Rahim ağzı sülüğü

Bazı hastanelerde alternatif tıp olarak uygulanıyor. Mesela bizim burda bir ilçenin hastanesinde bu ve hacamat yapılıyor.
Sonuç olarak, hangi hastalıklarda iyi geldiği açıkça belirlenemeyen, etki mekanizması bilinmeyen, tedavideki etkinliği, güvenliği ve başarısı konusunda bilimsel araştırma yapılmadığı için hakkında yeterli bilgi üretilmemiş olan, insan sağlığına vereceği zarar ve yararı saptanamayan bu tür uygulamalar, yalnızca uygulamanın yapıldığı bireylerin sağlığını riske atmakla kalmamakta, aynı zamanda uygulamaları destekleyen devlet politikaları (SGK ödemeleri, kongreler, kurslar, medya tanıtımları) yoluyla tüm halkın sağlığını tehdit etmektedir.

Hangi akla hizmet hastanelerde yapılıyor bilmiyorum

Varise sülük yapıştırmak hangi aklın ürünüydü acaba 😁
Jsjsjsjs ne bileyim, bir de koca 15lik tursu kavanozunda gelmisti eve o suluk kardesler, vicir vicir yuzuyorlardi, ay nasil igrencti yahu. Teyzem ertesi gun yatakta bi uyaniyor ki ortalik kan golu, hayir aklina da gelmiyor süluklerden olacağı, bayılıyor korkudan, sonra esi almis kucaklamis hastaneye goturmus adamcagiz tabi durumu bilmediğinden teyzemden daha cok korkmus. Teyzem gozunu acilde herkesin hayret dolu bakislari icinde acmis, diyememis de beni suluk soktu ondan oldum diye, ölüp gidecekti.
Hsbshsjs Padişahın kızının amansız hastalığını iyileştiren kel oğlanmış sülük hahahaha (rüştü asyalının film)

ıyyyy içim tuhaf oldu kontrolsüz güç güç değil :/
Bunu yapanlar varmis yani, bir kere bi devlet hastanesinin alternatif tip bolumunden randevu almistim anneme, gecmeyen bas agrisi icin hacamat olacakti, bolume girdik naftalin kokuyordu, hacamat yapacak doktor anlattı da anlatti annemi ikna etmeye ugrasti. Ama görseniz o ses tonu ve konusma seklini, berbat bir aksan, igrenc bir Turkce, iki lafi biraraya getiremeyen biri... annemle muayene odasından ya biz sizi ciddiye alamadik diye kosarak uzaklasmistik.

Jsjsjsjs ne bileyim, bir de koca 15lik tursu kavanozunda gelmisti eve o suluk kardesler, vicir vicir yuzuyorlardi, ay nasil igrencti yahu. Teyzem ertesi gun yatakta bi uyaniyor ki ortalik kan golu, hayir aklina da gelmiyor süluklerden olacağı, bayılıyor korkudan, sonra esi almis kucaklamis hastaneye goturmus adamcagiz tabi durumu bilmediğinden teyzemden daha cok korkmus. Teyzem gozunu acilde herkesin hayret dolu bakislari icinde acmis, diyememis de beni suluk soktu ondan oldum diye, ölüp gidecekti.

Bunu yapanlar varmis yani, bir kere bi devlet hastanesinin alternatif tip bolumunden randevu almistim anneme, gecmeyen bas agrisi icin hacamat olacakti, bolume girdik naftalin kokuyordu, hacamat yapacak doktor anlattı da anlatti annemi ikna etmeye ugrasti. Ama görseniz o ses tonu ve konusma seklini, berbat bir aksan, igrenc bir Turkce, iki lafi biraraya getiremeyen biri... annemle muayene odasından ya biz sizi ciddiye alamadik diye kosarak uzaklasmistik.
Sülükler bidondan kaçıp gece saldırmış mı? Anlamadım o kısmı😐

Sülükler bidondan kaçıp gece saldırmış mı? Anlamadım o kısmı😐
Aa hayir, simdi islem sırasında teyzemin yanindaydim, gayet amatorce sulukleri aldı aldi bacaginda varis olan yerlerine tutturdu, neyse hayvanlar kani eme eme sisti, kendiliginden bacaktan ayrildi.

Ama sulukten sonra kani durdurmak gerekirmis, bu kisim tabiki tibbi bilgi icerdigi icin biz uygulamadik. Ustlerine yara bandi gibi seyler kapatip sardik. Saniyoruz ki hersey bitti ama yok kanama durmamis, haliyle acillik oldu teyzem, cunku bayaği şakır şakır kan akiyordu.

askshdjsjsk iğrenç ya, Allah affetsin. Gölde gezerken al turşu kavanozuyla kargolan.

Tam hayalimdeki ortama uygunmuş 😬

Eski sağlık bakanının hastanesinde bile var geleneksel ve tamamlayıcı tıp bölümü öyle.
Hahahahahahah, sakin sakin kendi gölünde takilirken bir anda tepende biri beliriyor aliyor seni tursu kavanozuyla bilinmez bir yolculuğa goturuyor, sonra al bu bacak hadi em diye önüne koyuyorlar, vurur musun öldürür müsün, napcan emcen tabi ahahshsh🤣🤣🤣😄

Nasil yani? Rahminize suluk mu yapistiriyorsunuz? Vucudunuzun icine giriyor yani?

Amac nedir tam olarak? Kistleriniz icin ameliyat olmak yerine ya da ilacli tedavi olmak yerine vucudunuzun icine o kan yiyen turdeki hayvanlari mi sokuyorsunuz? Bu ne cesaret?
Bunları olmadığımı nerden biliyorsunuz ki

Allaj bagislasin nasıl yaptırdınız peki nereye konuldu bilgilendirir misiniz
Ya rahim korunaklı bi yer ismi vajinal sülük diyede geçer doktor yardımıyla yapıldı zaten spekülümle rahim ağzına kadar hastalıklı bölgeyi tutuyor benim sağdaydı kistim çoğu sağ tarafı tuttu

Allaj bagislasin nasıl yaptırdınız peki nereye konuldu bilgilendirir misiniz
Yani rahme gitmesi imkansız bişey öle bişey yok usg ile takip ediliyor içerde kalması herhangi bişey söz konusu değil burda bu kadar şaka malzemesi olcak bişey değildi zor günler yaşarken bu cahil topluluğun burda ne işi var ya

Ya rahim korunaklı bi yer ismi vajinal sülük diyede geçer doktor yardımıyla yapıldı zaten spekülümle rahim ağzına kadar hastalıklı bölgeyi tutuyor benim sağdaydı kistim çoğu sağ tarafı tuttu
Bana da önerildi ama biraz korkuyorum acikcasi hacamat yaptırdım faydasını gördünüz mü peki

X