Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Ooof evet valla nedir bu çektiklerimiz. Allah hepimize şans getirsin. Bu arada harika bir blog buldUm. Bu kadar mı güzel anlatılır şu yaşadıklarımız. Çok da komik. Azıcık gülmek iyi geldi :) Herkese tavsiye ederim. Google'a hemencecik embriyoannesi blog diye yazın çıkıyo :)

Kızlarr merhaba, yardımm istiyorum sizden. Ben geçen hafta salı günü rahim filmi çektirdim. Tüpler açık yapışıklık vs yok. Sormak istediğim şu yumurtlama dönemimde eşimle birlikte olduktan sonra biraz yatıp sonra duş alıyorum. Yatarken ıslaklık çok fazla oldu ve çarşafı toparlarken çarşafta leke olduğunu gördüm ve mavi renkliydi verilen ilaçta mavi diye biliyorum. 2 defa yaşandı bu normsl mi? Nedir bu anlayamadım.

Benim öyle olmamıştı canım doktorun bi yasak felan koymamisti demi ben dört beş gün ilski yapamamıştır çok hassastı istersen bi doktoruna sor canım
Kızlarr merhaba, yardımm istiyorum sizden. Ben geçen hafta salı günü rahim filmi çektirdim. Tüpler açık yapışıklık vs yok. Sormak istediğim şu yumurtlama dönemimde eşimle birlikte olduktan sonra biraz yatıp sonra duş alıyorum. Yatarken ıslaklık çok fazla oldu ve çarşafı toparlarken çarşafta leke olduğunu gördüm ve mavi renkliydi verilen ilaçta mavi diye biliyorum. 2 defa yaşandı bu normsl mi? Nedir bu anlayamadım.

Benim öyle olmamıştı canım doktorun bi yasak felan koymamisti demi ben dört beş gün ilski yapamamıştır çok hassastı istersen bi doktoruna sor canım
Yok canim herhangi bir yasak koymadi. Hatta ertesi gun tekrar doktorla gorustum yumurtama bakti yumurtamin buyumus oldugunu 2 gun ustuste birlikte olmami ve gebeligin olusabilecegini soyledi.

İnşallah dediği gibi okur canım benim doktor rahim filmi Çektirdiğim ay korun dedi ama ben dinlemedim devam ettim çalışmalara ama olmadı maalesef bu ayda aşılama olsun inşallah tutar şuan beklemedeyim Rabbim yardım eder inşallah inşallah da tutar Rabbim kimsenin elini boş çevirmesini bu yolda Allahım nolur
Yok canim herhangi bir yasak koymadi. Hatta ertesi gun tekrar doktorla gorustum yumurtama bakti yumurtamin buyumus oldugunu 2 gun ustuste birlikte olmami ve gebeligin olusabilecegini soyledi.

İnşallah dediği gibi okur canım benim doktor rahim filmi Çektirdiğim ay korun dedi ama ben dinlemedim devam ettim çalışmalara ama olmadı maalesef bu ayda aşılama olsun inşallah tutar şuan beklemedeyim Rabbim yardım eder inşallah inşallah da tutar Rabbim kimsenin elini boş çevirmesini bu yolda Allahım nolur
Amin canim. Allahim gonlune gore versin inşallah tutar, hamile kalir, bebegini kucagina alirsin. Amin.

bende dün çektirdim kızlar rahim filmi anestezili olduğu halde dün ve bugün ağrım oldu yarım saat sürdü benim sol tüpüm tıkalıymış doktora açılmışmıdır dedim yok açılmaz dedi herkes rahim filminden sonra açıldığını söylüyor

