Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

bu işlemi üniversite hastanesinde yaptırmaya kalktım malesef işlem çok acılı olduğu için yarım bıraktırdım. sanırım ağrı durumu kullanılan aletlerle alakalı benimki eski sistemdi sonuçta okuduğum araştırdığım kadarıyla yapışıklık olanda olmayan da ağrı çekiyor bu belki ağrı eşiği, işlemi yapan doktorun tecrübesi, kişinin kendini kasması, aletin c kolllu olması ile alakalı. herkese geçmiş olsun Allah yardımcısı olsun bu süreçte.

Ben özelde yaptırdım ve müthiş ağrım oldu bir tupum su toplamıştı bir tupum tamamen tikaliydi tamemen tıkalı olan sağ tarafimda ağrı hissetmedim ilaç geçişi hiç olmadı ama hidroselpenks denilen su toplayan tarafım müthiş derecede ağrıdı benim için zor bir islemdi

bu işlemi üniversite hastanesinde yaptırmaya kalktım malesef işlem çok acılı olduğu için yarım bıraktırdım. sanırım ağrı durumu kullanılan aletlerle alakalı benimki eski sistemdi sonuçta okuduğum araştırdığım kadarıyla yapışıklık olanda olmayan da ağrı çekiyor bu belki ağrı eşiği, işlemi yapan doktorun tecrübesi, kişinin kendini kasması, aletin c kolllu olması ile alakalı. herkese geçmiş olsun Allah yardımcısı olsun bu süreçte.
Bence kullanılan aletle alakalı deil tikalniklik ileri evredeyse ve rahatsızlık varsa acı oluyor tıkanıklık olmayan biri cektrdi hafif adet sancısı gbi yasadi ama bende birçok sorun varmış bilmediğimden tabi çok ağrı çektim yapacaklarin inşallah kolay geçer ve ağrısız olur Allah yardımcınız olsun

ben çektirdim. doktor anasteziye gerek yok zaten 10dakikada bitecek demişti. acı olayını sorduğumda kişiden kişiye değişir. zaten kalçadan sana ağrı kesiciler vurulacak. acı eşiği yüksek kişiler ile düşük kişilerin farklı olur . yada bazı insanlar vajinal muayeneden rahatsız olur bazıları rahatsız olmaz onlarınki bile farklıdır demişti. zaten hemen bitiyor merak etme. ama eğer herhangi bir tıkanıklık yada yapısıklık varsa o zaman acı biraz daha fazla olur demişti. acıdımı cooook acıdı ortalığı yıktım ilacı verirken ama dayanılmaz bir acımı hayır değil. tekrar ihtiyaç olursa yaparmıyım tabiki yaparım . (not: ben jinekolojik muayeneden cok rahatsız olan canı yanan birisiyim. ) (not:2 orada benden once yaptırıp sonucu bekleyen 5 hanımefendi ile konuştum hepsi sadece ilac verilirken ağrı olduğunu soyledi ama hepsi farklı şekilde tarif etti. orneğin birisi sadece sinek ısırığı gibi oldu dedi

Bende 2 gün önce özel bir hastanede cekindim . Doktorum anestezi ye gerek olmadığını kısa süreli bir işlem olduğunu söyledi 5 ya da 10 dk içinde işlem bitmişti. hafif bir ağrı hissettim ama dayanılmayacak kadar zor değildi. Sıvı gecişi sırasında yaşanan bir ağrı adet sancısı gibi sonuç tüplerde tıkanıklık ya da yapısal bir anomali yok bu ay denemeye devam inslalah tutar 😃

Dün bende çektirdim şükürler olsun bende anestezi uygulanmadan yapan el çok önemliymiş bunu anladım

Kızlar merhaba ben de hsg yi önmüzdek ay çektireceğim inşallah. Hsg yi adetin kaçıncı günü çektirdiniz acaba? Şu tarihler arasında olmalı diye bir bilgi verildi mi sizlere

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Hiç korkma çok Kısa sürüyor anlamıyorsun bile ve zaten nasıl doktor muane ediyorsa oda öyle hiç anestezi falan almana gerek yok. Benim canım çok kıymetlidir ben bile gayet girdim çıktım rahat ol yeter. İnternette herşeye inanma onlara kalsa ölcez 😊

İyi akşamlar herkese :KK3:

2 hafta önce kadın doğum doktorumdan rahim filmi çektirmem gerektiğini öğrendiğimden beri aldı beni bir telaş, bir stres. Canım hem çok tatlıdır, hem de acı eşiğim çok düşüktür benim. Herhangibirine iğne ucu gibi görünen bir şey, benim için dağlar kadar zor ve korkulu olur.

