Aile Planlaması Qlaırısta ???

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Sema altungan

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2013
74
1
kızlar qlaırısta dogum kontrol hapını kullanan var mı? lekelenme oluyor dr onerdı. yazz bende yan etkı yaptı kullannmak ıstemıyorum. Qlariısta hakkında bılgısı olan var mı?

kızlar qlaırısta dogum kontrol hapını kullanan var mı? lekelenme oluyor dr onerdı. yazz bende yan etkı yaptı kullannmak ıstemıyorum. Qlariısta hakkında bılgısı olan var mı?

bu ay doktor bana da verdi bu hapı.normalde çocuk için tedavi görüyorum pcos tanısı kondu sadece bir ay içilip yumurta geliştiriciye geçilecek.bu hapın yan etkisi filan olmadı bende.

Canım ben de 2 aydır kullanıyorum, daha once yaz kullanıyodum, arada kanamalarım oluyordu bıcak gıbı kesti acaip memnunum yani, hem bunun içindeki hormon dogalmış doktorum soyledi

qlairista adetinizi düzenledi mi 26 günde bir adet olurdum bu ay qlairista kullandım yarın adet olmam lazım (26.gün) öncekia aylarda yumurtalıklarımda sızı olurdu hissederdim kasıklarımda hareketlenme olurdu bu ay yok.bir buçuk yıllık evliyim doğum kontrol hapı hiç içmedim şimdiye kadar adetimi düzenliyor olabilir mi 28.güne mi çıkacak,ya da ağrısız sızısız aniden adet mi olurum kulananlardan cvp bekliyorum.

Arkadaşlar ben 5 aydır kllanıyorum.doktorum önerdi.şimdiye kadar çok rahatsız edici bir yan etkisi olmadı bünyemde.sadece cildim kurudu ve biraz da selülit yaptı gibi.ama adet sancılarımı kesti.aşırı derecede kanamam oluyordu (10 gün adet mi olur mu:)) o düzene girdi.sonra polipden dolayı kahverengi lekelenmelerim de olurdu;o durumda düzene girdi..tabi herkese göre değişir yan etkileri ve etkileri..

banada dr önerdi bu ilacı düğünden bir ay önce içmeye başla dedi netten biraz araştırdım yeni bir ilaçmış sanırım çok fazla kullanan yok

Bende bgun baslayacagim insallah hic bir yan etkisi olmaz

Bende yeni başladım ilk kutu bitti önceden yasmin kullanıyordum gayette düzenli günümde regl oluyordum ama bu ay 2 gün gecikti ve 2 gün çok hafif oldu diğer günlerden çok farklıydı ve aşırı derecede bir anda şiştim çok rahatsız edici bir durum prospektüsünde eski ilacınız bitince ertesi gün qlairista ya başlayın deniyor ama doktorum 7 gün aradan sonra 8. gün başla demişti acaba bu yüzden bir düzensizlik söz konusu olabilir mi diye düşünüyorum konu ile ilgili bilgisi olan var mııııııııı

ben de bugün doktora gittim kan testi yaptı ultrason cekti qlaırısta yazdı fakat adetin 4. günü başla dedi ...araştırdım doğal bi ürünmüş yeni kullanıyormuş zaten sigorta da ödemiyor 23 liraya aldım yan etkisi yok denecek kadar az olduğunu söyledi yalnız ara lekelenmeler olabilirmiş sorun yapmayacakmışım bide hiç ara verilmeden kullanılacak diğerleri 7 gün ara veriliyormus ama bunda gerek yokmuş kullanınca görecez :))

Öylesine jinekolojik muayene için gittiğimde doktorum 6 cmlik bir kistim olduğunu söyledi ve Qlairista'yı bir ay kullanmamı istedi.Hiç kimseden olumsuz bir yorum görmedim.Ancak bende sivilce yaptı ve bugün de mızmız ağlak bir şeye dönüştüm.İnşallah kistten kurtulurumda bir daha kullanmak zorunda kalmam doğum kontrol hapı.Daha öncede yasmin kullanmıştım.Tabi sadece 2 gün =)) Bünyem zayıf ve haplar beni ham ediyor =((

kızlaaaar ya ben de o hapı bu ay kullanmaya başladım ama 3gün üstüste kullanmayı unuttum vekanamam başladı bu ne anlamadım .ara kanama mı oluyo.bunu yaşayan var mı yardım lütfeeen

banada doktorum qlairista başladı bugun fakat ben hamıle kalmamıyorum sol yumurtalığım alındı ve drlar imkanı yok dedı .bu ilacı kullanıp hamıle kalabılen var mı

Cekilme kanamasi deniyormus ve normalmis o lekelenme. Adet ise son dort hapi icerken olursunuz cunku onlar hormon icermez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…