Psikolojik sorunlar ve bu konuda uzman arkadaşlarim nolur yardim lutfen

Oncelikle kendinize acimayi ve cevrenizi elestirmeyi birakmalisin.anlattiklarin gunluk hayatta hepimizin yasayabilecegi seyler.ne yasarsan yasa onune bak arkaya asla donup dusdunme.farkli ol ve insanlari dogrusuyla yanlisdiyla kabullen ki mutlu olasin.vede kendine pozitif telkinlerde bulun.gunun her ani her saati aklina geldikce kendine guzel seyler soyle

Oncelikle kendinize acimayi ve cevrenizi elestirmeyi birakmalisin.anlattiklarin gunluk hayatta hepimizin yasayabilecegi seyler.ne yasarsan yasa onune bak arkaya asla donup dusdunme.farkli ol ve insanlari dogrusuyla yanlisdiyla kabullen ki mutlu olasin.vede kendine pozitif telkinlerde bulun.gunun her ani her saati aklina geldikce kendine guzel seyler soyle
cevremi mesela nasil elestirmeyim ..
mesela bana zarar verenleri..
ins. pozitif bir insan olurum..

Merabalar öncelikle sakinleşmeye çalışın bana kalırsa.. Yazınızdan biraz fevri bir kişiliğiniz olduğunu çıkardım. Sanırım bunun en güzel çözüm yolu insanın kendini dizginlemesi. Mesela birisiyle tanıştığınızda veya iş görüşmesine gittiğinizde veyahutta arkadaşlarınızla görüştüğünüzde cool olun. Bu psikolojik durumunuzu kimseye yansıtmamaya çalışın. Kimse bu devirde dostunuz değilse , başkalarının dertleri içinde boğulmak istemez.. Kendinize güvenin (biliyorum zor) ama sanırım esas çözüm yolu bu.

Zarar veriyorlarsada sadece onlardan uzaklas ve sorgulayip durma.inan bana mutlu olursun

Empati kurmakla başla, yani herhangi bir durum ve olay karşısında kendini karşındaki insan yerine koy .o veya onlar ne yapar, yada ne yapıyorlar bunları incele kafanda tart, kendi hal ve hareketlerini çok inceleme ve düşünme ,kendine çok düşersen tedirgin ve her hareket davranışını kontrol etmeye çalışan panik yada yapmacık bir insan olursun ,başkalarını gözlemle hangi durumlarda ahenkli ,hangi durumlar karşısında şaşkın ,yada özgüvenli duruyorlar ,ama asla başkasını taklit etme ,bu karşındakileri inceleme ile göreceksinki aslında kimse kusursuz değil ,böylece kendinde kusur görmemeye başlayıp daha özgüvenli olacağına inanıyorum

Diğer konunuzda çocuğunuzu babasina birakma fikri vardi, çocuğun sizi sevmediğini filan düşünüyordunuz konu kapandı sonucu bilmiyorum acaba sizin sorununuz bu mudur bıraktıysaniz vicdan azabi mi yaşıyorsunuz ... belki gerçekten ilaçla tedavi olmaniz lazım sonuçta 5 yaşındaki çocuğun annesini sevmediğini düşünmek ciddi birşey, sevmemesi icin cok gerçekten ona siddet uygulayan bir anne olmaniz lazım.

Diğer konunuzda çocuğunuzu babasina birakma fikri vardi, çocuğun sizi sevmediğini filan düşünüyordunuz konu kapandı sonucu bilmiyorum acaba sizin sorununuz bu mudur bıraktıysaniz vicdan azabi mi yaşıyorsunuz ... belki gerçekten ilaçla tedavi olmaniz lazım sonuçta 5 yaşındaki çocuğun annesini sevmediğini düşünmek ciddi birşey, sevmemesi icin cok gerçekten ona siddet uygulayan bir anne olmaniz lazım.
sevmedigini dusunmek demeyelim sadece babasina guvenerek birtakim yanlis seyler yapti..
o konuya gelecek olursak lafim size bazi cok bilmis bayanlarin duymasini istemiyorum cocugu verdimmi vermedimmi hele bugun az once birisi bana ilacliksiniz yazmis ona da sinir oldum zatennn..
cevabin icin sana tesekkur ederim icten yardimci olmayi dusunupte cevap yazanlardan Allah razi olsun ..
dalga gecenlerden degill..

sevmedigini dusunmek demeyelim sadece babasina guvenerek birtakim yanlis seyler yapti..
o konuya gelecek olursak lafim size bazi cok bilmis bayanlarin duymasini istemiyorum cocugu verdimmi vermedimmi hele bugun az once birisi bana ilacliksiniz yazmis ona da sinir oldum zatennn..
cevabin icin sana tesekkur ederim icten yardimci olmayi dusunupte cevap yazanlardan Allah razi olsun ..
dalga gecenlerden degill..

