Rahim ağzı sülüğü

Ne zaman anımsasam koparım 😄

Geçenlerde trt belgeselde Afyon karamık gölü sülük toplayıcılığı vardı oturup izledim, gerilim filmi gibi. Çıktıkları yer de nahoş. Bu gariplerin son durağı da değişik olmuş. Kanı emdikten sonra ölmüyor yeniden kullanılıyorsa tedavi olanlara geçmiş olsun hastalıklar enfeksiyonlar …
Hastaneler de yapıyor galiba alternatif tıp olarak. Şifa olsun inş ne diyelim.
Devlet hastanelerinden randevu alıp hacamat, sülük vb geleneksel tıp yöntemlerini uygulatabiliyorsunuz kendinize.

Sonuç olarak, hangi hastalıklarda iyi geldiği açıkça belirlenemeyen, etki mekanizması bilinmeyen, tedavideki etkinliği, güvenliği ve başarısı konusunda bilimsel araştırma yapılmadığı için hakkında yeterli bilgi üretilmemiş olan, insan sağlığına vereceği zarar ve yararı saptanamayan bu tür uygulamalar, yalnızca uygulamanın yapıldığı bireylerin sağlığını riske atmakla kalmamakta, aynı zamanda uygulamaları destekleyen devlet politikaları (SGK ödemeleri, kongreler, kurslar, medya tanıtımları) yoluyla tüm halkın sağlığını tehdit etmektedir.

Hangi akla hizmet hastanelerde yapılıyor bilmiyorum
Hastanede de doktorların bazı hastalarda olumlu bazı hastalarda olumsuz sonuç aldıkları tedavi yöntemlerini uygulamaları gibi düşünün. Her hastaya yapılmıyor, kan değerleri uygun olan hastalara yapılıyor. Anemi olanlara yapılmıyor diye biliyorum.

Hahahah, amaç zaten içine kaçırmak :KK66:
Bende şok oldum şuan.
Hacamat, akupunktur vs yapiyorum. Gerekirse sülük tedaviside yaparim ama şeyime sokmam.

Ayyyyy, ablamin bir hastasinin (yoğun bakimda) beyninde Kurtcuklar vardı. Kafatasi kapali. Parazit oraya yuvalanmiş.
Ayni birde ciğerlerinde Parasit olan vardi.
Igrenç. Deri alti kurtlarina değinmiyorum bile :)
O kedilerden dolayı olabilen bir durum sanırım. Toksoplazma deniyor . Öyle her gördüğün kediyi ellememek lazım. Özellikle hamile ve küçük çocuklar için daha da riskli

Geçmiş olsun rahimden hiç duymadım kadin hastalıkları için gobek çevresinden yaptığını söylemişti bana hacamat a gelen kişi.

Sertifikası olmayan işin ehli olmayan kişilerden uzak durun .arkadaşlar sülük yapılırken dis eti kulak burun etrafına yapılacak olduğu zaman sülük herhangi bir bölgeye kaçmasın diye .

Haccam/haccame tarafından pamuk ile kapatılıyor. Vajina ya nasıl uygulandığını bilmiyorum ama ben yaptırırken kuyruk sokumundan yaptırmıştım en son

Sülük un gitmesini istemdiği yere pamuk/sirke sürmüştü.

Ankilozan spondilit ağrılarında ,hastalığın aktif döneminde omuzlarımı dik tutamazken en yüksek dozda agri kesici /kas gevşetici kullanmama rağmen ağrılarım geçmemişti..

Sertifikası olan bir kişi ile sıkıntımi konuşup ilk aşamada tarama sonrasında tedavi amaçlı sülük ve hacamat yaptırmıştım yaptırdığım 10 iğneden bu sonucu almamıştım.

Arkadaşında dediği gibi bir çok ünlü sanatçı futbolcu da kullanıyor artık alternatif tıbbi.

Ben seneler öncesi yaptırırken herkes bana gülüyordu dalga geçiyordu şimdi etrafımdaki herkes yaptırmaya başladı.

