Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Lütfen şuna bakar mısınız doktora gitmeme bir ay var ne demek bu 😢

Eklentiler

• 1665738073192654373454608071483.jpg
    1665738073192654373454608071483.jpg
    115,4 KB · Görüntüleme: 253
Bugün HSG çektirdim ve korkan arkadaşlar için detaylıca anlatacağım. Özel bir doktora gidiyorum doktorun özel hastane ile anlaşması var özel hastanede çekildi. Fiyat 3500 TL (Aydında bir hastane) Öncesinde adet söktürücü kullandım adetin ilk gününden 1 hafta sonra yani bugün çekildi. Genel anestezi uygulandı açıkcası doktor bana sormadı anestezi uygulayalım mı uygulamayalım mı diye ama böyle yapmanız gerekiyor diye detaylıca anlattı. Gece 12den sonra yemek yemeyin dedi aç gittim tüm takı gözlük vs çıkarttım operasyondan önce. Kaç dk sürdü bilmiyorum tahminen 20 dk fakat gözümü açtığımda odadaydım. ağrım vs olmadı temiz çıkmış doktor kısaca bilgi verdi 1 saat uzan dinlen sonra çıkabilirsiniz dedi. Hafif kanamam oldu soluk pembe bir kaç damla bu kadar. Tavsiyem yanınıza ped alın 🙋🏼‍♀️🙋🏼‍♀️

Devlet hastanesinde anestezisiz çektirdim. Yarım saat öncesinde ağrı kesici içmiştim. İlaç verilmeden önceki işlemler sadece biraz rahatsız hissettiriyor, o kısımda hiç acı yoktu diyebilirim. İlaç verilince adet sancısına benzer bir ağrı oluyor. İlaç verilmesi kısmı en fazla bir dakika kadar süren bir şey zaten. Benim tek tüpten sıvı geçmediği için üç defa verildi. Toplamda on dakika bile sürmedi diyebilirim.

Benden önce giren kadının çok rahat geçmişti. Anladığım şu ki tüplerde yapışıklık yoksa öyle aman aman bir ağrı olmuyor. Benim gibi yapışıklık olunca da biraz ağrılı oluyor işte ama dayanılmaz bir şey değil kısa sürdüğü için. İşlem bitince hiçbir ağrım kalmadı, sanki henüz cektirmemis gibiydim.

Biraz kanama oluyor, ped olsun yanınızda.

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Merhaba ben geçen hafta çarşamba günü anestezili oldum sağ tüpüm kapaliymis sol açıkmis onda da yumurta büyümüyor Muş ben gittim damaryolu açıldı anestezili olduğu ivin doktorum geldi alttan muayene ettikleri sedye gibi bişey varya ayaklarımı sabitlediler üzerime bez orttuler kıyafet elbise giydim rahatlık açısından tavsiyem kolu dar şeyler giymeyin damarım patladı dar kol giydiğim için neyse bana anestezi verdiler uyumuşum 20dk Durmuş'um sonra uyandım iyiki anestezili yaptırmıştım sonra da gazsancisi oldu karnım adet sancısı gibi ağrıdı Dr kan gelebilir dedi ama benden gelmedi ablam anestezisiz oldu o an çok ağrı olmuş adet sancısı gibi sonra geçmiş o da sonrasında sıkıntı çekmedi sezeryan normal doğum gibi düşün o an oluyor sonra geçiyor bende o an olmadı sonra gaz sancısı falan cektim

Hanımlar, aşılama HSG çekilmesi şart mıdır? HSG çekilmeisni gerektiren haller nelerdir yardımcı olabilir misiniz?

Hanımlar, aşılama HSG çekilmesi şart mıdır? HSG çekilmeisni gerektiren haller nelerdir yardımcı olabilir misiniz?
Yumurtalık ile rahim arasındaki tüpleriniz kapalıysa aşılama olumsuz sonuçlanır bu sebeple doktorlar infertilite nedenlerini araştırırken HSG istiyorlar ya da tedaviye başlamadan önce istiyorlar olumsuz sonuç almamak için. ( bildiğim kadarıyla)

Yumurtalık ile rahim arasındaki tüpleriniz kapalıysa aşılama olumsuz sonuçlanır bu sebeple doktorlar infertilite nedenlerini araştırırken HSG istiyorlar ya da tedaviye başlamadan önce istiyorlar olumsuz sonuç almamak için. ( bildiğim kadarıyla)
Evet bence kendilerini düşündüklerinden yapıyorlar biraz da çünkü başarısızlık almak istemiyorlar bir de sorumluluk almak istemiyorlar hasta tüpüm kapalıymış nedne önceden çektirmediniz paramız çöpe gitti demesin diye.. benim fikrim...

Kızlar merhaba yakın zamanda özel hastane de hsg çektiren varmı aranızda fiyatı ne kadar acaba??
Devlet hastanesi anestezili yapmıyormuş bende korkuyorum 🙄

Merhaba ben geçen hafta çarşamba günü anestezili oldum sağ tüpüm kapaliymis sol açıkmis onda da yumurta büyümüyor Muş ben gittim damaryolu açıldı anestezili olduğu ivin doktorum geldi alttan muayene ettikleri sedye gibi bişey varya ayaklarımı sabitlediler üzerime bez orttuler kıyafet elbise giydim rahatlık açısından tavsiyem kolu dar şeyler giymeyin damarım patladı dar kol giydiğim için neyse bana anestezi verdiler uyumuşum 20dk Durmuş'um sonra uyandım iyiki anestezili yaptırmıştım sonra da gazsancisi oldu karnım adet sancısı gibi ağrıdı Dr kan gelebilir dedi ama benden gelmedi ablam anestezisiz oldu o an çok ağrı olmuş adet sancısı gibi sonra geçmiş o da sonrasında sıkıntı çekmedi sezeryan normal doğum gibi düşün o an oluyor sonra geçiyor bende o an olmadı sonra gaz sancısı falan cektim
Merhaba canım fiyatı ne kadar dı ayıptır sorması