Belki gerçekten kötü durumdasiniz psikolojik olarak belki değil gerçekten iyi değilsiniz, iyi bir uzmana gidin ilaçla tedaviyse ilaçlı olsun ama sizide dinlesin... ben bilmişlik yapmak, annelik şudur budur diye yazmak istemiyorum diğer konunuzda size cok sinirlenmistim belki anne olmasam bilmesem bu duyguyu o konu içimi acitmazdi, sağlıklı düşünmediğinizi kendinizde Diyorsunuz ve su cümlede açıklıyor "sevmedigini dusunmek demeyelim sadece babasina guvenerek birtakim yanlis seyler yaptı" o çocuk. Mantıklı bir hareket beklemek doğru değil ama siz yanlış yaptığını yazıyorsunuz..bence çocuğunuz için iyi bir psikiyatr bulun tedavi olun ve o zaman çocuğunuza karşı bakış acinizin değiştiğini göreceksiniz..
Biraz sakin olun günlük mesajlarınizi gördüm cok dipte hissettiğinizi anladim bir yerden başlayın

David Burns iyi hissetmek kitabı size psikolog kadar iyi gelebilir içindekileri uygularsanız.
bir de demişşsnz yaaa nehir kıyısına gittim diye. Gidin hem de sürekli. Su hakikaten iyileştirici etkisi var. Müzikle birlikte çok kuvvetli etkisi.
deniz kenarı artı müzik.
müzik sözsüz klasik olsun ya da sadece tek bir çalgı aleti olsun. Yan flüt, ney, tamburi vs.
İnternette bazı ses programları da var. Deniz sesi kuş sesi beyni rahatlatan sesler telefona yükleyebilirsiniz.
ama gerçek su sesi sudan gelen serin hava artı müziğin yeri çok başkadır.
inşallah sakinleşirsiniz. Siz sakinleşip içiniz huzura erince etrafınızda ki insanları tınlamayacaksınız.