Benim agrım olmadı sadece işlem esnasında ilaç verilirken usutme ağrısı gibi karnımda ağrı oldu.çok korkarak gitmiştim birde kalktığında herşey bitiyor yalnız kanamam hala devam ediyo 10nunda çekildim filmi hala devam ediyor:KK43:(

canım bende geçtiğimiz cuma çekildim öyle bariz bir kanamam olmadı pembemsi kirli bir akıntı gibi oldu bende ama normalmiş kanama yakında geçer ilaç verdimi doktorun

canım bende geçtiğimiz cuma çekildim öyle bariz bir kanamam olmadı pembemsi kirli bir akıntı gibi oldu bende ama normalmiş kanama yakında geçer ilaç verdimi doktorun

Geçti bugün kanamm çok şükür doktor randevum sabah sperm testi ve hsg ile gidicem bakalım sperm testi pek iyi deil sanırım:KK43:

Test Sonuç Birim Referans Değeri
SPERMIOGRAM
ABSTİNANS SÜRESİ 4 Gün
MİKTAR 2.4 mL > 2 mL
RENK Krem Krem
GÖRÜNÜŞ Opak
Ph 7.4 7.2 - 8.0
VİSKOZİTE Normal
LİKEFAKSİYON SÜRESİ 60 Dakika
SPERM KONSANTRASYONU 13.8 milyon / mL > 20 milyon / mL
TOPLAM SPERM SAYISI 33.12 milyon > 40 milyon
MORFOLOJİ ( Kruger ) . > % 14 FERTİL
% 5 - 14 SUBFERTİL/FERTİL
% 1 - 4 SUBFERTİL
NORMAL MORFOLOJİ 11 %
ANORMAL MORFOLOJİ 89 %
BAŞ ANOMOLİSİ 32 %
BOYUN ANOMOLİSİ 27 %
KUYRUK ANOMOLİSİ 30 %
LÖKOSİT 180 bin / mL < 1.000.000 / mL
ERİTROSİT Yok adet / her sahada
AGLUTINASYON Az
IMMATUR GERM HÜCRESİ 1-2 adet / her sahada
MOTILITE
1. SAAT
HIZLI HAREKETLİ 40 % > %50 HAREKETLİLİK
YAVAŞ HAREKETLİ 26 %
YERİNDE HAREKETLİ 24 %
HAREKETSİZ 10 %
2.SAAT
HIZLI HAREKETLİ 35 %
YAVAŞ HAREKETLİ 20 %
YERİNDE HAREKETLİ 29 %
HAREKETSİZ 16 %
değerler bu canm spermde biraz düşüklük varmış yokmusama yinede olurmus fazla dusuk deilmis herhangi bir ilaç vermedi doktor 1 ay sonra tekrarlayn testi dedi bende hicbir sorun yokmus

Test Sonuç Birim Referans Değeri
SPERMIOGRAM
ABSTİNANS SÜRESİ 4 Gün
MİKTAR 2.4 mL > 2 mL
RENK Krem Krem
GÖRÜNÜŞ Opak
Ph 7.4 7.2 - 8.0
VİSKOZİTE Normal
LİKEFAKSİYON SÜRESİ 60 Dakika
SPERM KONSANTRASYONU 13.8 milyon / mL > 20 milyon / mL
TOPLAM SPERM SAYISI 33.12 milyon > 40 milyon
MORFOLOJİ ( Kruger ) . > % 14 FERTİL
% 5 - 14 SUBFERTİL/FERTİL
% 1 - 4 SUBFERTİL
NORMAL MORFOLOJİ 11 %
ANORMAL MORFOLOJİ 89 %
BAŞ ANOMOLİSİ 32 %
BOYUN ANOMOLİSİ 27 %
KUYRUK ANOMOLİSİ 30 %
LÖKOSİT 180 bin / mL < 1.000.000 / mL
ERİTROSİT Yok adet / her sahada
AGLUTINASYON Az
IMMATUR GERM HÜCRESİ 1-2 adet / her sahada
MOTILITE
1. SAAT
HIZLI HAREKETLİ 40 % > %50 HAREKETLİLİK
YAVAŞ HAREKETLİ 26 %
YERİNDE HAREKETLİ 24 %
HAREKETSİZ 10 %
2.SAAT
HIZLI HAREKETLİ 35 %
YAVAŞ HAREKETLİ 20 %
YERİNDE HAREKETLİ 29 %
HAREKETSİZ 16 %
değerler bu canm spermde biraz düşüklük varmış yokmusama yinede olurmus fazla dusuk deilmis herhangi bir ilaç vermedi doktor 1 ay sonra tekrarlayn testi dedi bende hicbir sorun yokmus
canım hiç takma kafana değerleri çok düşük değil eşinin keçi boynuzu falan yedir hareketlilik artar araştır netten Allahın izniyle olur hiç üzülme

