Rahim ağzında kanamalı lezyon çıkanlar

Can can mndh

Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2021
18
2
36
Merhaba hanımlar benim cinsel ilişkiden sırasında kanamam oluyordu son birkaç haftadır başladı 4ay önce ketemde yaptirdigim smear negatif çıktı ozaman sıkıntım yoktu zaten yeni başladı bugün Dr gittim muayene etti smear aldı smear çubuğu bile kanlı oldu rahim ağzında kanamalı bir lezyon görünüyor dedi alttan ultrasyon ilede baktı rahim içinde falan şükür sıkıntı yok tek sorun orda acaba bu nedemek enfeksiyon mu var yada daha kotu birşey çıkma ihtimali varmı ? Başına böyle birsey gelen varmı bilgisi tevrubesi olan varmı ayrıca 9 yıl önce yara vardı dondurdum.bu lezyonun yara ile bağlantısı varmı

Lezyon yara demek zaten yara oluşmuş tekrar. Smear hpv temizse normal bir durum doktorlar hastalık olarak görmüyor. Sadece ilişkide kanamaya sebep olursa müdahale edilebilir. Enfeksiyon olup olmadığını doktorunuz söyler zaten yarayla ilgisi yok.

İçiniz rahat etmediyse daha iyi bir doktora durumunuzu anlatın size söyler zaten kafanızı karıştırmış. Smear temizse korkmanıza gerek yok doktor baksın enfeksiyon varsa tedavi versin. İlişkide kanama varsa çocuğunuz yoksa yara için dondurma yöntemi daha doğru diyorlar bilginiz olsun.

Çok teşekkür ederim aydınlattığıniz için 2cocugum var daha öncede dondurma işlemi yapılmıştı ama ozaman gittiğim DRM direk yara demişti lezyon vs demedi işte birde ozaman hiç böyle kanamam olmamisti bunda olunca korku bastı

rahat olun kimisinde kanama yapıyor kimisinde yapmıyor. Ondandır. Ben de yaşadım kanama yapıyordu dondurdum. Tam geçmedi hatta şuan problemim yok. Aslında dondurma yakma önermiyor doktorlar kanama olduğu için müdahale ediliyor. Allah bağışlasın. doktor en iyi tedaviyi söyler. Kötü bir şey yok içiniz rahat olsun. Smear temizmiş. Rica ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…