Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

ben de istanbul bakırkoyde radyomar&radyotom da cektırdım. adet bıtımımın 3. gunu. ben de çok korkuyodum ama ağrısız C kollu denılen yontemle cekıldım. gayet rahat gectı. sadece ilacı verdıgınde adet agrısı gıbı bı agrı olustu kı benım adet agrılarımın yanında hıc bısı. o yuzden korkmayın yaptırın ve muhakkak agrısız yontemle yaptırmak ıstedıgınızı bıldıgırn va ya bu yontemı uygulayan yerlerı secın. ınanın cok kolay atlatacaksınız. fılmden sonra ılac gerı akıyo ve o gun ılıskı onermıyolar. benım bı sonrakı gun ılıskım oldu ve bıraz kan geldı onu da yapılan ıslemden oturudur dıye pek umursamadım. işlemi 350 tl ye yaptırdım ama kadınlar gunune ozel ındırımle bu fıyataydı normalde 450 tl ımıs. dr dan zıyade sızı hazırlayan bayan cok rahatlıyo herseyı anlatıyo. dr da yaptıgı ıslemlerı bır bır soyluyo sızı. ben ılacı verdıgını basta anlamadım bıle ılac yayılınca bıraz agrı oldu o kdr. bu arada sonucum da cok sukur temız cıktı bı problemım yok.

Arkadaşlar bu nette dönen efsaneleri çok okumamak lazım bende korka korka gittim çok kolay ağrısız acısız çektirdim.. İst. yaşayanlar için özelden reklam yapabilirim hangi kurumda olduğunu..

Bende gecen ay cektirdim ve anestesiz . Ben kendimi cok kastim o yuzden doktor iki kere cekmk zorunda kaldi ama sunu diyebilirim ki benim ki cok agrili gecti igneyle siviyi gonderirken cok agri hissettim uzerime ortulen yesil bezi agzima alip dislerimi sıktım . O nedenle kesinlikle kendinizi kasmayin . Cok sukur ki temiz cikti . Ama su da varki her insanda ayni olmuyo kiminde agrisiz oluyo

Arkadaşlar merhaba ben perşembe günü rahim filmi çektireceğim netten okudum biraz baya gözüm korktu yakın zamanda çektiren varmı?

Can'ım hsg den 3 ay sonra hamile kaldım.sağ tüpüm açıldı öyle kaldım toksa 2,5 sene bekletti yaramaz beni
ilk hsg de tıkanık acilmamıs miydi...bnm sag taraf tıkalı cikti.raporda boyle yaziyo ama doktor tam açılmadi dedi...sizce tekrar bir hsg ile açılir mi..bu arada hayırlısyla kucaginiza almayi nasip etsin Allah...

tüp bebek doktoru ilhami atılgan da hsg çektirdim yapışıklık varmıs tek tarafım kapalımış ama tek tüpüm yeterli olcağından tüp bebek tedavisi yaptık...tecrübelı ve halden anlayan bir doktor...hamile kaldığım için rahatlılıkla söyleyebılırım çok iyi bir doktor.
aklınızda en küçük soru işareti kalamayacak şekıl de bizi aydınlattı..sonrasında başladık.. şimdi den çatlak oluşmasın dıye de ozon kremı tavsiye ettı. böyle doktorlar ıyıkı war. :)))
Canım tek tupun açıksa neden tup bebek yapıldı..

ilk hsg de tıkanık acilmamıs miydi...bnm sag taraf tıkalı cikti.raporda boyle yaziyo ama doktor tam açılmadi dedi...sizce tekrar bir hsg ile açılir mi..bu arada hayırlısyla kucaginiza almayi nasip etsin Allah...
Ben 2 defa çektirdim ama bir sene aralıkla.ilk çektirdiğimde dr tıkalı görünüyor fakat bence tıkalı değil spazm sadece dedi.dr a güvenip 2 defa tüp bebek yaptım.tutmadı.rahme sıvı akıyormuş tıkalı olan yerden embriyoyu zehirliyormuş.tabi bunu çok sonra öğrendim.tıkanıklık hep kafamda soru işareti olarak kalmıştı benim.sonra başka bir dr a gittim önceki Hsg raporumu gösterdim.burda tıkanıklık var dedi bidaa Hsg önerdi.benimde kafama takılmıştı zaten.o Korkuyla bidaa çektirdim.ama bu sefer çeken yer daha tecrübeli detaylı çeken bir yerdi.20 senelik bir yer.haliyle çeken kadın da çok iyiydi.doktor da değildi.bayağı uğraştı kapalı dedi.ama Ağrı'sı fenaydı.be açtım dedi.2-3 aya hamile kalacaksın dedi.bisürü hasta bu şekildeyken hamile geldi dedi.gerçekten 3 ay sonra bi baktım hamileyim.o Ağrı'ya değmedi mi değdi inan.bidaha olsa bidaha yaparım çünkü yavrum nemimle artık.çok iyi araştır bence iyi bir yer bul önce git konuş sonra bidaha çektir.inan başaracaksın canım

