RAĞMEN.......

SARILARIN FILIZ

umudum var :)))))))
Kayıtlı Üye
24 Mart 2012
16.672
2.433
41
Selamlar.....

Dün Bahar dizisini izlerken, bir kare aklımda kaldı ve bu soruyu; kendime de sordum.... ve şimdi sizlere soruyorum....

Bir örnek ile de başlatmış olayım, tüm rağmenlerimizi.....

Yapılan kötülüklere rağmen; karşımdakine kötülük yapmamaya uğraşıyorum.
Babamın almadığı tüm sorumluluklara rağmen, ona karşı iyi bir evlat oluyorum her zaman.
Annemin içimde açtığı yaralara rağmen, onu içimde affetmeye çalışıyorum.
Eşimin kötü özelliklerine rağmen, iyi yanlarına odaklanmaya çalışıyorum
Anne olamayacak olmama rağmen, yıkılmıyorum ve içimdeki şefkati hayvanlara veriyorum...

uzar gider, listem ....

peki siz ???

Bu kadar ödün vererek kendine haksızlık edersin, tüketirsin kendini sadece. Her şeyin bir dengesi, sınırı olmalı.

Ben anlamayana anlatmak için uğraşmıyorum artık. Yaşadığım şeyleri düşünüp üzülmek yerine anladığı bu kadarmış diyip kendime değer vermeye devam ediyorum. İnsan her yaşında daha da olgunlaşıyor.
Biyolojik olarak anne ve babamız olmaları bize hakaret edecekleri, hor görecekleri anlamına gelmiyor. Sırf spermlerinden meydana geldiğim için bana kötü davranmaya da hakkı yok. Önce insana insan gibi davranmayı bilecekler anne ve babalar.

Bu kadar ödün vererek kendine haksızlık edersin, tüketirsin kendini sadece. Her şeyin bir dengesi, sınırı olmalı.
mevzu ödün vermek değildi ki, ben herkese rağmenlerini sordum...

kotuluk gordum ama buna ragmen kotuluk yapmıyorum mesela bir örnekti..

sınavdan kaldım ama çalışmaya devam edip kazanacağim demek gibi yani.

çok pozitif biri sayılmam ama bir eksiye rağmen, artı var mı, artı çıkarıyor muyuz diye sordum aslında.

hangi kadın kendine haksızlık etmiyor, hayatını bır cocuga adamak dahi delice bir şeyken mesela.

buarada cocugum yok ama az cok herkes aynı turde anne oldugundan yazdım bunu.

ya da sımdı ya da gelecekte, bır erkegı mutlu ettıkce mutlu olan bır varlık olmuyor mu kadın ...

kimi zaman çok emek veren abla, abi kimi zaman işyerinin hakkını gözeten ama haksızlığa uğrayan bir personel olmuyor muyuz

en çok da birbirimize kötülük yapmıyor muyuz biz kadınlar ! dedikodu ve iftira, kadının kadına yaptığı bir şey olmuyor mu mesela

toparlayacak olursam, tüm kötü yaşananlar, imkanlar ve imkansızlıklar içerisinde; rağmenlere rağmen yani...

o iyiyi görebiliyor muyuz, görmek istiyor muyuz, başarabiliyor muyuz, bunu sormak istedim ben...

yoksa rağmenlerdeki haksızlıklar, kötülükler, bize yapılanlar, kendimize yaptıklarımız değildi ki konu ya da amaç...

Bu konu çok uzar yaa keşkeler rağmenler çok çok fazla çünkü

son mesajlar yanlış oldu, düzeltemedim ama düzeltmem gereken şey; rağmenlerimize üzülmek ya da kendimizi ya bir başkasını suçlamak değildi.

yani dertlerimizi ya da haksızlıkları ya da yaşanmışlıklarımızı, eksiklerimizi, eksilerimizi dizmek değildi...

RAĞMEN lerimize rağmen, o RAĞMEN'lere rağmen, ordan bir şey çıkıyor mu artı olarak ....

