Psikolojik sorunlar ve bu konuda uzman arkadaşlarim nolur yardim lutfen

Mavi dalgalarrr

DOLARINI BOZDUR..VATANINA YARDIM ET KARDEŞIMMM
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2016
1.024
821
Merhaba arkadaşlar
Benim psikolojik sorunlarim var ..
mesela insanlarla iletisim bozuklugu..
ne yaparsam yapayim kaybeden insan hep ben oldum ..
bu yizden cok yara aldim..
devlet hastanesinde psikologa gittim ne dese begenorsin 10 dakika diledi beni sinir var mi falan dedi..bu kadr bana ilaç yazip gondermeknistedi hep oyle yapiyormus..
sirada bekleyenler varmis..
bende ilaç falan kabul.etmedim..
ilaç alip da iyice kafayi mi yiyeyim ya??
benim istedigim doktor benle konusmali bana yön gostermeli..
buda özelde oluyormiş..
buna da benim gücum yok arkadaslar..
ven zaten zor geciniyorum birde her ay 80 tl nasil vereyim??
benim yardim istegim nolur bana önereceginiz bir yol var mi??
temin edebilecegim cok pahali olmasin kitap ..
internet sitesi ne bileyim ya ..
bana iyi gelecek sey ..
psikolog kitaplari var mi??
zira arkadaslar ben kafayi yedim..
lutfen beni kirici yorumlar yapamayin nolur..
zaten cok deprosyandayim birde burda iyice uzulmeyim..
ben oturmasini kalkmasini insanlarla fiyalogu pek bilmiyormusum..
bu nasil oluyor..
birde arkadaslar bu dunyada islerini yurütmek icin illa iki yuzlu mu olmak lazim??
iyi insanlar neden kaybediyor??
birde iki yuzluluk nasil oluyor ??
mesela ben sevmedigim bir insana nasil seviyormisum gibi davranayim??
cok buyuk haksziliga ugradim iş yerimde haksiz yere bazi insanlar en yakin atkadasin yuzunden isimden oldum..
halbuki kuyu kazladim ne bilwyim oyle kotu davranmadim..
bu haksizligi hazmedemiyorum arkadaslar..
bana bunu yapanlar rahat rahat mutlu gezerken ben isssiz boyle hergun baş agrisindan sitresden olmek istemiyorum ..
bir arkadas vardi os ueri de bir bayan ben on ahayret ediyorum rsmen kadin insan degil adeta taş robot ..
bir esyadan farki yok yizine tukursen ya rabbi sukur diyecek kadr yuzssuz bir o kadr da iki yuzlu patron her isini sahsi her seyini yaptiriyor kadin sabir tasi bir kere hayir demiyor bu nasil bir insanlik ?
bu nasil iki yuzluluk bu gibi insanlar hep kazaniyor ..
venim gini akilsizlar hep ortada kaliyor nerde hata yapiyorum arkadaslar..
ben kendime iyi insanim demiyorum ama iyi insan olmak idealim ..
kimseye zarar vermiyorum ama hep dişlandim ..
bunu nasil engelleyebilirm ??
kimse bana bu sekilde davranamasin arkadaslar ya..
hep haksizlar niye kazaniyor??
simdiye kadr yaptigim guzel islerde ailem bir kere beni takdir etmedi..
deger gormedim..
buda beni depresyona sokuyor 30 un altinda bayanim..
hayattan nefret ettim inanin..
olmek basit olsa suracikta kendimi bogmak istiyorum o kadr nefret ettim insanlardan kendimden ..
etrafimda bana yardimci olacak beni bu buhranlardan kurtaracak bir tek arkadasim yok:KK61:
ben ne olacam boyle arkadaslar..
benim acil bir doktora ihtiyacim var yoksa yakinda kafayi yemis bir insan bulacaksiniz..
gecen gunlerde okulda herkesin icinde birsey oldu kahkaha krizine girdim hocada bana gulmuyorsundur insAllah dedi..
ciktim disari bagira bagira kahkaha attim galib aben yavas yavas kafayi yiyorum arkadaslar..
lutfen bana beni kurtarack bana yardimci olacak tavsiyeler verin lutfen..
birde okuyabilecegim kitaplar..
bana yardim edermisiniz lutfen:KK43:

psikologa değil, psikiyatriste gitmişsiniz. Psikologlar ilaç yazamaz.
Durumunuz için kesinlikle demiyorum ama bazı süreçleri ilaçla atlatmak yararlıdır. Öncelikle ilaç kötüdür diye kafanızda koşullandırmayın.
Suçlama çok var sizde okuduklarımdan.
Size önermek istediğim;
Şema terapisi! internette bununla ilgili olan her şeyi araştırın. testleri yapın.
Kitap olarak ise mutlaka; 'hayatınızı yeniden keşfedin!'

