Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Ya lutfen insanlari korkutmayin.. Evet caniniz aciyor ama bayiltilip yapilcak kadar asla.agrili birsey degil. İlaci verdikten sonra 10 saniyelik bir aci. Bu kadarda biseyi buyutmeyin yaaa. Bizler adet agrilarina alisik insanlariz ayni onun gibi zaten. Ciyak ciyak bagirilcak bir islem degil kesinlikleeeee.

Ya lutfen insanlari korkutmayin.. Evet caniniz aciyor ama bayiltilip yapilcak kadar asla.agrili birsey degil. İlaci verdikten sonra 10 saniyelik bir aci. Bu kadarda biseyi buyutmeyin yaaa. Bizler adet agrilarina alisik insanlariz ayni onun gibi zaten. Ciyak ciyak bagirilcak bir islem degil kesinlikleeeee.
Burada yazılanları okuyunca çok korktum, ben de hsg için randevu almaya gidicem bu gün 😞

Bugun fakulte hastanesinde 5 kisi vardi hsg cektirecek olan. 3 agri olmadigini soyledi. Ben ve bir arkadas da cok agrili gectigini soyledik birbirimize.

Kisiden kisiye degisiyor agri esigi. O agrimayan arkadaslardan sonra girdim. Beni o kadar rahatlattilar ki ikna oldum hic agrimayacagindan ama o ilaci verirken kendimden gectin. Aglayarak bagirarak islemi bitirdim. Evet cok kisa suren bir agri ama cok siddetli. Hatta diger hastalar iyiki bizden sonra hsg'yi cektirdin yoksa biz daha cok korkup kendimizi kasardik dediler.

Suan agrim var kasik agrim rahim agrim bacak agrisi falan.. Kanamamda var malesef..

Insallah bir daha cektirmek zorunda kalmam

Bugun fakulte hastanesinde 5 kisi vardi hsg cektirecek olan. 3 agri olmadigini soyledi. Ben ve bir arkadas da cok agrili gectigini soyledik birbirimize.

Kisiden kisiye degisiyor agri esigi. O agrimayan arkadaslardan sonra girdim. Beni o kadar rahatlattilar ki ikna oldum hic agrimayacagindan ama o ilaci verirken kendimden gectin. Aglayarak bagirarak islemi bitirdim. Evet cok kisa suren bir agri ama cok siddetli. Hatta diger hastalar iyiki bizden sonra hsg'yi cektirdin yoksa biz daha cok korkup kendimizi kasardik dediler.

Suan agrim var kasik agrim rahim agrim bacak agrisi falan.. Kanamamda var malesef..

3 sene de bir cekiniliyor sanırım. Çocuk usteminolursa ben 3 sene önce çekilmiştir yarın tekrar cekinecegim dediğin gibi biraz ağrılı bir işlem ama :KK43: dayanılır anestezi almamış olmak iyi bence

Ya kızlar bende pko var 2 yıldır deniyoruz eşimle ama bebeğimiz olmuyor adet döngümde yok 5-6 ayda bir adet oluyorum zaten hormon takviyesi adet söktürücü ne kullandıysam olmuyor en son ünlü bi doktor rahim filmi çektir olmazsa aşılama dedi ama ben aşılama istemiyorum benim durumumda olup adet görmeden filmden sonra adet gören veya hamile kalan var mı acaba

Ben bakırköy endomer de çektirdim, açıkcası hiç ağrım olmadı filmden sonra 1 saat kadar hafif bir sızı oldu adet ağrısından biraz daha farklı o kadar. Kanama vs yaşamadım. 3 gün ilişki olmadı sonra ilişki serbestti. Haziranda çekildim hala gebelik oluşmadı sorun olmamasına ragmen bekliyoruz

Bende bu cumartesi 3.kez olacak ilkini memorial bahçelievlerde çektirmiştim çok canım yanmıştı ağlaya ağlaya, bağıra bağıra oldum o derece yani bir daha asla çekirmem dedim. O çektirdiğimi dr bile beğenmedi kendi anlaşmalı yerde çektirmemizi söyledi ki oraya daha gitmeden önceki çektiğim ağrı acı geldi aklıma ama çektirmek zorundaydım, gittim baştan dedim daha önce çektirdim çok aşırı canım yandı dedim, merak etme hiç hissetmeyeceksin dedi ki gerçekten de öyle oldu , yaşlı bir doktordu ve ağrıda acı da hissetmedim hiç. Şimdi aynı yerde ikinci kez yaptıracağım çünkü 2 ay önce histeroskopi ameliyatı oldum. Bu yüzden tekrarlanması gerekiyormuş.