İnsan kendini çaresiz hissettiğinde ilaçlardan da çare bulamadığı dönemde her türlü koca kari ilacını deniyor maalesef.

Hacamat ve sülügün ehil elde yapıldığında zararı değil faydası vardır :)
Bir tanıdığımız dizlerine yaptırıyor. Ağrılarına iyi geliyormuş.

Hastanede de doktorların bazı hastalarda olumlu bazı hastalarda olumsuz sonuç aldıkları tedavi yöntemlerini uygulamaları gibi düşünün. Her hastaya yapılmıyor, kan değerleri uygun olan hastalara yapılıyor. Anemi olanlara yapılmıyor diye biliyorum.
Ya konu gerçekten bu değil gerçekten bilmeyip sormuyorlar dalga geçiyolar bence hepsinin yaşı 15 falan

Devlet hastanelerinden randevu alıp hacamat, sülük vb geleneksel tıp yöntemlerini uygulatabiliyorsunuz kendinize.
Evet merdivenaltı yerlerde yaptırıp yan etki görenler sisteme nasıl bir yük oluşturduysa devlet eliyle güvenli olarak yapılsın dediler demek ki. Hacamat da sülük de inanılmaz kötü sonuçlar yaratabilir.
Tek bir işlemle bütün hastalıkların şifa bulması gerçekten mümkün olsa keşke.

5000 yıldır yapılan muazzam bi işlemi sen yapma kardeşim ve git burdan artık
İnsanlara hakaret ve beddua ederek gerginliğinizi atıyor olabilirsiniz, genel olarak herkes anlamaya ve tahayyül etmeye çalıştı. Espri anlayışınız yok, belli ki kötü şeyler yaşamışsınız kendinizce çare arıyorsunuz. Bunların sebebi buradaki insanlar değil.
Bilmediğin şeyi sorgulamak suç değil.
Akla yatmayan şeyler hakkında düşünmek suç değil.
Belki de kendi karmanız pek temiz değildir?

Devlet hastanesinde doktorlar yapıyor. Geçenlerde randevu alacaktım ama müsait olduğum bir zamana ayarlayamadım. Doktor kontrolünde yapılması en iyisi.
Evet merdivenaltı yerlerde yaptırıp yan etki görenler sisteme nasıl bir yük oluşturduysa devlet eliyle güvenli olarak yapılsın dediler demek ki. Hacamat da sülük de inanılmaz kötü sonuçlar yaratabilir.

İnsanlara hakaret ve beddua ederek gerginliğinizi atıyor olabilirsiniz, genel olarak herkes anlamaya ve tahayyül etmeye çalıştı. Espri anlayışınız yok, belli ki kötü şeyler yaşamışsınız kendinizce çare arıyorsunuz. Bunların sebebi buradaki insanlar değil.
Bilmediğin şeyi sorgulamak suç değil.
Akla yatmayan şeyler hakkında düşünmek suç değil.
Belki de kendi karmanız pek temiz değildir?
Sülükten hamile kalmıştır cümlesini tahayyül gibi süslü cümlelerle manipüle edemezsin , başından beri dalga geçilen cümlelere espiride diyemezsin , kötü şeyler yaşamış olduğunu düşündüğün birini zorbalarken eğleniyordun. Bilmediğin şey dediğinide inanmadığın olarak değiştiriyorum ben çoooooook fazla kınasam birini bu kadar yazmazdım. Hadi ben karmamı yaşıyorum size yazıyorum kardeşim siz ne yaşıyosunuzda bir kişye böylesine yazıyosunuz gerçekten kötü bişey yapıyosam yardımcı olsanıza kurtarın beni mesela hadi sizin derdiniz beyninizdeki kötü duyguları burda atmak

Hastanede uygulanması bile sizi susturmuyo sen ikna oluyomusun bu çabandan hastanenin işi yok onaylamadığı sakıncalı gördüğü kan emici hamile bırakan içerde sigara içen omurgasız pislik vahşet dehşet sülüğü tıpa sokucak , keşke senin gibileri şurdan yok olsa ve gerçekten uygulayanlar yada bilgisi olanlar yazsa

X