Bir çoğunuz gibi yaptığım internet araştırmalarım sonrası insanların yarısı çok basit, yarısı ise çok korkunç bir deneyim olarak bahsetmiş bu işlemden
. Ama bana enteresandır ki çok garip bir cesaret geldi ve anestezi olup olmayacağına son dakika karar vereceğim dedim kendi kendime.

Ben İstanbul’da yaşıyorum. Bu işlemi de bugün Şişli Echomar’da yaptırdım. Hem de anestezisiz. Hem de inanılmaz bir kolaylıkla. Ben bunu başardıysam, bence herkes başarabilir :KK45:

Kendi deneyimimi anlatmak isterim özellikle benim gibi korkan ve deli gibi araştırma yapanlar için :oops:

Pipet gibi uzun ince plastik bir çubuk düşünün. Rahim ağzından onu yavaş yavaş içeri ilerletiyor doktor. Rahim ağzını rahatça görebileceği ana kadar ilerletiyor ve bu işlem sırasında hiç bir acı olmuyor. 7-8 saniyrlik bir işlem bu. Sonra tüplerden geçmesi beklenen sıvıyı yavaşça vermeye başlıyor içeri. Sıvıyı verdiği an kasık kısmında karna doğru hafif adet sancısı gibi çok kısa süreli bir ağrı oluyor ama max. 2-3 dk. Sıvı iki tüpten de geçerse işlem bu kadar. Tüp tıkalı ya da yapışıklık varsa sadece 2-3 dk. daha uzuyor işlem o kadar. Benim sol tüp tıkalı çıktı mesela ve başka bir sıvı vererek anında açtı tüpü doktor. Sonra sıvının sol tüpten de geçişini ekranda gördük. Tüm bu işlemleri ben de izledim o an. Ayrıca doktor en ince ayrıntısına kadar yapacağı tüm işlemleri anlatarak ilerledi. Sürekli onayımı alarak ve “iyi misin” diye sorarak yaptı işlemleri. Çok güven vericiydi ve bence Echomar son derece başarılı bu işte :KK9:

Kullanılan aletlerin, merkezin, hatta belki doktorun bile bu işlemde payı çok büyüktür eminim. İçeri girmesi çıkması işlem vs. 10 dk. sürdü sürmedi ve benim hiç bir ağrım, zorlanmam olmadı çok şükür. Bu yüzden de Echomar’ı şiddetle tavsiye ediyorum.
Merhaba cnm ben de Şişli Echomar’a gideceğim yazını okuyunca çok sevindim😊Hangi doktor işlemini gerçekleştirmişti acaba Cevat bey mi?

Merhaba cnm ben de Şişli Echomar’a gideceğim yazını okuyunca çok sevindim😊Hangi doktor işlemini gerçekleştirmişti acaba Cevat bey mi?

Cevat bey camekandan izledi. İşlemi yapan bir kadın doktordu ama ismini bilmiyorum ne yazık ki 🙈 Echomar bu işlemde çok iyiydi, doktor çok farketmeyecektir diye düşünüyorum.