P pink_love_lady ilk gittiğim tüp bebek merkezinde çekilmiş olduğum rahim filminde sag tüpün zamanında geçirmiş olduğun enfeksiyon sonucunda zarar görmüş dedi,tıkalı degil ama zarar görmüş dedi,ama dedi tek tüp ile hamile kalman gerekirdi ,1 yıl deneme sonucunda şimdiye kadar hamile kalmalıydın dedi ,horman tahlillerim ve eşimin sperm sonuçlarına baktı,tüp bebeğe başlayalım dedi hemen ama alttan muane etmedi ,ocakta başlıyacaktım ama ben bu arada başka bir tüp bebek merkezi araştrdm 2.kez danışmak için.bu kez 20 yıldan fazla bu işi yapan proftu.beni muane etti,pco var görünümlü dedi,rahim filmini 2. Kez görmek istiyorum zarar gören tüp vs ne durum da diye,çekildim 2. Kez ,çeken doktor sizde hiçbir sıkıntı yok ,normal Hsg rapora yazdı.bende ilkinde problem vardı dedim,o da bana o dönemde geçirdiğin bir enfeksiyon vs den dolayı öle gözükmüş olabilir dedi ve hiç bir sıkıntınız yok dedi,tekrar prof a gttik sonuçları göstermeye bana size şimdi tüp bebek yapmak çok erkenci olur ikinizde hiç bir sıkıntı yok,sadece bana klomen ve vitamin verdi,eylüle kadar normal yolla deneyin,artık olmazsa tüp bebek dedi,inşallah hakımızda hayırlısı olur,Rabbim inş nasip eder bu dönemde ,tabi yaş da önemli 32 deyim,ne diyim nisanda klomene başlıyacam.dua larda buluşalım inş

P pink_love_lady ilk gittiğim tüp bebek merkezinde çekilmiş olduğum rahim filminde sag tüpün zamanında geçirmiş olduğun enfeksiyon sonucunda zarar görmüş dedi,tıkalı degil ama zarar görmüş dedi,ama dedi tek tüp ile hamile kalman gerekirdi ,1 yıl deneme sonucunda şimdiye kadar hamile kalmalıydın dedi ,horman tahlillerim ve eşimin sperm sonuçlarına baktı,tüp bebeğe başlayalım dedi hemen ama alttan muane etmedi ,ocakta başlıyacaktım ama ben bu arada başka bir tüp bebek merkezi araştrdm 2.kez danışmak için.bu kez 20 yıldan fazla bu işi yapan proftu.beni muane etti,pco var görünümlü dedi,rahim filmini 2. Kez görmek istiyorum zarar gören tüp vs ne durum da diye,çekildim 2. Kez ,çeken doktor sizde hiçbir sıkıntı yok ,normal Hsg rapora yazdı.bende ilkinde problem vardı dedim,o da bana o dönemde geçirdiğin bir enfeksiyon vs den dolayı öle gözükmüş olabilir dedi ve hiç bir sıkıntınız yok dedi,tekrar prof a gttik sonuçları göstermeye bana size şimdi tüp bebek yapmak çok erkenci olur ikinizde hiç bir sıkıntı yok,sadece bana klomen ve vitamin verdi,eylüle kadar normal yolla deneyin,artık olmazsa tüp bebek dedi,inşallah hakımızda hayırlısı olur,Rabbim inş nasip eder bu dönemde ,tabi yaş da önemli 32 deyim,ne diyim nisanda klomene başlıyacam.dua larda buluşalım inş
Insallah hayırlısyla en kısa zamanda kavusursun bebegine canım...ben de 9 ay denemeden sonra hsg cektrdim doktor ikisi de tıkalıymis birini tam actim biri tam acilmadi dedi raporda da sol acik sag kapali yaziyo..uc ay verdi uc ay daha dene olmazsa gel dedi..asilama yapicak tahminimce bu uc ayda olmazsa..ben de artik bu konuda o kdr pinpirikliyimki acaba dedim bi de baska doktor bu çekse...ama tek tuple de hamile kalma şansı olur diyolar bakalm insallah olur da hic gerek kalmaz..

Ben 2 defa çektirdim ama bir sene aralıkla.ilk çektirdiğimde dr tıkalı görünüyor fakat bence tıkalı değil spazm sadece dedi.dr a güvenip 2 defa tüp bebek yaptım.tutmadı.rahme sıvı akıyormuş tıkalı olan yerden embriyoyu zehirliyormuş.tabi bunu çok sonra öğrendim.tıkanıklık hep kafamda soru işareti olarak kalmıştı benim.sonra başka bir dr a gittim önceki Hsg raporumu gösterdim.burda tıkanıklık var dedi bidaa Hsg önerdi.benimde kafama takılmıştı zaten.o Korkuyla bidaa çektirdim.ama bu sefer çeken yer daha tecrübeli detaylı çeken bir yerdi.20 senelik bir yer.haliyle çeken kadın da çok iyiydi.doktor da değildi.bayağı uğraştı kapalı dedi.ama Ağrı'sı fenaydı.be açtım dedi.2-3 aya hamile kalacaksın dedi.bisürü hasta bu şekildeyken hamile geldi dedi.gerçekten 3 ay sonra bi baktım hamileyim.o Ağrı'ya değmedi mi değdi inan.bidaha olsa bidaha yaparım çünkü yavrum nemimle artık.çok iyi araştır bence iyi bir yer bul önce git konuş sonra bidaha çektir.inan başaracaksın canım
Insallah canım...sana da hayirli olsun ins saglikla alisin bebegini kucagina..ya bende biraz pinpiriklik oldu bu konuda doktorumu degstrdim sonra bulundugum bolgedeki en iyi ve pahali olan doktora gttim sol tarafi tam acmis sag tarafi acamamis..icime kurt dustu acaba doktordsn mi kaynakli diye...ama simdi gidip hemen tekrar cektirirsem bu boyle devam etcek...9 aylik surecimde bir suru doktor degstrdrm artk birine guvenmek zorundayim..uc ay daha dene olmazsa gel dedi...o zmn sormayi dusunuyorum tekrar cekmek faydali olur mu diye...insallah gerek kalmaz da...

Anladm cnm peki ne kdr süre tek tuple denedin?? Bu arada hayirli olsun bebegin insallah hersey gonlune gore olur...
Bir sene Can'ım bir sene bekledim.2 defa tüp bebek yaptım bu süreçte.darısı başına canım kutsal bekleyiş seninki mücadeleye devam

X