Kızlar merhaba yakın zamanda özel hastane de hsg çektiren varmı aranızda fiyatı ne kadar acaba??
Devlet hastanesi anestezili yapmıyormuş bende korkuyorum 🙄
Ben Ağustos ayında çektirdim özelde anestezisiz. 1400₺ ödedim. Sadece ilaç verirken hafif bi sancı oldu o kadar. Toplamda 4-5 dk sürdü. Ben eve gelince bi kaç saat normal adet sancısı çektim oda akşama geçti. Bi kaç damla pembe lekelenme oldu.

Ben Ağustos ayında çektirdim özelde anestezisiz. 1400₺ ödedim. Sadece ilaç verirken hafif bi sancı oldu o kadar. Toplamda 4-5 dk sürdü. Ben eve gelince bi kaç saat normal adet sancısı çektim oda akşama geçti. Bi kaç damla pembe lekelenme oldu.
Ben anestezili çektirmeyi düşünüyorum İnşallah çok pahalı değidir 1400 iyiymiş ama Ağustos da tabi bende fiyat alıcam ona göre bakıcam artık

Ben anestezili çektirmeyi düşünüyorum İnşallah çok pahalı değidir 1400 iyiymiş ama Ağustos da tabi bende fiyat alıcam ona göre bakıcam artık
Ben sağlıkçı olduğum için narkotik almaya karşıyım vücuda. Yani dayanılmaz bişi değil çok kısa sürüyo spekulum takıp büyük enjektörle radyoopak sıvı veriyo tüplerden geçip karna dağılması gerekiyor tüm olay bu . Adet olurken daha fazla canım yanıyo benim düşüncem o yüzden değmez. Yaşadığım ilin en iyi görüntüleme merkezinde çektirdim iki sersemletici ilaç için +400₺ fiyat koyuyorlar yazık. Bence şuan fiyatlar çok değişmemiştir anestezili hadi max 2000₺ olmuştur. Korkuyorsan şayet anestezili olabilirsin.

Ben sağlıkçı olduğum için narkotik almaya karşıyım vücuda. Yani dayanılmaz bişi değil çok kısa sürüyo spekulum takıp büyük enjektörle radyoopak sıvı veriyo tüplerden geçip karna dağılması gerekiyor tüm olay bu . Adet olurken daha fazla canım yanıyo benim düşüncem o yüzden değmez. Yaşadığım ilin en iyi görüntüleme merkezinde çektirdim iki sersemletici ilaç için +400₺ fiyat koyuyorlar yazık. Bence şuan fiyatlar çok değişmemiştir anestezili hadi max 2000₺ olmuştur. Korkuyorsan şayet anestezili olabilirsin.
Doğru söylüyorsun ama benim hemen canım yanar ve ben kasarım kendimi rahat olabilmek adına anestezili istedim bakalım artık bi fiyat alayım da hayırlısı olsun teşekkür ederim bu arada bilgilendirdiğin için 🌺

Doğru söylüyorsun ama benim hemen canım yanar ve ben kasarım kendimi rahat olabilmek adına anestezili istedim bakalım artık bi fiyat alayım da hayırlısı olsun teşekkür ederim bu arada bilgilendirdiğin için 🌺

Ben anestezisiz çektirdim,çokta korkmuştum ama Korkulacak birşey yok canım. Normalde Romatizma hastasıyım..hsg yanında hafif kalıyor. Sadece on saniye bı basınç gibi bir şey hissediliyor ondada o on saniye boyunca aynı basınç yok azala aza geçiyor. Bende iki kere bastılar. 😘👍🏻

Ben anestezisiz çektirdim,çokta korkmuştum ama Korkulacak birşey yok canım. Normalde Romatizma hastasıyım..hsg yanında hafif kalıyor. Sadece on saniye bı basınç gibi bir şey hissediliyor ondada o on saniye boyunca aynı basınç yok azala aza geçiyor. Bende iki kere bastılar. 😘👍🏻
Offf bilmiyorum canım ya sordum bi doktora da 2000 dedi çok kararsızım kasarsam kendimi kalırsam öyle diyorum doktor işlemini de yapamaz 😐😔

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Ben 4 defa rahim filmi çektim hiç korkmayın sonrasında adet ağrısı gibi bı ağrı oluyor hiç stres yapmayın. Benimde sol tüp kapalıydı laparoskopi histereskopi oldum

iyi akşamlar ben bugun çektirdim ankara şehir hastanesinde ve korkulacak bir şey yok merak etmeyin 15 20 saniye ilaç verildiği an biraz sancı oluyor fakat dayanılmayacak kadar değil umarım sizinde ağrısız olur gözünüz korkmasın geçmiş olsun

Farkındayım bilmiyorum bakıcam artık olmadı brokoli kürü falan yapıcam 2 hafta oda tüpler tıkalı ise açıyormuş
Kürlerle uğraşma bende çok korkuyordum rahim filminden izmirde lotus görüntüleme merkezinde anestezili 1500tl ye çektirdim. Görüntüleme merkezleri daha uygun oluyor. Birşey hissetmedim çok korkuyorsan anestezili yap derim. Kürlerle çok vakit kaybettim bende maydanoz ve sütü denemiştim

X