Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Evet tabii ki benim tüpümde hafif sıvı birikmesi vardı aşılama yapılmadı yapışıklıkla hiç yapılmaz
10 undan sonra gidiyorum yapışıklık görüldü başka doktor da da yapılacak şehir hastanesi asla ve asla bişey bilmiyo yapmiyo insanı ugrastiriyo 2 senedir bu şekilde tedavi yapmaya ugrasiyo lar allahlarindan bulsunlar

10 undan sonra gidiyorum yapışıklık görüldü başka doktor da da yapılacak şehir hastanesi asla ve asla bişey bilmiyo yapmiyo insanı ugrastiriyo 2 senedir bu şekilde tedavi yapmaya ugrasiyo lar allahlarindan bulsunlar
Yapışıklık nerede? Tüpler mi rahim mi? Bence ameliyat olmayın tüpte tıkanıklık için olacaksa yumurtalık rezervi düşebiliyor.

Merhabalar ben sen hsg çektirdim özel bir hastanede kendi kadım Doğum doktorum orda istedi çektirdikten sonra hamile kalanlar olduğunu bir ay sonra deneme yapmamızı söyledi ve rahmimde çok az perde olduğunu bunun çok problem olmayacağını söyledi ve dediği gibi hamileyim 11haftalık ama maalesef düşük tehtidim var

Merhabalar ben sen hsg çektirdim özel bir hastanede kendi kadım Doğum doktorum orda istedi çektirdikten sonra hamile kalanlar olduğunu bir ay sonra deneme yapmamızı söyledi ve rahmimde çok az perde olduğunu bunun çok problem olmayacağını söyledi ve dediği gibi hamileyim 11haftalık ama maalesef düşük tehtidim var
Allahım sana bağışlasın bebeğini insh sağlıklı şekilde kucağına alırsın

Kzlar bende rahim filmi cektircem bu ay adet olunca sonra nasipse aşılama istiyorum artık 2 yıl 3 aylık evliyim pkoyum hiç hamile kalamadım

İki Aydır Regl Olamadım 😔 Test Negatif ama Dr İlaç Kullan Ol Bitince Çektir Dedi Rahim Filmini. Şu Aşamayı Bı Geçsek de İlerlese Herşey Hızlıca. Stresten Mafoluyo İnsan :KK43:

Merhaba anneler size bir şey soracağım bugün detaylı muayene oldum. Rahim ağzında yara ve yumurta tembelliğim çıktı. Kilom 55 sivilce kıllanmam yok kilo artışı da. Rahim filmi olucam çok korkuyorum. Hormon değerlerime bakıldı süt hormnum 38.90 çıktı. FSH ise 8.01. bu rakam çok mu yüksek . Pcoslu olduğumu öğrendim. Üzgünüm baya. Olmayacak diye çok korkuyorum. Bilgisi olan bana bilgi verebilir mi ya da tavsiyesi olan.

Merhaba anneler size bir şey soracağım bugün detaylı muayene oldum. Rahim ağzında yara ve yumurta tembelliğim çıktı. Kilom 55 sivilce kıllanmam yok kilo artışı da. Rahim filmi olucam çok korkuyorum. Hormon değerlerime bakıldı süt hormnum 38.90 çıktı. FSH ise 8.01. bu rakam çok mu yüksek . Pcoslu olduğumu öğrendim. Üzgünüm baya. Olmayacak diye çok korkuyorum. Bilgisi olan bana bilgi verebilir mi ya da tavsiyesi olan.
Yüksek dedimi doktor süt hormonuna

Be
bende haftaya rahm filmi cektircem bakalıM nasip olursa

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
merhaba bende çektirdim,doktorum şişlide bir yere yönlendirdi fakat fiyat çok yüksek geldiği için başka bir doktor tanıdığım bakırköyde emarparka yönlendirdi.Elif hanım var orada ve anesteziye gerek kalmadan işlemimi halletti.İşinde gerçekten çok iyi birisi kesinlikle tavsiye edebilirim.

Korkulacak birsey yok dediler hastanedeki hastalar. Nette yazanların kimiside abartmış dedim kendı kendıme. Bu kadar olur mu? Aman Allah ım dırencli beni basbas bagırttılar. 3 dakıka sürdü ortalama ama ömrümden ömür gitti. Ne acıydı oyle :KK43: unutmam tövbe bu acıyı. 😔

Doktora ve cihaza bağlı. Genelde dr ya da radyolog çekmiyor ama düzgün biri çekerse ve rahat olursanız sadece rahim ağzını açtığını hissediyorsunuz
benim rahim filmimi doktor çekmişti ben aşırı derecede ağrı hissetmedik sadece canımı yakan şuan orayı temizliyoruz korkmayın demişti o zaman ağrı yaşadım resmen çay kaşığı gibi karıştırdı 🤭
Ama öyle aman aman ağrı yaşamadım

Çocuk sahibi olmak için debelendiğimiz zamanlar ben de çekilmiştim. Korkulacak bir işlem değil. Tabii ki nazik bir ekip tarafından yapılmalı.

Bende jinekolojık muayene zor oluyordum. Transferde bile anestezi aldım ama sıslı de Bı yere yonlendirdı doktorum. Hatta anestezilı ol sen dedı. Ama bende o ay cok anestezi aldıgım İcin istemedim. Daha muayene ederken, bana anestezi verin yapamıcam dedım 🙄 ama tabi hersey ıcın cok gec dediler. aman yarabbim 3 dakika 3 Asır gibi geldi ama tamamen benden kaynaklı. Sonra cokda abartılacak bisey yokmus dedım kendi kendime.. Tabikı makınaylada alakalı eski makınalar da yarım saat surerken yeni makınalar da 3 dakika suruyor. He bide ceken hemsıre doktorun tecrubelerı cok onemlı beni asırı rahatlattılar. Cektıkden sonra beni odaya cagırıp sonuc uzerıne yorum bile yaptılar.

X