barındırmayan ne çok insan varmış çevremde meğer. Bu arada sağlıklı bir gebelik geçirebileceğime dair tüm umudumu yitirdim neredeyse, daha güçlü olmam gerekir biliyorum ama elimde değil. “Stres yapmayacaksın” baskısı en zor olan. Bazen elimizden ne geliyorsa odur. Dediğiniz testleri de yaptırayım da içim rahatlasın, iki belirsizlik daha ortadan kalksa belki zihnim daha berrak olur haklısınız Artemissisipi Artemissisipi

Son düzenleme:
Kizlar rahim filminde rahim ağzı dar olan veya kapalı olan çıktı mı yada çevrenizde olan duyduğunuz oldu mu lütfen dönüş yapar mısınız ???

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Canım korkma ben yaptirdim. 30 sn acı nefes kontrolü ile göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Bu acıya dayanabilirsin evlat sahibi olmak için değer sonrasında hiç bir sıkıntı yaşamıyorsun. Anesteziye falan gerek yok gerçekten.

biz 13 yıllık evliyiz bende kist var 43 yaşındayım eşimde sorun yok çok nadir adet görüyorum 3 defa tüp bebek yaptırdık olmadı yumurtalarım kalitesiz yok gibi bişiy kıbrısta yumurta dönasyonu yaptırmak istiyoruz ücreti gidişi gelişi olanı olmayanı bilgi verebilir misiniz hiç uçağa da binmedik ankarada yaşıyoruz. yapıpta mutlu olan oldu mu uçak bileti ne kadar, kaç gün sürüyor aklımızda bir sürü soru var yardımcı olur musunuz lütfen

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Ben uyutulmadan devlet Hastanesi'nde cektirmistim uyutmadan çekiyorlar ama çok zordu benim için doktorlar regl sancısı gibi bir sancı hissedeceksin demişlerdi ama inanın daha fazla acısı vardı ve çekildikten sonra yuruyusum bile değişti evde iki büklüm yaşlılar gibi gibi duvarlardan tutunarak yürüyordum ve yatarken sırt üstü yatamiyordum karnimda inanılmaz bir ağrı oldu ve elimi bile koyamiyordum karnıma sonucu biri tıkalı biri açık dedi doktor sonra aradan baya bir zaman sonra iki sene sonra bu sefer özele gittim orda da doktor istedi çekildi ve ikiside açık dedi hayırlısı olsun inşallah Allah'ım herkese anneliği tattirsin ben beş senedir evliyim inşallah Allah'ım tüm isteyenlere ve banada anneliği yaşatır inşallah

Bende geçen ay hsg çekildim anestezi altında ilk 3 gün felaket bir gaz sancım ve ağrım olmuştu Allah'tan hsg temiz çıktı

Ben de Aydın Adnan Menderes üniversitesi hastanesinde anestezisiz çekildim.sabahtan kan veriyorsunuz HCG bakiyolar ve ilaç reçete ediyolar. Ağrı kesici , antibiyotik ve hsg icin kullanılan ilacı alıyorsunuz eczaneden. Ağrı kesiciyi hsg ye yakın içiyorsunuz antibiyotik işlemden sonra. Dayanilmyacak bir acı değil ama adet agrisindan da fazla bence. İçinize aletleri sokarken acı olmuyo ilaç verilirken 40 saniyelik bir acı oluyo ama baya fazla bir acı.sonra hemen geciyo acısı ağrısı. Ben işlem sonrası Aydın'da gezdim baya bı. 20 gün ilişki yok, pamuklu iç çamaşırı giyin, ayakta banyo yapın gibi şeyler söylendi. Ayrıca bu c kollu denen aci vermeyen cihaz değil sanırım bu hastanedeki. Herşey metal ameliyat ekipmanı gibi. Sonuç 15 güne çıkacak dendi. Kanama olmadı ben de çok şükür ağrım sızım da olmadı sonrasında. Sadece ilk gün gazım oldu o kadar.