Bence bu kişiden kişiye değişir. Mesela olmayacak şeyi oldurmak için hayatımızdan mı çalıyoruz yoksa ara sıra insan olarak yapılan hatalara mı maruz kalıyoruz ?
Ve bu hatalardan sonra pişmanlık oluyor mu yoksa bu bir yaşam tarzına mı dönüşüyor. Rağmenler içinde iyi ki dediğim şeyler oldu ama bu insandan insana değişir

o zaman şöyle diyelim; bu şekilde aslında konunun karşılığı çıkmış olacak:

Anlamayanlara rağmen, anlatmaya çalışmıyorum.
Yaşadıklarımıza üzülmeme rağmen, orda kalmayıp üzüntümü bırakıp, kendime odaklanıyorum.
Beni sevmediği için bunu yapmadı dememe rağmen ( bir zamanlar ), kendime değer veriyorum tam tersi artık.
Yaşadıklarımıza üzülmeme rağmen, bunların beni olgunlaştırdığını görüyorum.
Her yaşın beni korkutmasına rağmen, daha da olgunlaştırdığını da görüyorum ve bundan memnun da oluyorum.
Yaş almama rağmen, yaş aldıkça farkınladığımın artmasından çok keyif alıyorum.
Anne-baba hakkı, sevgi ve saygıyı gerektirir bilinen bir gerçek olmasına rağmen; herşeye hakları ve hadleri olacak anlamına gelmez.
Annem-babam olmalarına rağmen, onlara karşı gelme ve cevap verme hakkım var. ve bu en doğal insani hak.

Fazla “rağmen” “keşke” doğurur diyeyim
aslında doğru bir yorum ama işte ben de kendim ve belki sizler gibi bu konuyu düşünecek bir çok insan için; O KEŞKELERDEN uzaklaşmak için RAĞMENLER dedim çünkü hep KEŞKE diyoruz ve kendimizi ya da başkalarını suçladığımız olay, anı, imkan gibi yerlerde hapis kalıyoruz hatta bu sebepten.

Yani nerde rağmen dediğimize bağlı biraz da
Herkese rağmen çalıştım başardım dersek bu iyi bir rağmen ama bana şunu yapmalarına bunu yapmalarına beni ezmelerine rağmen ben onlar sevdim saydım vs gibi rağmenler kendi hayatından çalmaktan başka bir şey değildir

RAĞMEN'lerimiz bir mecburiyet olarak görünebilinir , belki öyledir de ama ben aslında burda iyiye odaklanmak mı desem, hani kar altından çıkan kardelen olabilir mi, çiçek olmaz bu soğukta denilse bile, yani buna rağmen....

biraz bu aslında düşündüğüm....

yoksa görmemezlikten gelmek değil... eşime rağmen, evliliğimin 20. yılı demiyorum yani mesela kimse için... bu , sizin dediğiniz gibi kendimizden vazgeçmiş olmanın, hayatımızdan çalmış olmanın cümlesi olur çünkü. yani kötü bir şeye rağmen, çıkan iyi yan ya da sonuç olmuyor maalesef bu rağmen.....

evet aslında nerde rağmen dediğimiz farklı olabilir.

ben tam da sizin dediğiniz rağmenlerden bahsediyorum...

sorun
kötülük
eksiklik
problem
engeller
insanlar....

bunlara rağmen......

Rağmen diye diye aklıma Kore yemeği geldi

Rāmen (ラーメン veya 拉麺, raamen), Uygur ve Çin kökenli olan ve çorba içinde sunulan eriştenin Japon mutfağı'ndaki adıdır.
Genellikle çorbası, et suyu ile yapılır ve dilimlenmiş et, kurutulmuş deniz yosunu (海苔, nori), kamaboko, yeşil soğan ve hatta mısır gibi üst malzemeleri ile servis edilir.
Japonya'daki hemen hemen her yöre veya ada, Kyūşū'nun tonkotsu rāmeninden Hokkaidō'nun miso rāmenine kadar, kendi rāmen çeşidine sahiptir

eğlenceli yorumumuz da oldu , ne güzel...

değişik bir akış oluyor bakalım, neler çıkacak bakalım daha...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…