Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

bende 15 gün önce çektirdim canım.benim doktorum da anestezi uygulamadı.10 dakika sürüyor.korkulacak bişey yok.tamam ağrıyor ama dayanılamıyacak kadar değil tabiki.zaten işlem çok kısa sürdüğü için anlamıyosun bile.inşallah allah hepimizin uğraşlarını görür ve bizi sağsalim bebişleirmize kavuşturur kızlar.allah isteyip de sahip olamayan tüm kadınlara sağlıklı bebekler nasip etsin.dualarımızı karşılıksız bırakmasın.hiç korkma canım.içini ferah tut.

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Bende 5 gün önce oldum, rahim filminden önce agri kesici ve antibiyotik vermedi, 5 dakika falan sürdü temiz dedi, doktoruma gösterdim. Temiz dedi. Kasık agrım alt batın agrım ve bel agrisi da yapıyor, yani gideceğiniz doktor çok iyi olmadi, benim gittiğim doktor hiç oralı olmuyor, gittiğim doktor bide docent

Ben 5 gün önce çektirdim 5 dakika sürdü fazla agri olmuyor. Biraz adet sancısı gibi oluyor okadar. Ama işlemden sonra hiç ağrımadı hatta 1 ila 2 gün sonra hem belim hem kasiklarim hemde karnimda orta şiddette ağrılarım var. Doktora yazdım agrım var diye bisey olmaz geçer dedi. 11 martta çekmiştim 5 gündür agrım var, doçent doktor hiç oralı olmuyor, sizde de bu agri varmıydı neler yaptınız, araştırma hastanelerine gidicem bu virüs illeti çıktı😞😞

Ben 5 gün önce çektirdim 5 dakika sürdü fazla agri olmuyor. Biraz adet sancısı gibi oluyor okadar. Ama işlemden sonra hiç ağrımadı hatta 1 ila 2 gün sonra hem belim hem kasiklarim hemde karnimda orta şiddette ağrılarım var. Doktora yazdım agrım var diye bisey olmaz geçer dedi. 11 martta çekmiştim 5 gündür agrım var, doçent doktor hiç oralı olmuyor, sizde de bu agri varmıydı neler yaptınız, araştırma hastanelerine gidicem bu virüs illeti çıktı😞😞
ben anestezi yaptirdum oan çıkınca cokaz acıdı sonra hemen gecti

merhaba 2 kez karnımda bebeğimin kalbi durdu ilki 9 haftalık ikincisi 15 haftalıktı artık hsg çektirmek istiyorum bugün normal doğum+kürtaj olalı 37. günüm henüz adet olmadım hemen bu ay çektirebilir miyim ?
Kanda pıhtılaşma olabilir kontrol ettirdiniz mi hsg filmi ile bebeğin kalbinin durmasının alakası yok diye biliyorum haf hamile kalamayalar için rahmin kanallarının açık olup olmamasına bakılması demek sizin ki açık ki 2 kez hamile kalmışsınız sizin acilen lan pıhtılaşması olup olmadığına baktırmanız gerekli

Arkadaşlar merhaba tekrar umarım yardımcı olursunuz benim 10 günlük bi adet gecikmem var şuan rahim filminden kaynaklı olabileceğini düşünüyorum bende ama 2-3 gün evvel akıntımın içinde iğne ucu kadar pembe bişi gördüm sonda önemsemedim dün gece de aynı şekilde bu defa küçük tırnağın ucu kadar kılcal damar şeklinde pembe bişi geldi akıntıyla birlikte 2-3 defa acaba adet mi olucam dedim sabah kalktım sadece akıntı geliyor sol göğsümde karıncalanma var bunu yaşayıp adet olan oldumu acaba sökülmeye çalıştığı için mi böyle yardımcı olursanız çok sevinirim
Bu kadar uzun adet geçikmesi olağan bi durum değil 3 ya da 5 gün geçilir di betanıza baktırınbence

ben anestezi yaptirdum oan çıkınca cokaz acıdı sonra hemen gecti
Ya bende ilk gün hiç agri olmadi diğer günler çok agrım var yaklaşık 1000 lira verdim, doçent olacak doktor hiç muayene etmedi ilaç bile yazmadi, tahlil yap gel diyordu, oysa bütün tahlilleri araştırma hastanesinde yapmıştım, temizdi hepsi, tekrar yapalım diyor bu doçent, 😥

