Tatlı Tarifi Pudingli toplar

minta

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2007
157
2
43
pişirdiğiniz pudingin içine bisküvileri karıştırın.daha sonra içine kırılmış fındık ya da cevizi koyun asıl tarifte fındık diyor ama ben ceviz koydum süper oldu:)
daha sonra soğunca elinizi suyla hafif ıslatarak parçalar koparın ve top haline getirdiğiniz tatlıları hindistan cevizine bulayın.üstlerine kürdan takarak servis edebilirsiniz afiyet olsun

**pudingi 2su bardağı sütle pişirin
**bisküvileri un haline getirin
**ceviz ya da fındıkları küçük parçalar haline getirin.

*1paket kakaolu puding
*2su bardağı süt
*1paket petibör bisküvi
*isteğe bağlı ceviz ya da fındık
*hindistan cevizi

topları yaparken bir kaseye su koyun ki eliniz yapışmadan tatlıları yuvarlak haline getirebilirisiniz.

Son düzenleme:
afiyet olsun arkadaşlar çok kolay ,lezzetli ve görüntüsü harika bir tatlı.resmini çekemeden bitirdiler.yine yapacağım o zaman önce fotosunu çekicem:)

Arkadaşlar Beğenilerinizi Belirtmek İçin Teşekkür Butonunu Kullanınız.

canim ikinci mesajinda var tesekkür et die ben ettim .. saol canim tarif icin resim olsa daha iyi olurdu ama nyse tesekkürler.......

benim çocuklarım ve hindistan cevizini sevmeyiz.. onun yerine incecik çekilmiş ceviz yada fındık olurmu acaba .tarif çok güzele benziyor denicem..

hindistan cevizi yerine kakao,ince çekilmiş fındık,ceviz olabilir.eti pufın üzerinde olur ya rengarenk küçük şekerler marketlerde baharat kısmında satılır ondanda olur topların üzerine.çok pratik hatta misafirin yanında yapıp koyuyorum.

X