Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Merhaba.Daha önceki mesajları okumadım ama iki kez rahim filmi çektiren biri olarak bu işlemden korkan biri varsa yardımcı olmak adına yazmak istedim.ilk Ankara da batikentte özel bı hastanede m...cektirmistim.cekenden mi yoksa aletlerden mi kaynaklanan bı durumdu yoksa bilmediğim bı işlemin içinde olmak mı ama orada cektirdigimde gerçekten fazla ağrılı bı çekim olmuştu.o dönem i hastanede çalışan Saime diye bı Dr a gitmeye başlamıştım.nasil bı işlem olduğunu bilmiyorum en azından kaç dj sürecek ne takılacak ne yapılacak bı anlatirlar diye beklerken bı rahimi açmak için bı alet takarken gayri ihtiyari kendimi çektim o esnada açıklama yapma gereği duymayan Dr um ne yapıyorsunuz rahime zarar verebilirsiniz dönüşü olmayan şekilde yırtılır mi dedi ne dediyse insan bı bilgendirir zaten o durumda insan refleksif hareketleri bırakın normal davranışlarınızı kontrol edemiyorsunuz.Neyse sevgili Dr um çekti sonra farı bı gün muayeneye gittiğimde ne kadar özel bı hastane de olsa es dost ahbabiliskisiyle randevu saatim baya aksatildi ve o gün bence yanlış bı seçim yaptığımi düşünerek Dr değiştirdim Ahmet bey isminde bı Dr a devam ettim eğer Batıkent Ankara'da oturuyor ve m.... Hastanesine gitmek usterseniz gerçekten vicdanı işinde etik calisan bı Dr.
İkinci kez düşük yaşadıktan sonra Çukurambar koru hastanesi nde çektirdim dediğim gibi çeken Dr ummmm Muhittin Tamer Mungan işinde o kadar iyi ki .Zaten Türkiye de sayılı Dr kardan perinatolog.prof.hic hissetmedim denecek kadar hızlı ağrısız bı islemdi.
Bz bebeğimize o kadar uzun süreçler sonrası kavustk ki Allah bu yolda olanların yardımcısı olsun.Pek çok arkadaşa il içi il dışı onerdigim işinde gerçekten coook coook iyi bı Dr .Hatta şunu diyebilirim tüp bebek aşılama tedavisine başlamadan önce bu Dr a gidilmeli kendisi de tüp bebek yaptığı halde doğal yolla gerek ilaç gerek çatlatma iğnesi yle olmadı için uğraşan bı Dr.

İki defa rahim filmi çektirdim ama genel anestezi şeklinde oldu başka türlü ağrılı olabiliyor diye duydum ama dayanılmayacak bi ağrı değilmiş

Merhaba canim sene basinda bende rahim filmi cektirdim ozelde cektirdim kas gevsetici igne yaptilar ama pek ise yaramadi ki gerekte yokmus hic kokulacak bisey yok bende okudum okudum kendimi korkuttum ama dusundugum gibi bisey olmadi sadece ufak bi adet sancisi gibi bi agrin oluyor okadar gerisi geliyo ve cok kisa bi sure islem gerceklesiyor tabi kisiden kisiye degisiyor ama benim yasadigim tecrubeye gore gercekten hic kokulacak bisey yok
Simdiden guzel haberler alma dilegiyle gecmis olsun

Kolay bir isle olmadi.uyandigimda bayan ksn gordum rahim agzi dar cekilemedi.simdi baska yer ariyorum ankarada

Ozelde nerde cektirdiniz

merhaba ben de geçen ay rahim filmi çektirmiştim. Kimseyi korkutmak istemem ama ben çok acı çekmiştim.. daha sonra bir arkadaşımla konuştuğumda nasıl anestezi vermediler diyerek şaşırmıştı. Çok şükür bir sıkıntı çıkmadı ama benim canım da biraz tatlı olduğundan mı bilemiyorum tabi

Kızlar aranızda rahim filmi sonrası adet düzeni değişen var mı?
Normalde 2 3 gün yoğun 4 5 gün kahve leke tarzınds olup biten reglim hsgden sonra ilk 3 gün kanama 6.güne kadar da kırmızı kan lekeleri tarzında uzadı. Bu tarz birşey yaşayan var mı 2 aydır durum bu

2bucuk yıllık evliyim adana başkente gittim

700 tl ye çektirdim

Benimde canım çok yandi

Çok sürmedi geri düzeldi benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…