psikologa değil, psikiyatriste gitmişsiniz. Psikologlar ilaç yazamaz.
Durumunuz için kesinlikle demiyorum ama bazı süreçleri ilaçla atlatmak yararlıdır. Öncelikle ilaç kötüdür diye kafanızda koşullandırmayın.
Suçlama çok var sizde okuduklarımdan.
Size önermek istediğim;
Şema terapisi! internette bununla ilgili olan her şeyi araştırın. testleri yapın.
Kitap olarak ise mutlaka; 'hayatınızı yeniden keşfedin!'
nasil kesfedecem hayatimi?
birde bi bakayim şema terapistine..
cok kotuyum sinirliyim bu aralar..
bu yuzden k.k da bile banlandim haksizliga bazi seylere tahammul edemiyorum ben ya..
benim iyilesmem lazim..
cocugum icin iyi bir anne olmam lazimm..

nasil kesfedecem hayatimi?
birde bi bakayim şema terapistine..
cok kotuyum sinirliyim bu aralar..
bu yuzden k.k da bile banlandim haksizliga bazi seylere tahammul edemiyorum ben ya..
benim iyilesmem lazim..
cocugum icin iyi bir anne olmam lazimm..

kitabın adı, 'hayatınızı yeniden keşfedin'
Şema terapisi ile sorunlarınızdan kurtarmayı hedefliyor.

Canim bir dostun olsa çok daha iyi hissedersin kendini.bir de haksızlığa dayanamiyirum demissin ya belki de hep haksızlık olmuyordur da sen haksız da olsan psikolojiden dolayı hep haksızlık görüyormuş gibi hissediyorsundur.biraz empati yap mesela olaylarda.kendini tanı önce sonra da kötülük yapan bir insan goruyorsan o insana kızma sadece acı çünkü normal olsaydı öyle davranmazdi.Yanı onun da mutlaka iyi bir hayatı olmamıştır en zavallı olan sen değilsin merak etme.normal bir hayat yaşayan sevgi goren biri kimsenin kuyusunu kazmaya çalışmaz.onlar zaten zavallı insanlar.sen normal insanlara yaklaş,onlarla birlikte ol.insanlari sev hatalarını hoşgör,kimseyle tartışıp sinir yapıp kendi sinirini de bozma.biri tartışma mi çıkarıyor uzaklaş ordan.neseli ol herşeyi güzel tarafından gor,saglikliyim diye sevin bu bile mutlu etsin seni.dost edinmeye çalış inşallah çıkar karşına.en iyi psikolog dostlardir