canım hiç takma kafana değerleri çok düşük değil eşinin keçi boynuzu falan yedir hareketlilik artar araştır netten Allahın izniyle olur hiç üzülme
AY İNŞALLAH ÇOK TEŞEKKÜRLER AHMET MARANKİNİN BİR TARİFİ WAR ONU YAPICAM EŞİME.SENN SONUÇLARIN NASIL NE ZAMAN DIR DENİYONUZ.

AY İNŞALLAH ÇOK TEŞEKKÜRLER AHMET MARANKİNİN BİR TARİFİ WAR ONU YAPICAM EŞİME.SENN SONUÇLARIN NASIL NE ZAMAN DIR DENİYONUZ.
canım benim eşimde hiç bir sıkıntı yok ancak bende çikolata kistleri var hem sağda hem solda oyüzden olmuyor 6 aydır ilaç kullnıyorum geçen yıl 15 tatilde öğrendim kistlerim olduğunu biraz küçüldüler bu ay daha ilaç kullanıp bir daha ki aya bırakacağım nasipse rahim filmim temiz çıktı sadece sol tarafta hafif tıkanıklık varmış okadar inşlh hayırlısıyla hemencik olur bebeklerimiz ben çok hasretteyim çok istiyorum olmasını

canım benim eşimde hiç bir sıkıntı yok ancak bende çikolata kistleri var hem sağda hem solda oyüzden olmuyor 6 aydır ilaç kullnıyorum geçen yıl 15 tatilde öğrendim kistlerim olduğunu biraz küçüldüler bu ay daha ilaç kullanıp bir daha ki aya bırakacağım nasipse rahim filmim temiz çıktı sadece sol tarafta hafif tıkanıklık varmış okadar inşlh hayırlısıyla hemencik olur bebeklerimiz ben çok hasretteyim çok istiyorum olmasını
Allah gönlüne göre versin inşallah çok zor gerçekten beklemek en yakın zamanda hayırlı haberini duyarız belki: ) benim arkadaşım çikolata kistiyle hamile kaldı bitaneydi onun ama büyüktü sanırım hatta doğumdan sonra komple temizlendi demek ki engel de il yani: )

canım hamile kalabilen kalıyor nasip kısmet işte benim olmuyor 5 ay falan denedik sonrasında gittim doktora hiç bilmiyordum o güne kadar kistlerim olduğunu tabii yıkım oldu benim için eşim çok istiyordu onda hiç bir problem yok ama artık küçüldü kistlerim aralıkta nasip olursa başlayacağız denemelere hapı bırakacağım doktorumun tavsiyesi ile olmazsa tüp bebek yapılacak

canım hamile kalabilen kalıyor nasip kısmet işte benim olmuyor 5 ay falan denedik sonrasında gittim doktora hiç bilmiyordum o güne kadar kistlerim olduğunu tabii yıkım oldu benim için eşim çok istiyordu onda hiç bir problem yok ama artık küçüldü kistlerim aralıkta nasip olursa başlayacağız denemelere hapı bırakacağım doktorumun tavsiyesi ile olmazsa tüp bebek yapılacak
Merhabalar ben de çikolata kisti hastasiyim. Hangi ilacı kullandınız acaba?

X