Rahim ağzı 15 mm

ygmrsnr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2024
23
11
26
Merhaba hanımlar. 26 haftalık hamileyim, geçen hafta kontrolümde doktor rahim ağzı uzunluğunun 15 mm olduğunu, 1 cm de açılmam olduğunu ve hunileşme olduğunu söyledi, her an doğum yapabilirsin dedi, dikiş atılacak dedi ben birkaç doktora daha sordum onlar dikiş önermediler haftam ileri olduğu için. Şehir hastanesine gittim orda yatışım yapıldı, 3 gün yattım, 2 kere ciger geliştirici igne yapıldı, 1 tane progestan fitil verildi 4 defa da endol hap verildi sürekli nst ye baglandim ama hic kasilmam cikmadi ve taburcu ettiler, evde kullanmam için hiçbir ilaç verilmedi. Evde istirahat etmeye çalışıyorum, ayağa kalktığım zaman ufak tefek işler yapiyorum 15 20 dk falan sonra tekrar yatiyorum. 7 yıldır çocuğumuz olmuyordu simdi de kaybedicem diye cok korkuyorum. Böyle bir durum yaşayan var mi bilgilerinize ihtiyacim var :KK43:

İşleri bırakın eşiniz yapsın. Benim arkadaşımın böyle bir riski vardı. Eşi yaptı işleri.

İşleri bırakın eşiniz yapsın. Benim arkadaşımın böyle bir riski vardı. Eşi yaptı işleri.
Eşim yapıyor zaten çoğu şeyi ve bana da yat hiç kalkma diyor ama her yerim tutuluyor 10 15 dk hareket ediyim diyorum ama artik onu da yapmicam cunku iyice korkmaya basladim burda da okuyorum bu kadar düşük mm olan gormedim olanlar da hep dikişli iyice korkmaya başladım

Eşim yapıyor zaten çoğu şeyi ve bana da yat hiç kalkma diyor ama her yerim tutuluyor 10 15 dk hareket ediyim diyorum ama artik onu da yapmicam cunku iyice korkmaya basladim burda da okuyorum bu kadar düşük mm olan gormedim olanlar da hep dikişli iyice korkmaya başladım
Yürüyüş falan doktorunuz önerdiyse yapın derim ama iş için kendinizi yormayın. Riske atmaya gerek yok.

Lütfen tuvalete otururken bile dikkat edin. Enfeksiyon riskinizi unutmayın asla enfeksiyon kapmamanız lazım sarımsak yiyin bol bol. Bitki çaylarından hurma gibi doğum tetikleyen yiyecekleri araştırın ve uzak durun. Çok kritik haftalardasınız asla iş yapmayın eğilmeyin. Ayaklarınızı uzatın dizi izleyin kitap okuyun ne seviyorsanız. Sürekli karnınızı da ellemeyin benim hemşirelerim doğumu tetikliyor dokunma fazla derlerdi.

Evet artık hiçbir şey yapmıcam umarim haftamizi tamamlariz
Canım eğer dikkat edersen tamamlarsın poponun altına hep yastık koy ayaklarının altına yastık koy çok fazla su iç gerçekten tuvalet ve banyo harici ayağa kalkma eğer Dikişin yoksa haftan ileride sen dikkat edersen kritik haftalari atlatırsın bence ama iş sende bitiyor

Canım bende 23 haftalık hamileyim 13. Haftamda dikiş atıldı fakat ona rağmen rahim boyum 15mm düştü açılmam yok şükür progestan ve Endol bende kullandım ve wc ve yemek yemek dışında çok kalkmadım çok zor sureklı yatmak ve o kaybetme duygusu çünkü daha 24 haftalık kaybım var ve benımkının boyu hersey iyiydı bırden düştü 15mm

Canım bende 23 haftalık hamileyim 13. Haftamda dikiş atıldı fakat ona rağmen rahim boyum 15mm düştü açılmam yok şükür progestan ve Endol bende kullandım ve wc ve yemek yemek dışında çok kalkmadım çok zor sureklı yatmak ve o kaybetme duygusu çünkü daha 24 haftalık kaybım var ve benımkının boyu hersey iyiydı bırden düştü 15mm
Allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin benim doktorum da tekrar hastaneye yatış yapmamı istedi yarın 😔

X