Pilav Tarifleri Püre yatağında pirzola eşliğinde MOR PİLAV (eşimin sponsorluğunda ;))

volere

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2011
373
25
Malzemeler
1 su bardağından az pirinç
1 avuç çiğ badem
2 yaprak mor lahana
Yarım yemek kaşığı tereyağı
Az sıvıyağ
Kaynar su

Pirincimizi bir miktar kaynar suyla ıslatıp beklemeye alıyoruz

doğradığımız lahanaları 2 su bardağı suyla haşlıyoruz

daha sonra bademlerimiz az sıvıyağla kavuruyoruz

pirincimizi iyice yıkayıp bademlere ekliyoruz cok az kavuruyoruz

kaynadıktan sonra süzdüğümüz 1 bardak lahana suyunu yarım bardak kaynar su ve tereyağını tuzu pirince ekleyip karıştırıyoruz (pişerken çektiğim resim eklenmiyor kusura bakmayın) :26:
Tavanın kapağını kapatıp kısık ateşte suyunu cekene kadar pişiriyoruz

pişince kağıt havlu koyup dinlendiriyoruz

Ve son hali

Bu arada merak edenler için hiiiiiç lahana tadı olmuyor aklınıza takılmasın benimde pilavım böyle mor mor oldu işte rengi normalde daha canlı kızlar misafire sunum açısından hoş oluyor herkese başarılar diliyorum öptüm hepinizi

Ellerinize sağlık çok değişik bir tarif olmuş pilavda,mavi pilav yedim ama mor lahana ile yapılan pilavı ilk görüyorum.
Sunumda hoş ve güzel olmuş :13: başarılar diliyorum yarışmada .

Ellerine saglik, kime oy verecegimi sasirtiyorsunuz bana ama yaa :26:
Cok güzel görünüyor!

Ellerinize saglik..farkli bir fikir olmus..bol sanslar

Ellerinize saglik cok hos yarismada basarilar

ellerine sağlık canım ,başarılar .. RENK katmışsın yarışmaya gerçekten iyi fikir

Eline sağlık:)
Yarışmada başarılar dilerim:)

waaoov müthiş gözüküyor

Ellerinize sağlık çok değişik bir tarif olmuş pilavda,mavi pilav yedim ama mor lahana ile yapılan pilavı ilk görüyorum.
Sunumda hoş ve güzel olmuş :13: başarılar diliyorum yarışmada .

Ellerine saglik, kime oy verecegimi sasirtiyorsunuz bana ama yaa :26:
Cok güzel görünüyor!

Çoook çoook teşekkür ederim hepinize vaktinizi ayırıp yorum yapıp iyi dileklerde bulunduğunuz icin pilavım birazcık değişik iste hayata renk katıyor ben moru cok seviyoruuum

tebrik ederim .başarılar dilerim arkadaşım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…