Ya bende ilk gün hiç agri olmadi diğer günler çok agrım var yaklaşık 1000 lira verdim, doçent olacak doktor hiç muayene etmedi ilaç bile yazmadi, tahlil yap gel diyordu, oysa bütün tahlilleri araştırma hastanesinde yapmıştım, temizdi hepsi, tekrar yapalım diyor bu doçent, 😥
nesacma ben 1300verdim

Kızlar bulunduğunuz şehirlerdeki herhangi bi görüntüleme merkezlerinde rahim filmi çekilebilyor özel hastahaneler çok para istiyor muayene ücretiyle birlikte. Ben geçen ay çektirmiştim bilmiyordum sonradan öğrendim sadece yapmanız gereken devlette sizden hsg isteyen doktorların bunu yazılı bi kağıda yazıp size vermesi gerekiyor yoksa kabul etmiyor görüntüleme merkezleri bu arada ben 600 tl çektirmiştim

Kızlar bulunduğunuz şehirlerdeki herhangi bi görüntüleme merkezlerinde rahim filmi çekilebilyor özel hastahaneler çok para istiyor muayene ücretiyle birlikte. Ben geçen ay çektirmiştim bilmiyordum sonradan öğrendim sadece yapmanız gereken devlette sizden hsg isteyen doktorların bunu yazılı bi kağıda yazıp size vermesi gerekiyor yoksa kabul etmiyor görüntüleme merkezleri bu arada ben 600 tl

Neyi saçma 1000 lira olması mı hastaneden hastaneye değişiyor fiyatlar, düşük mü geldi size, ben ağrıdan ölüyorum, siz paranın derdindesiniz
Hayir ya sacma olan okadar agri olmasi
Anestezili olansey okadr agri yapmasi mantıksız geldi

nesacma ben 1300verdim
antibiyotik vermedi yazmissiniz tahlilyap geldemis sizle ilgilenmemiş bunları sacma buldum
Neden bukadr agresifsiniz
Sizin verdiğiniz paranın neden derdinde olayim
Ki ben 1300 verdim
Ben sizle ilgilenmemlerine sacma buldum

Evet tatlım şubatın başında adet gördüm ve film çektirdim daha adet görmedim, benmde tek belirtim adetime 10 gün kala çok fena bi sancı girmişti karnıma ve göhüslerimde hassaslık vardı aslında klasik adet belirtileriydi, bende bu ay hemen beklemiyordum ama nasip çok şükür :KK73:
Cok sevindik ama ne yazıkki ben adet oldum . Sorunumuz halen çözüme bilmiş değil. Zaten virüs nedeniyle hastanelere gitmek istemiyoruz o yüzden birkaç ay daha bekliycez böyle

Cok sevindik ama ne yazıkki ben adet oldum . Sorunumuz halen çözüme bilmiş değil. Zaten virüs nedeniyle hastanelere gitmek istemiyoruz o yüzden birkaç ay daha bekliycez böyle
Herşeyin en iyisini allah bilir çünkü her nasip, vaktine esirdir. Ben 1.5 yıl bekledim ne eşimde nede bende hiçbir problemimiz olmadığı halde en son artık bi rahim filmi çektireyim dedik ki oda temiz çıkmıştı tüplerim açıktı kapalı değildi aslında demekki artık vakti gelmişti film bahane oldu sabırlı ol bacım çok iyi anlıyorum hepinizi bol bol dua edin asla isyan etmeyin, rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın inşşş :dua::KK200:

Herşeyin en iyisini allah bilir çünkü her nasip, vaktine esirdir. Ben 1.5 yıl bekledim ne eşimde nede bende hiçbir problemimiz olmadığı halde en son artık bi rahim filmi çektireyim dedik ki oda temiz çıkmıştı tüplerim açıktı kapalı değildi aslında demekki artık vakti gelmişti film bahane oldu sabırlı ol bacım çok iyi anlıyorum hepinizi bol bol dua edin asla isyan etmeyin, rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın inşşş :dua::KK200:
filmden sonrami oldu cnmhayirli olsun

Inşallah amin

X