Bende anlayadım sorup durdum. Bitti mi, bi sorun mu var ,oldu mu daha kaç tane soru sordum. Devamlı olacak olacak diyip durdular. 3ayrı kişi denedi yok açılmamış. Çektiğim acıyla giden paramla açıldı diye kandırıp elime tutuşturılan Sonuçla evimin yolunu tuttum.Kendi doktoruma gidip gösterdim kapalı dedi.
HSM görüntüleme merkezi mi yaptı bunu? Önceden kapalı mıydı tüpleriniz?
Çok ilginç, bende orada çektirdim, gayet temiz bir şekilde çektiler işlemden sonra kanama dahi olmadı, 10 dakika içerisinde bitti.

Hiç korkmana gerek yok . Ben de çektirdim . Hem de çok korkarak girmiştim kendimi kasarak . Öncesinde ağrı kesici vurmuştu doktor . İşlemi yaptı . Sadece ilacı verirken hafif bir adet ağrısı gibi kasıklarında ağrı oluyor . Sonra bitiyor. Hiçbir şeyi yok . Gerçekten kendime kızmıştım bu kadar kendimi neden kastım diye .

Merhaba bende hsg çekildim sl açık sağ hafif dar dedi ikisinden se ikaç geçti ama sağdan daha az ve benim yumurtlamam da hep sağdan olur hamile kalan varmı böyle ne önerirsiniz aşılamamı ?

HSM görüntüleme merkezi mi yaptı bunu? Önceden kapalı mıydı tüpleriniz?
Çok ilginç, bende orada çektirdim, gayet temiz bir şekilde çektiler işlemden sonra kanama dahi olmadı, 10 dakika içerisinde bitti.
Evet ataköy hsm görüntüleme merkezi yaptı bunu. Asla tavsiye etmiyorum. Hiç profesyonel bi yer değil kesinlikle. Hasta masada işlem için bekliyor, onlar malzemeyi sen mi aldın, ben mi aldım, onu kullandım bu var olur mu gibi gibi son derece sağlığı hiçe sayan bi davranış sergilediler. Ben kendimi çok kasıyormuşum kaç deneme olduysa artık canım o kadar yandı ki o kadar uzun süre o pozisyon da kaldım ki. En son Prof dedikleri kişi geldi bastırdı etti çıktı gitti. Sonuç tüpler yarı kapalı. Soruyorum işlem oldu mu evet diyorlar bide. Asla hakkımı helal etmiyorum.Bura hariç Başka yeri tercih edin.

Evet ataköy hsm görüntüleme merkezi yaptı bunu. Asla tavsiye etmiyorum. Hiç profesyonel bi yer değil kesinlikle. Hasta masada işlem için bekliyor, onlar malzemeyi sen mi aldın, ben mi aldım, onu kullandım bu var olur mu gibi gibi son derece sağlığı hiçe sayan bi davranış sergilediler. Ben kendimi çok kasıyormuşum kaç deneme olduysa artık canım o kadar yandı ki o kadar uzun süre o pozisyon da kaldım ki. En son Prof dedikleri kişi geldi bastırdı etti çıktı gitti. Sonuç tüpler yarı kapalı. Soruyorum işlem oldu mu evet diyorlar bide. Asla hakkımı helal etmiyorum.Bura hariç Başka yeri tercih edin.
Deneyiminiz için üzüldüm, belki de tüpleriniz kapalı olduğu için ağrı çekmişsinizdir bilemedim. Ben çok rahat çektirdim, kanamam bile olmadı. Çok üzüldüm adınıza, geçmiş olsun.

Deneyiminiz için üzüldüm, belki de tüpleriniz kapalı olduğu için ağrı çekmişsinizdir bilemedim. Ben çok rahat çektirdim, kanamam bile olmadı. Çok üzüldüm adınıza, geçmiş olsun.
Dermoid kist Ameliyatı oldum doktorum ameliyat sırasında tüplerime de baktı açık. Kapalı değilmiş. Hatalı çekimden dolayı tüpler kapalı sonucu verdiler elime hakkımı helal etmiyorum.

X