Cevat bey camekandan izledi. İşlemi yapan bir kadın doktordu ama ismini bilmiyorum ne yazık ki 🙈 Echomar bu işlemde çok iyiydi, doktor çok farketmeyecektir diye düşünüyorum.
Maşallah çok sevindim sanırım hemen sonrasında hamile kaldınız Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin :dua: Rahim filmi sonrasında hamile kalan çok kişi var bizlere de umut oluyorsunuz :)) peki canım doktorlar rahim filmi sonrasında korunmalısın 1 hafta ya da 1 ay filan demediler değil mi? Çok teşekkür ederim gerçekten şimdiden verdiğin bilgiler için:KK36:

Maşallah çok sevindim sanırım hemen sonrasında hamile kaldınız Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin :dua: Rahim filmi sonrasında hamile kalan çok kişi var bizlere de umut oluyorsunuz :)) peki canım doktorlar rahim filmi sonrasında korunmalısın 1 hafta ya da 1 ay filan demediler değil mi? Çok teşekkür ederim gerçekten şimdiden verdiğin bilgiler için:KK36:

Evet canım aynen. Rahim filmini 3 martta çektirdim. Ben de kanama falan da olmadı. 1 gün bekledim sadece ve sonra 5 martta denemeye başladık, 2 günde bir olarak. Bazen 3 günde 1’e de çıktığı oldu. 30 martta da kanda öğrendim gebeliği. Benim tek tüp tıkalı çıkmıştı, o da açılınca ihtimal çoğaldı tabi. Bir de dediğin gibi, bende rahim filmi sonrası hamile kalan çok duymuştum ☺️ Bana 1 hafta 1 ay falan gibi bekleyin korunun denmedi. Film sonrası “sorun yok gidebilirsiniz” dediler. Ne zaman ne istersen sorabilirsin 🤗

Evet canım aynen. Rahim filmini 3 martta çektirdim. Ben de kanama falan da olmadı. 1 gün bekledim sadece ve sonra 5 martta denemeye başladık, 2 günde bir olarak. Bazen 3 günde 1’e de çıktığı oldu. 30 martta da kanda öğrendim gebeliği. Benim tek tüp tıkalı çıkmıştı, o da açılınca ihtimal çoğaldı tabi. Bir de dediğin gibi, bende rahim filmi sonrası hamile kalan çok duymuştum ☺️ Bana 1 hafta 1 ay falan gibi bekleyin korunun denmedi. Film sonrası “sorun yok gidebilirsiniz” dediler. Ne zaman ne istersen sorabilirsin 🤗
Canım çok sevindim gerçekten çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için :KK36: İnşallah bakalım ben de bikaç hafta sonra Echomar'da filmi çektireceğim aynı güzel sonuçları almak bize de nasip olur inşallah çok sağolasın canım :))

Canım çok sevindim gerçekten çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için :KK36: İnşallah bakalım ben de bikaç hafta sonra Echomar'da filmi çektireceğim aynı güzel sonuçları almak bize de nasip olur inşallah çok sağolasın canım :))

Hayırlısı olsun hadi bakalım..
Ne demek rica ederim 😍
Sonrası hep aydınlık olsun senin için 😘

Hayırlısı olsun hadi bakalım..
Ne demek rica ederim 😍
Sonrası hep aydınlık olsun senin için 😘
Merhaba canim bende 6 nisan da cekindim 1 hafta geçti üstünden belimde ağrı var hafif te sağ kasığimda ağrı ve batma sende de böyle bir durum olmusmuydu benim tüpler açık bir sorun çıkmadı gidebilirsin adet olursan gel dedi doktor

Merhaba canim bende 6 nisan da cekindim 1 hafta geçti üstünden belimde ağrı var hafif te sağ kasığimda ağrı ve batma sende de böyle bir durum olmusmuydu benim tüpler açık bir sorun çıkmadı gidebilirsin adet olursan gel dedi doktor

Rahim filmi sonrası bir ağrım sızım olmadı benim. Filmi çektirmem üstüne 1 gün bekledim, sonra denemeye başladım hamilelik için ben ☺️ O sebeple ortalama 1 hafta 10 gün kadar sonra klasik hamilelik belirtileri başladı bende.

Rahim filmi sonrası bir ağrım sızım olmadı benim. Filmi çektirmem üstüne 1 gün bekledim, sonra denemeye başladım hamilelik için ben ☺️ O sebeple ortalama 1 hafta 10 gün kadar sonra klasik hamilelik belirtileri başladı bende.
Bende 11 gün oldu canim bende de kaşık ağrısı var sanki regl ağrısı gibi ara ara hissettiriyor bakalım ısnlalah bizde güzel haberler alırız

X