Merhaba arkadaşlar
Benim psikolojik sorunlarim var ..
mesela insanlarla iletisim bozuklugu..
ne yaparsam yapayim kaybeden insan hep ben oldum ..
bu yizden cok yara aldim..
devlet hastanesinde psikologa gittim ne dese begenorsin 10 dakika diledi beni sinir var mi falan dedi..bu kadr bana ilaç yazip gondermeknistedi hep oyle yapiyormus..
sirada bekleyenler varmis..
bende ilaç falan kabul.etmedim..
ilaç alip da iyice kafayi mi yiyeyim ya??
benim istedigim doktor benle konusmali bana yön gostermeli..
buda özelde oluyormiş..
buna da benim gücum yok arkadaslar..
ven zaten zor geciniyorum birde her ay 80 tl nasil vereyim??
benim yardim istegim nolur bana önereceginiz bir yol var mi??
temin edebilecegim cok pahali olmasin kitap ..
internet sitesi ne bileyim ya ..
bana iyi gelecek sey ..
psikolog kitaplari var mi??
zira arkadaslar ben kafayi yedim..
lutfen beni kirici yorumlar yapamayin nolur..
zaten cok deprosyandayim birde burda iyice uzulmeyim..
ben oturmasini kalkmasini insanlarla fiyalogu pek bilmiyormusum..
bu nasil oluyor..
birde arkadaslar bu dunyada islerini yurütmek icin illa iki yuzlu mu olmak lazim??
iyi insanlar neden kaybediyor??
birde iki yuzluluk nasil oluyor ??
mesela ben sevmedigim bir insana nasil seviyormisum gibi davranayim??
cok buyuk haksziliga ugradim iş yerimde haksiz yere bazi insanlar en yakin atkadasin yuzunden isimden oldum..
halbuki kuyu kazladim ne bilwyim oyle kotu davranmadim..
bu haksizligi hazmedemiyorum arkadaslar..
bana bunu yapanlar rahat rahat mutlu gezerken ben isssiz boyle hergun baş agrisindan sitresden olmek istemiyorum ..
bir arkadas vardi os ueri de bir bayan ben on ahayret ediyorum rsmen kadin insan degil adeta taş robot ..
bir esyadan farki yok yizine tukursen ya rabbi sukur diyecek kadr yuzssuz bir o kadr da iki yuzlu patron her isini sahsi her seyini yaptiriyor kadin sabir tasi bir kere hayir demiyor bu nasil bir insanlik ?
bu nasil iki yuzluluk bu gibi insanlar hep kazaniyor ..
venim gini akilsizlar hep ortada kaliyor nerde hata yapiyorum arkadaslar..
ben kendime iyi insanim demiyorum ama iyi insan olmak idealim ..
kimseye zarar vermiyorum ama hep dişlandim ..
bunu nasil engelleyebilirm ??
kimse bana bu sekilde davranamasin arkadaslar ya..
hep haksizlar niye kazaniyor??
simdiye kadr yaptigim guzel islerde ailem bir kere beni takdir etmedi..
deger gormedim..
buda beni depresyona sokuyor 30 un altinda bayanim..
hayattan nefret ettim inanin..
olmek basit olsa suracikta kendimi bogmak istiyorum o kadr nefret ettim insanlardan kendimden ..
etrafimda bana yardimci olacak beni bu buhranlardan kurtaracak bir tek arkadasim yok:KK61:
ben ne olacam boyle arkadaslar..
benim acil bir doktora ihtiyacim var yoksa yakinda kafayi yemis bir insan bulacaksiniz..
gecen gunlerde okulda herkesin icinde birsey oldu kahkaha krizine girdim hocada bana gulmuyorsundur insAllah dedi..
ciktim disari bagira bagira kahkaha attim galib aben yavas yavas kafayi yiyorum arkadaslar..
lutfen bana beni kurtarack bana yardimci olacak tavsiyeler verin lutfen..
birde okuyabilecegim kitaplar..
bana yardim edermisiniz lutfen:KK43:
gerçek hayatta iyi bir arkadaşınız olsa şöyle dertleşebileceğiniz sıkıntılarınız büyük ölçüde azalır

Internetten videolara bakabilirsin.. doktorlar onerilerde bulunuyor.. ayrica mutlulugun sirlari diye bir kitap var, tavsiye ederim.. bir tane daha vardi ismini unuttum ya.. mutluluk uzerine kitaplar alabilirsin..

Nadir kitap.com ikinci el kitap satar.Alışverş yaptım birkez..Bir psikyatr önermişti.Hatalı alanlarımız ...Bir de kk sa önerdiler iyi hissetmek.Onu almadım daha diğeeini de daha okumadım.

Başka öneri kitap link varsa beklerim.

Bir de şükret sahip oldukların için .Senden kötü durumda olanlar da var mesela.Şükür önemli.İç huzuru için esma ül hüsna oku.Bana çok faydası oldu.Ama okuyacaksın hep.Yunus as duası oku.İnşirah suresi duha suresi oku.Felak Nas ayetel kürsü oku hergün.En güzel terapi bunlar.Bir de yapabilirsem seyahat.Bir dost edin bir de.Ama bunun için önce sen vefa göstermelisin.Eyvallahsız durmamalısın yakınlarındaki kişilere .
Strese girdipin an bir şekilde at çarşı gez sinema vs kitap oku. Dua vs vsStresliyken insanlardan o anlık uzak dur.Dilini tut.

