Gebeliğe Hazırlık Rahim filmi çekilip hemen hamile kalanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
merhaba,
haziran sonunda rahim filmi çektirdim. bi sıkıntı çıkmadı ama pcos olduğu için doktorum yumurtalarımı büyütmek/çatlatmak için bir ilaç verdi. aşamalı olarak 3 ay kullanılıyor bir paketi. adet gününüzde başlayıp 5 gün sabah akşam toplam 10 tane ilaç içiyorsunuz. ben ilacın 2. ayında yani bu ay çift çizgi gördüm testte, kan tahlili yaptırdık geçen hafta. bu çarşamba da kontrole gidicez tekrar, hem tahlil hem ultrason için. eğer eşinizde bir problem yoksa veya sizde pcos dışında başka bir problem yoksa hamile kalacağınızı düşünüyorum ama rahim filminden hemen sonra kesin hamile kalırım diye düşünüp, beklentiye girip kendinizi psikolojik olarak yıpratmamanızı tavsiye ederim.

Bende sadece pko var aynı senın gibi canım . Esımın spremı cok iyi. Benım rahım temiz sadece pko var ınsallah hu ay bende güzel sonuç alırım.

Canım adetten en geç bir hafta sonrası çektirmen önemli kesinlikle çünki rahşm filminde daha net sonuçlar çıkar adet olduğumuz zaman rahim inceliyor adet bitikten sonra kalınlaşma başlar ve net görüntü alınamaz bu yüzden doktorlar adet gittikten sonrasına cekim istiyor bende öyle yaptırdım

Canım kullandığın ilaç neydi

Bende onu kullanıyorjm ınsallah hayırlısı olur

Ben söz konusu ilaç olunca her türlüsüne karşı ön yargılıyım. Şu an doktorun önerdiği folik asite de başlamadım mesela, önce tahlillerimi yapıp kan değerlerime göre başlamam gerekiyorsa başlıycam ona da. Hatta femara eğer bu ay işe yaramasa son ay içmeyecektim ama bu ilaç sayesinde hamile kaldığımı düşünüyorum. Sizde de işe yarar inşallah.

Insallah Saglkla kucağınıza alın sizde

Merhaba bende bu ay rahim filmi çekinicem Allah izin verirse. Nerede çekindiniz Ben şişli echomarın bu konuda çok iyi oldugunu duydum gerek hijyen açısından gerek doktoru acısından ağrısız oluyormuş ve çok kısa sürüyormuş c kollu röntgen cihazıyla çekildiği için ağrı sızı olmuyormuş

canım rahim filmini bende çektirmeyi düşüyorum ama biraz korkuyorum açıkcası çok ağrılı oluyor dediler senin çok ağrın oldu mu

Adet bitiminden sonra 12. Gün oluyor benim ama kalırsa ocak ayına kalıyor bidaha gün yokmuş hiç yardımcı olmıyorlar maalesef

canım rahim filmini bende çektirmeyi düşüyorum ama biraz korkuyorum açıkcası çok ağrılı oluyor dediler senin çok ağrın oldu mu

Zerre kadar ağrım acım olmadı o kadar rahat geçtiki ilacı verirlerken bile hiç hissetmedim:) Adetimin 8.gününde yaptırdım. Bana en geç 10.güne kadar yapıyoruz dediler.
Zaten 5-10 dakikalık bir işlem. Anestezi de almadım. Yaptırdığın yer önemli. Son çıkan C kollu dijital cihazlar kesinlikle acıtmıyor hissetmiyosun bile... Ağrı hissedenlere eski tür cihazlar kullanılıyor ama yeni sistem öyle değil. Yeterki iyi bi yerde yaptır gerisini düşünme:)
İstanbuldaysan benim yaptırdığım yeri önerebilirim canım

Ben echomarı aradım ilk oraya gidecektim orası bana uzak diye ben Anadolu yakasındayım diye telefondaki bayan bana dediki "isterseniz Kadıköy'deki şubemizde yaptırabilirsiniz, ordaki cihazda aynı doktorda aynı" dedi Kadıköy sonomed'te yaptırdım cihaz aynı zerre kadar ağrı hissetmedim çok rahat geçti:) doktoru da zaten echomar'daki doktor Cevat bey... Kendisi değerlendirdi raporumu yazdı çok iyi bi yer gerçekten dedikleri kadar varmış

Bende cevat beye çektiricem valla internette bi kötü yoruma rastlamadım echomar hakkında demek ki gerçekten iyiymiş herkesin dediğine göre

Bende cevat beye çektiricem valla internette bi kötü yoruma rastlamadım echomar hakkında demek ki gerçekten iyiymiş herkesin dediğine göre
Adet gecikmesi yaşadın mı peki rahim filminden sonra birde ilacı içerden verince adet sancısı gibi bir ağrı oluyormuş sende de oldu mu

Kesinlikle canım çok iyi yer eğer Anadolu yakasındaysan sonomed'tede çektirebilirsin cihaz aynı Cevat bey orda oluyor
Artık neresi sana yakınsa....
Bende internetten bulmuştum orayı yorumlar üzerine gittim
Bende çok memnun kaldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…