Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Korkcak birsey yok bende yaptirdim. Fitil veriyorlar arkadan kullaniosun biraz bekliyorsun sonra röntgen cekiliyor aci yok, sonrasinda hafif kanaman olabilir normal. Ama doktor bana kagit imzalatmisti rahim duvarini tahrip edebiliriz milyonda birde olsa bu ihtimal varmis hemen ameliyata alabiliriz dedi öyle birsey olursa da cocugun olmayabilir bir daha dedi. Bunu kork diye yazmadim sadece tecrübeli insanlari arastir diye söylüyorum. Ama dedigim gibi agri falan olmuyo korkma.

uludağ üni de tıp fakultesinde hsg rahim filmi çektirenler film görselini ekleyebilir mi

Eklentiler

• IMG_20201117_102303_366.jpg
    IMG_20201117_102303_366.jpg
    70,1 KB · Görüntüleme: 102
Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.hocayı ıknaedın

Daha önce 2 defa rahim filmi çektirdim.İnternetten baya da baktım. İlla rapor da yaxılmıştır ama benim gördüğüm sorun yok. Tüpler de tıkalı değil perde de yok sanırım. İnşalllah dediğim gibidir

Kesinlikle korkmayın. Ben bugün çektirdim. Biraz ağrı eşiği ile alakalı ama dayanılmayacak birşey değil. Kendinizi kasmamanız önemli olan. Ben bir de işleme girmeden 2 saat önce ağrı kesici ilaç içtim. Bende burda okuduklarımdan çok etkikendim çok korkmuştum işlemden önce. Ama inanın hissettiğiniz çok şiddetli gaz sancısı gibi birşey o da 10-15 saniye sürüyor zaten. Yani bu kadar kısa işlem için anestezi almaya değmez. Ertelemeyin biran önce yaptırın derim ben. Çünkü sonu güzel olcak inşallah. Bir de dip not düşeyim: ben işlem sabahı erkenden kalkıp inşirah suresini okumuştum. Tavsiye ederim

Ben de geçen ay çektirdim ama canım çok yandı hatta bir iki saat ağrı çektim yok neymiş yeni nesil acıtmayan hsg diye ikinci çekilmem. İlki bile bu kadar acımamıştı. Çektikten sonra birkaç antibiyotik aldım hormonlarım alt üst oldu. Bu ay adet sonrası klomene başladık sonrasında gonal f işe başladık o kadar şeyden sonra geçen cuma doktor rahmin incelmiş dedi? Çok şaşırdım kaç Aydır hatta iki yıldır doktorlara gidiyorum biri bile rahminde sıkıntı var demedi. Sizinde öyle bir sorununuz oldu mu? Hatta çekildiğim ay göğüslerim şişerdi hissederdim adet öncesi. Anlamadım neyden kaynaklı oldu. Bir de tedavi olurken Rahmi incelen var mı? Filmden sonra oldu olan yoksa öyle bir sorun yoktu?

Merhaba arkadaslar 2 kere HSG cektirdim biri brukselde yurtdisindaydi € 200,- ve digeri Istanbul Sisli Memorialde 750TL.. brukseldeki beni mahfetti agridan geberdim :KK42:dusuk yapmis gibi bir sanci hissettim ve sol tupumun tikali oldugunu soyledi orda doktorlarin cogu deneyimsiz ama Trde cok daha guvenilir doktorlarimiz var kiymetini bilin.. Cok buyuk fark vardi emin olun aletlere kadar ve teknoloji de bin kat daha iyi Bu ilk HSG travmami doktor Ozdil Radyoloji Uzmani sayesinde yendim size kesinlikle gozu kapali tavsiye ediyorum.. HSG mi cok titiz birsekilde yuruttu bi an nezaman agri hissedicem diye kendimi fenaa kastim gereksiz yere ardindan ingilizce rapor istedim direk ayni gun gonderildi mailime cok memnunum ve sonucta iyidi cok sukur tuplerim gayet acikti :KK68:

kızlar selam

izmir için yer tavsiye edebilicek olan var mı ?

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Bu korkuyorum diyenlere aldırma bende smear alınırken daha acı hissettim o derece ağrısız bı işlem özelde yaptırdım eğer sende özelde yaptiracaksan orada c kollu denilen işlemle yapiliyo hsg yani içine devlet hastanesi demirle ilacı yukeldigi için acitiyo ama özelde anesteziye ihtiyaç yok çünkü acı yok

Kesinlikle korkmayın. Ben bugün çektirdim. Biraz ağrı eşiği ile alakalı ama dayanılmayacak birşey değil. Kendinizi kasmamanız önemli olan. Ben bir de işleme girmeden 2 saat önce ağrı kesici ilaç içtim. Bende burda okuduklarımdan çok etkikendim çok korkmuştum işlemden önce. Ama inanın hissettiğiniz çok şiddetli gaz sancısı gibi birşey o da 10-15 saniye sürüyor zaten. Yani bu kadar kısa işlem için anestezi almaya değmez. Ertelemeyin biran önce yaptırın derim ben. Çünkü sonu güzel olcak inşallah. Bir de dip not düşeyim: ben işlem sabahı erkenden kalkıp inşirah suresini okumuştum. Tavsiye ederim
önden ağrı kesici içmenin bi sakıncası yoksa bu sefer ben de öyle yapacağım, ilk çekimimde çok acılı olmuştu. Bu sefer yaptıracağım yerden herkes çok memnun ama ben tekrar hsg çektiriyor olmaktan hiç memnun değilim :KK12:

önden ağrı kesici içmenin bi sakıncası yoksa bu sefer ben de öyle yapacağım, ilk çekimimde çok acılı olmuştu. Bu sefer yaptıracağım yerden herkes çok memnun ama ben tekrar hsg çektiriyor olmaktan hiç memnun değilim :KK12:
Hayır önden ağrı kesici içebilirsiniz bir sıkıntı olmaz. Neden ikinci kez çektiriyorsunuz acaba

Hayır önden ağrı kesici içebilirsiniz bir sıkıntı olmaz. Neden ikinci kez çektiriyorsunuz acaba
süper o zaman. ilkini iki sene önce 13 cm kistim varken çektirmiştim. hoca şimdi bakınca kist baskı yapmış olabilir biraz yapışık görünüyor dedi, yenisini istedi...

süper o zaman. ilkini iki sene önce 13 cm kistim varken çektirmiştim. hoca şimdi bakınca kist baskı yapmış olabilir biraz yapışık görünüyor dedi, yenisini istedi...
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah. Peki ilkkez çektirdiğinizde adet döngünüzde bir değişiklik olmuş muydu?

amin çok teşekkür ederim. yok, adet döngüsünde bir problem yaşamadım.
Ben normalde 42 günde bir adet olurum ama şuan 29. Günüm aşırı göğüs hassasiyetim var adet olcam sanırım ama erken olcam. O yüzden moralim çok bozuk. Erken olcam için ve gebelik oluşmadığı için

X