Aile Planlaması Qlaırısta ???

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
banada yeni verdi doktorum kist için tamamen doğal dedi,inşallah yan etkisi olmaz

Arkadaşlar bu ilacı kullanıp memnun olmayan varmı? Bende yeni kullanmaya başlıyacağım.Daha önce yazz kullanmıştım.Ama yan etkileri oldu bıraktım.Bu ilaçta da aynı şeyleri yaşarmıyım.

Arkadaşlar bu ilacı kullanıp memnun olmayan varmı? Bende yeni kullanmaya başlıyacağım.Daha önce yazz kullanmıştım.Ama yan etkileri oldu bıraktım.Bu ilaçta da aynı şeyleri yaşarmıyım.

gençler :) vallaha ben de ilk kutumda 24. gündeyim şu anda. Kanamam bittikten 1 hafta sonra tekrardan ara kanamalar oldu - kahve pembe şeklinde anlam verememiştim. Yani ilacın 15. gününde ara lekelenme olayı olabiliyor ondan eminim birkaç kişiden daha duydum çevremde. Onun dışında bu kanamalar hala devam ediyor. Sanırım ilk kutularda olan bir durummuş.Kutu bitince hemen yenisine başlanacak. Sadece son 2 gündür aşırı bir şişlik var, regliye hazırlık gibi olabilir çünkü sonuçta son 4 hap kaldı ve hormonlar azalacak regliye geçiş olacak. Ondan sonrasını ben de merak ediyorum bakalım. Onun dışında dediğim gibi son 2 güne kadar bulantıdır, kilo alma şişkinlik gibi hiçbir yan etkisi olmadı.

kızlar ben ilacı bırakıyorum hamile kalmak için

Arkadaşlar merhaba bende 26 gündür qlairista kullanıyorum. Daha önce yazz ve yasmin denemiştim, ama aşırı mide bulantısından kesinlikle devam edemedim. Bu ilaç mucize gibi benim için adetimin ilk gününde içmeye başladığımdan beri hiçbir yan etkisi olmadı. Ki ben kesinlikle kullanamam yıne olur bi yan etki diyordum. Geçen ayın 22 sinde regl oldum. Bugün hafif kahverengi lekelenmeler oldu.. Şaşırdım. Sonra hapın ilk ayı olmasına bağladım. Sizden de bu tür şeyler yaşayanlar var mı. Bir de ilacın kaçıncı gününde ek bir korunma yöntemi olmadan birlikte olmaya başladınız. Tabi hamile kalmamak için kullananlara soruyorum :) Benim ilacın prospektüsünde okuduğum kadarıyla 9 gün sonra korunmasız birlikteliğe başlayabilirsiniz yazıyordu. Fakat biz 8. günde başladık. Ve yaklaşık 10 gün önce de çok ateşlendiğim için antibiyotik kullandım. Etkisini azalttığını okumuştum, ama o dönemde de ek bir korunma yöntemi kullanmadık. Maddi olarak pek hazır olmadığımız için bebek istemiyoruz. Ama olursa da hayırlısı deriz..
Size sormak istediğim bu kahverengi lekelenmeler hamilelikle ilgili değildir dimi. Yani ilacın ilk ayında bu tarz lekelenmeler yaşayan, yada kullanıp da gebe kalan var mı. ( Ben ilaç konusunda biraz rahat davrandım yani antibiyotik kullanırken de içtim, 3 4 sa. geç içtiğimde oldu..) O yüzden çok küçük bir ihtimalde olsa acaba diyorum.. Hamilelik olabilir mi.

randevu aldım, doktora gidicem ama yıne de bi danışmak istedim sizlere. lekelenmeden sonra normal regl devam ediyo mu onu merak ettm ben. çünkü bende bu ay sadece lekelenme oldu, regl olmadım. teşekkür ederim cevabınız için :)

evet tabi devam etmeliymiş ama ara ara lekenlenmek normalmiş hem d. kontrol hapları düzene sokmuyor mu neden olmadınız acaba randevu almakla iyi yapmışsınız geçmiş olsun :) test yaptınız mı doktorum demişti ki dün ilk ay hamile kalma riski hala olabilir demişti.

bende de küçük küçük kistimsi şeyler olduğu için doktorum aylar öncesinden bu ilacı yazdı. Geçen ay almam gerekiyordu ama bu aya kaldı. Diane verecekti ama son anda bunu yazdı hormonel dengeleride düzenlediği için. Sivilce tedavisi gördüm. bu küçük kistimsi şeyler de tüylenme ve sivilceyi yapan etkenlerdenmiş. Geri çıkmaması için 6ay kullanmam gerekecek.inşAllah çok kilo aldırmaz

yok hayır test yapmadım.. pek ihtimal vermedim açıkçası, ama aklımın bi köşesinde de şüphe var. Çünkü antibiyotikle kullandım, saatini geciktirdiğimde oldu.. ama hamilelikle ilgili hiçbir belirtimde yok ki.. aslında merak ediyorum, ama negatif çıktığında kendimi sürekli kuruntu yapan aptal gibi hissediyorum :) salı günü gidicem doktora bakalım o zaman belli olucak artık :)

bende hiç kilo aldırmadı, iştah yapıyor epey ama yemezsen almazsın sonuçta

hadi bakalım hayırlısı :)

aynı benm kilomda o civarlarda. almazsın inş :)

ya canım ben aldım 28 tane var sarı kırmızı beyaz ne renk ararsan var. 21 tane kullanıp bırakıcam bu kalan 7si ne ayak? hoşuma giden renklerimi kullanıyım illa allahım sinirlerim bozuldu yemin ederim.

:))) yok canım 21 tane kullanıp ara vermicekisn. hepsini içiceksin, bir kutu bitince ara vermeden 2.ye geçeceksin. Evet rengarenkler buarada :))

kızlar bu ilaç adet gecikmesi yaptımı sizde:26:
2 haftadır adetim gelmiyor

Arkadaşım bende aynı dertten muzdaribim.Bende ilk kutuya başladım 15 gunden sonra ara kanamalarım oldu.Sonra adet olmam gereken zamanda adet olmadım doktoruma sordum ikinci kutuya ara vermeden başla dedi ve başladım bu gun 11 gün hapımı içtim hala adet olmadım ne yapmam lazım,adet olunca aynı kutuya devam etmelimiyim?

Cnmbenim ya ben bir kutu kullandım 2,5 ay oldu biteli halen adet göremedim psikolojim bozuldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…