Son düzenleme:
Canim bir dostun olsa çok daha iyi hissedersin kendini.bir de haksızlığa dayanamiyirum demissin ya belki de hep haksızlık olmuyordur da sen haksız da olsan psikolojiden dolayı hep haksızlık görüyormuş gibi hissediyorsundur.biraz empati yap mesela olaylarda.kendini tanı önce sonra da kötülük yapan bir insan goruyorsan o insana kızma sadece acı çünkü normal olsaydı öyle davranmazdi.Yanı onun da mutlaka iyi bir hayatı olmamıştır en zavallı olan sen değilsin merak etme.normal bir hayat yaşayan sevgi goren biri kimsenin kuyusunu kazmaya çalışmaz.onlar zaten zavallı insanlar.sen normal insanlara yaklaş,onlarla birlikte ol.insanlari sev hatalarını hoşgör,kimseyle tartışıp sinir yapıp kendi sinirini de bozma.biri tartışma mi çıkarıyor uzaklaş ordan.neseli ol herşeyi güzel tarafından gor,saglikliyim diye sevin bu bile mutlu etsin seni.dost edinmeye çalış inşallah çıkar karşına.en iyi psikolog dostlardir
bir tane iyi arkadasim var beni anlayan..
sagolsun..
ama ne bileyim ya ben anormal bir insanim ya da eyrafimdaki insanlar..
ama kendimi bildim bileli cogu zamn haksizliga ugradim..
ben oyle zannediyorum belki ama cogu zamn haksizliga ugruyorum..
mesela calistigim yerde cocugumu disladilar ..
co ugu mahvettiler..
ya ne bileyim cok sikinti yasadim ben..
hayatim roman olur anlatsam esden cek isden cek etrafimda yuzume gulypde kuyumu kazmayan bir tek insan yok ya..

Nadir kitap.com ikinci el kitap satar.Alışverş yaptım birkez..Bir psikyatr önermişti.Hatalı alanlarımız ...Bir de kk sa önerdiler iyi hissetmek.Onu almadım daha diğeeini de daha okumadım.

Başka öneri kitap link varsa beklerim.

Bir de şükret sahip oldukların için .Senden kötü durumda olanlar da var mesela.Şükür önemli.İç huzuru için esma ül hüsna oku.Bana çok faydası oldu.Ama okuyacaksın hep.Yunus as duası oku.İnşirah suresi duha suresi oku.Felak Nas ayetel kürsü oku hergün.En güzel terapi bunlar.Bir de yapabilirsem seyahat.Bir dost edin bir de.Ama bunun için önce sen vefa göstermelisin.Eyvallahsız durmamalısın yakınlarındaki kişilere .
Strese girdipin an bir şekilde at çarşı gez sinema vs kitap oku. Dua vs vsStresliyken insanlardan o anlık uzak dur.Dilini tut.
o dedigin dualari cogu zamn okuyorum yunus duasi ozellikle bana cok iyi geliyor..
bu kitapcidan kitap alirken kredi kartin agerek var mi??
kapida odeme yapsam mesela..
bu konuda beni aydinlatir misin??
arada carsiya gidiyorum ..
bazen butun insanlardan uzak bir gol kenari bir yere gitsem ..
iyi gelir mi??
annem bile benim ustume geliyor yA.
benim turk kahvesi icmem bile kadinin acaibine gidiyor neymis gic gormemis boyle kahve yapan diger kardeslerim hiç icmemis ben niye boyle yapiyormusum..
gelde krize gorme hadi simdi..
ya alti ustu turk kahvesi ..
ustelik kendi parqmla aliyorum..

Ben kredi kartımla aldım.İnş sorun yaşamam.kapıda ödeme olursa kitap pahalıya gelir gelir ama.Bak yine de sen varmı ?Kredi kartı konusunda ben mi cesurum bilemedim.Aliexpresten ble sipariş verdim geçen umarım sorun yaşamam

Ben kredi kartımla aldım.İnş sorun yaşamam.kapıda ödeme olursa kitap pahalıya gelir gelir ama.Bak yine de sen varmı ?Kredi kartı konusunda ben mi cesurum bilemedim.Aliexpresten ble sipariş verdim geçen umarım sorun yaşamam
benim kredi kartim yok..
en iyisi ben bi kitapciyla anlasip ona rica edeyim o getirsin..
bir defa oyle yapmistim sagolsunlar hic ek ucret almadan kitabi getirdiler...

psikolojinizi bozan neyse yada kimse gidip onunda psikolojisini bozun, en temiz öyle düzelir.
5 6 sene emek verdigim bir iste en yakin arkadas denmez ona pislik insanlar yuzunden hayalini kurdugum bir ise giremedim ona cok uxuluyorum iste..
onlar mani oldular..
Alllaha havale ediyorum onlari canimi cocugumu cok aglattilar yaktilar beni..

X