Merhaba bende Şişli Echomar Cevat Bayrak'ta 4 yıl arayla 2 kez rahim filmi çektirdim. İnternette araştırdığımda ilk seferde çok korkarak gittim anestezili istedim gerek olmadığını kesinlikle ağrı hissedilmediğini söyledi doktor. Aynen de öyle oldu birkaç saniyelik bir sızı sadece. Adet sancısı gibi ki zaten çok kısa sürüyor işlem. Benim sol tüpümde hidrosalpenks çıkmıştı. 2021 Kasım ayında tekrar çektirdim aynı yerde aynı doktorda. Sorun aynıydı. Laparoskopi ile sol tüpüm alındı. Şimdi mucizemizi bekliyoruz 🙏

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Iki ay önce çektirdim bende korkacak birşey yok malesef bazı yazılar benim de gözümü korkutmuştu ama anesteziye falan ihtiyaç yok 2 şer dk süren bir işlem. Sadece tüplere ilaç enjekte ederken hissediyorsun ama 10 sn falan zaten o da

Merhaba kızlar bende bu ay hsg çektirdim 3gün korunduktan sonra ayın 11inden itibaren gün aşırı değerlendirmeye devam ediyorum fakat adetij 13. Günü yumurtlama görüyorum diye 14 aralıktan itibaren ovülasyon testine başladım tam pik oldu olacak derken pik olmadan silikleşti hsg den sonra kaçıncı günde yumurtlama gördünüz yada böyle bir durum yaşayanınız var mı acaba (antibiyotik veya başka bir ilaç kullanmadım)

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Bende ayni durumu yaşadım ikna edemedim fakat korkulacak bişey yok tamam canin acıyor fakat dayanilmayacak kadar kötü değil vajina dış ve içten biraz tahriş oluyor ilk gün ayağa kalkmakta zorlandım çok sancim oldu onun sebebide çok zayıfim uzun lafın kısası korkma 🙂

Kızlar merhaba hsg den sonraki adetiniz bitince devamında lekelenmeniz oldumu benim 10 gün oldu adet olalı ama wc de hala leke geliyor anlamadım ya hiç böyle olmazdı🤔

Kızlar merhaba hsg den sonraki adetiniz bitince devamında lekelenmeniz oldumu benim 10 gün oldu adet olalı ama wc de hala leke geliyor anlamadım ya hiç böyle olmazdı🤔
Hsg den sonra 5gun lekelenme yaşadım bende normal bı durummus ama 5gunden fazla sürerse doktora danışın mutlaka

Ilk evlendiğim yıllarda genel anestezi ile hsg çektirdim.Bir tüp kapalıydı.Bir kaç ay önce tedaviye başlamak için görüştüğümüz doktor çekilen hsg görüntülerini beğenmedi yenisini tavsiye etti.Bu defa anestizisiz çektirmeye karar verdik çünkü yakın zamanda arkadaşım çektirmişti ve bana da cesaret verdi.Çekim günü işlem öncesi ağrı kesici serum veriyorlarmış bana vermediler,apar topar çağırdılar.o işlem sırasındaki ağrı gayet de fazlaydı resmen travma yarattı bende.tedaviyi erteledim.Iyi yani kapalı olan tüp açılmış.Ha bi de işlem sonrası ağrı olmadı gibi bişey.Adet sancısı gibiydi.bir gün sürdü geçti.işleme geçmeden önce ağrı kesici isterseniz korkutucu olmuyor bu kadar kızlar aklınızda olsun

X