Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Rahim filmi sonrası akıntı miktarında artış oldu mu sizlerin? Geçen ay çektirdim ama bu ay inanılmaz akıntım oldu bembeyazdı.

arkadaşlar merhaba,
henüz daha doktora gösteremedim ama tecrübesi olanlar yazabilir mi? tem olarak ne diyor pelvik mr raporumda?

Sol over: sol overi büyük oranda dolduran, 87x57 mm ebadında ve hemen komşuluğunda 31x30
mm ebadında, T2 A serilerde heterojen hipointens, T1 A serilerde hipointens özellikde ve IVKM
enjeksiyonu sonrasında kontrastlanma gösteren, malign natürlü kitle lezyon mevcuttur. Kitle
lezyon komşuluğunda milimetrik boyutlu over kistleri eşlik etmektedir. Sol over orjinli kitle
lezyon uterusa superiordan bası yapmakta ve orta hatta uzanım göstermektedir.
Sağ over içerisinde 2 cm çaplı kistler mevcuttur.
Uterus boyutu, konum ve konturu tabiidir. Parankim sinyal intensitesi tabiidir.
Rektum ve pararektal yağlı mesafeler normal olarak değerlendirilmiştir.
Pelvik bölgede serbest sıvı ve patolojik boyutta lenf nodu saptanmadı.
Kesit alanına giren kemik ve yumuşak dokular tabiidir. Patolojik sinyal intensite değişikliği izlenmemiştir.
SONUÇ: *Sol overde malign natürlü solid kitle lezyon

Ben yeni çekildim hiç anestezilik değil. İlaç verilirken adet sancısı gibi bir şey oluyor geçiyor

Merhabalar bugün doktora gittim alttan muane etti ve rahimin sola doğru yatık olduğunu söyledi . Arkada ve sola doğru dedi bı sorun yok 3 kadından 1 böyle Allah böyle yaratmış dedi. Gebeliğe engel değil dedi. Böyle hirseyle karşılaşan varmı ? Yada bebeği olan

Rahim filmi (Hsg) korkulacak bir işlem değil.bende stresli bir şekilde gittim ama hiç korkmayın.

Kızlar rahim filmini 2018 de çekindim teker çekinmeye gerek var mj

Arkadaşlar ben tamamen rahat Bi şekilde girdim. Ağrı olur ama dayanırsın falan dediler. Kendimi korkutmadım dedimki 5dk sürecek ve bitecek. Ama ilk attıkları iğne ile birlikte bir çığlık attım böyle Bi acı yok bırakın istemiyorum diye bağırmaya başladım korkunç Bi ağrı her iğnede canımı alır etini koparır gibi Bi acı gerçekten pişman oldum imkanınız varsa anestezi yaptırın. Çoğu kişi ağrı olmadı hafiftir falan demiş ama kişiden kişiye değişen Bi şeydir belki bilmiyorum ben çok üzüldüm ve çok canım yandı.

Gözlerim dolu dolu korkarak girdim. Ama söz ettikleri gibi acı hissetmedim. Sadece belimde şiddetli adet sancısı gibi bi’ ağrı oldu. Yaptıracak olanlara söylüyorum korkmayın ve çok kısa sürüyor.

Hiç korkma 1 hafta önce çektirdim alttan muayene olduysan ona benzer birşey hiç acımadı korkup gitme

Bana neden anestezi verildi yaa madem bu kadar dayanılmayacak bişi değil istememe rağmen niye uyutuldum tüplerim tıkalıymış açıldı çocuk sahibi olma şartım ne kadar

Bende daha önce çektirdim inanılmaz bir acı ve agrı tekrar yapılması gerekiyor korkudan gidemiyorum bence kişiden kişiye değişiyor bende bu konuyla yani rahim filmi ile ilgili doktor araştırması yapıyorum anestezi ile yaptırmak istiyorum Ankara’da iyi bir doktor şimdiden teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…