Rahim ağzında kanama alanı

mavimuallime

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2024
305
172
30
Merhaba hanımlar 12+2 deyim. Bir anda uzanırken kanamam başladı bardaktan boşalırcasına. Hastaneye geldik yatış verildi. Doktor bebek iyi durumda ama rahim ağzında kanama alanı görüyorum dedi. Rahim ağzıyla alakalı daha önce hiç birşey söylememişlerdi gebelik öncesi kontrole de gittim herşey normal denildi. Doktor baktı Rahim ağzı uzunluğu yeterince iyi hatta fazla dahi anlam veremedi. Daha öncede 12 haftalık bebeğimi böyle bir anda başlayan kanama sonrası( kanama alanı göremedi doktor) kanamam aynı gün kesilmesine rağmen ve kalp atışı olmasına rağmen bir hafta sonraki kontrolde kalbinin durduğunu öğrenmiştim. Korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan. Böyle bir durum yaşayan oldu mu ?

Hemen hemen benimle beraber hamile kalan arkadaşlarımda ve bende oldu bu kanama olayı. Ben tüp bebek annesiyim, 2. trimestera kadar kanamam oldu hep, 2 tane kanama alanı vardı. Hatta kırmızı ve adet gibi oluyordu

Merhaba hanımlar 12+2 deyim. Bir anda uzanırken kanamam başladı bardaktan boşalırcasına. Hastaneye geldik yatış verildi. Doktor bebek iyi durumda ama rahim ağzında kanama alanı görüyorum dedi. Rahim ağzıyla alakalı daha önce hiç birşey söylememişlerdi gebelik öncesi kontrole de gittim herşey normal denildi. Doktor baktı Rahim ağzı uzunluğu yeterince iyi hatta fazla dahi anlam veremedi. Daha öncede 12 haftalık bebeğimi böyle bir anda başlayan kanama sonrası( kanama alanı göremedi doktor) kanamam aynı gün kesilmesine rağmen ve kalp atışı olmasına rağmen bir hafta sonraki kontrolde kalbinin durduğunu öğrenmiştim. Korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan. Böyle bir durum yaşayan oldu mu ?
Canım geçen hafta benimde başıma geldi. Bebeğin plesentası rahim ağzına yakınmış oda kanama yaparmış. Araştırdım bu şekilde sağlıklı doğum yapan çok kişi var. 20. Haftaya kadsr bebek kendi kendine yukarı çekebiliyormuş hatta. Muhtemelen sende de öyle bir sorun var ama korkma

Miyomlarınız var mı?

Canım geçen hafta benimde başıma geldi. Bebeğin plesentası rahim ağzına yakınmış oda kanama yaparmış. Araştırdım bu şekilde sağlıklı doğum yapan çok kişi var. 20. Haftaya kadsr bebek kendi kendine yukarı çekebiliyormuş hatta. Muhtemelen sende de öyle bir sorun var
Doktor öyle bir durumdan bahsetmedi ama olabilir. İnşaAllah bu süreci iyi bir şekilde atlatırım

Miyom kist vs yok
Ben de 12. haftadan 20. haftaya kadar süren kanamayla uğraştım. Şimdi 27. haftaya kanamayla girdim yine. Hep mesai saatleri dışında kanama geldiğinden birden fazla doktor gördüm. Herkes sebep olarak farklı bir şey söyledi. Ölüyorum bel ağrısından. Geçecek inşallah. Progestanı alıp su içip dinlenicez.

Ben de 12. haftadan 20. haftaya kadar süren kanamayla uğraştım. Şimdi 27. haftaya kanamayla girdim yine. Hep mesai saatleri dışında kanama geldiğinden birden fazla doktor gördüm. Herkes sebep olarak farklı bir şey söyledi. Ölüyorum bel ağrısından. Geçecek inşallah. Progestanı alıp su içip dinlenicez.
O haftalara ulaşırım inşaAllah. Sizde sağlıcakla kucağınıza alın inşaAllah ❤

• Beğen
Reactions: Gao
X