Merhaba arkadaşlar
Benim psikolojik sorunlarim var ..
mesela insanlarla iletisim bozuklugu..
ne yaparsam yapayim kaybeden insan hep ben oldum ..
bu yizden cok yara aldim..
devlet hastanesinde psikologa gittim ne dese begenorsin 10 dakika diledi beni sinir var mi falan dedi..bu kadr bana ilaç yazip gondermeknistedi hep oyle yapiyormus..
sirada bekleyenler varmis..
bende ilaç falan kabul.etmedim..
ilaç alip da iyice kafayi mi yiyeyim ya??
benim istedigim doktor benle konusmali bana yön gostermeli..
buda özelde oluyormiş..
buna da benim gücum yok arkadaslar..
ven zaten zor geciniyorum birde her ay 80 tl nasil vereyim??
benim yardim istegim nolur bana önereceginiz bir yol var mi??
temin edebilecegim cok pahali olmasin kitap ..
internet sitesi ne bileyim ya ..
bana iyi gelecek sey ..
psikolog kitaplari var mi??
zira arkadaslar ben kafayi yedim..
lutfen beni kirici yorumlar yapamayin nolur..
zaten cok deprosyandayim birde burda iyice uzulmeyim..
ben oturmasini kalkmasini insanlarla fiyalogu pek bilmiyormusum..
bu nasil oluyor..
birde arkadaslar bu dunyada islerini yurütmek icin illa iki yuzlu mu olmak lazim??
iyi insanlar neden kaybediyor??
birde iki yuzluluk nasil oluyor ??
mesela ben sevmedigim bir insana nasil seviyormisum gibi davranayim??
cok buyuk haksziliga ugradim iş yerimde haksiz yere bazi insanlar en yakin atkadasin yuzunden isimden oldum..
halbuki kuyu kazladim ne bilwyim oyle kotu davranmadim..
bu haksizligi hazmedemiyorum arkadaslar..
bana bunu yapanlar rahat rahat mutlu gezerken ben isssiz boyle hergun baş agrisindan sitresden olmek istemiyorum ..
bir arkadas vardi os ueri de bir bayan ben on ahayret ediyorum rsmen kadin insan degil adeta taş robot ..
bir esyadan farki yok yizine tukursen ya rabbi sukur diyecek kadr yuzssuz bir o kadr da iki yuzlu patron her isini sahsi her seyini yaptiriyor kadin sabir tasi bir kere hayir demiyor bu nasil bir insanlik ?
bu nasil iki yuzluluk bu gibi insanlar hep kazaniyor ..
venim gini akilsizlar hep ortada kaliyor nerde hata yapiyorum arkadaslar..
ben kendime iyi insanim demiyorum ama iyi insan olmak idealim ..
kimseye zarar vermiyorum ama hep dişlandim ..
bunu nasil engelleyebilirm ??
kimse bana bu sekilde davranamasin arkadaslar ya..
hep haksizlar niye kazaniyor??
simdiye kadr yaptigim guzel islerde ailem bir kere beni takdir etmedi..
deger gormedim..
buda beni depresyona sokuyor 30 un altinda bayanim..
hayattan nefret ettim inanin..
olmek basit olsa suracikta kendimi bogmak istiyorum o kadr nefret ettim insanlardan kendimden ..
etrafimda bana yardimci olacak beni bu buhranlardan kurtaracak bir tek arkadasim yok:KK61:
ben ne olacam boyle arkadaslar..
benim acil bir doktora ihtiyacim var yoksa yakinda kafayi yemis bir insan bulacaksiniz..
gecen gunlerde okulda herkesin icinde birsey oldu kahkaha krizine girdim hocada bana gulmuyorsundur insAllah dedi..
ciktim disari bagira bagira kahkaha attim galib aben yavas yavas kafayi yiyorum arkadaslar..
lutfen bana beni kurtarack bana yardimci olacak tavsiyeler verin lutfen..
birde okuyabilecegim kitaplar..
bana yardim edermisiniz lutfen:KK43:
Bi bayanın dediği doğru psikolog seansı 60 dk sürüyo yani benim gittiğim psikologlorun hepsi öyleydi hem konuşma taraftarıdır seni dinler seni tanır neyle ilgili sorunun olduğunu anlayıp teşhisi koyar eğer ileri dereceli bir rahatsizliksa ilaç vermesi gerekiyor o yüzden siz de bence kullanmalısınız eğer değilse zaten söylüyolar şu şekilde çözebiliriz diye. Ben 2 sene boyunca gittim hem psikiyatrist hem psikolog 1 sene ilaç kullandım ölü gibi dolasiyodum etrafta normalde çok neşeli hareketli biriyimdir beni tanıyanlar gördüklerinde şaşırıyodu hiç konuşmaya mecalim olmuyodu sürekli yatıp uyumak istiyodum. Depresyondaydım ve etrafımda o kadar insan olmasına rağmen ben yalnızdım daha da kötü olmaya başladım. Çocukluğumdan gelen ufak tefek sorunlar vardı ama hiç anlamamıştım evlendigimde eşimin ailesiyle ilgili sorunlar çıkınca cocuklugumda yaşadığım sıkıntı aslında içimde bir sınır noktasıymıs ben farkında değildim ta ki eşimin ailesi tarafından sorun cıkartılana kadar. Doktorlara gittim özellere gittim verdiğim paranın haddi hesabı yok eşimin ailesi beni hasta kabullendirdiler ilaçları onlar yüzünden kullandım 2 sene geçti hala aynı sorun var ama tek fark var o da 2 senedir doktora giden benim ama gitmemesi gerekende benmişim yani hatalı onlar çıktı olan bana oldu hala daha psikolojik sorunlarım var. Senin sorununu bilmiyorum ama ben kimseye Hayır diyemedigim için hep kaybeden de üzülende ben oldum en son ki doktorum bana SINIRLAR adlı bir kitap önermisti gerçekten güzel ve cok bilgili. Bu hayatta kötülerin kazandığı iyilerin kaybettiği bir hayat ben bunu öğrendim ama her şekilde mutlu olmaya iyi olmaya cabalamak zorundasin. Bir de sorun olur mu isim veriyorum diye bilmiyorum ama Aşkım Kapışmak taniyorsundur sanırım bu adamın hayata dair güzel kitapları vardır onlara bir bak

Bi bayanın dediği doğru psikolog seansı 60 dk sürüyo yani benim gittiğim psikologlorun hepsi öyleydi hem konuşma taraftarıdır seni dinler seni tanır neyle ilgili sorunun olduğunu anlayıp teşhisi koyar eğer ileri dereceli bir rahatsizliksa ilaç vermesi gerekiyor o yüzden siz de bence kullanmalısınız eğer değilse zaten söylüyolar şu şekilde çözebiliriz diye. Ben 2 sene boyunca gittim hem psikiyatrist hem psikolog 1 sene ilaç kullandım ölü gibi dolasiyodum etrafta normalde çok neşeli hareketli biriyimdir beni tanıyanlar gördüklerinde şaşırıyodu hiç konuşmaya mecalim olmuyodu sürekli yatıp uyumak istiyodum. Depresyondaydım ve etrafımda o kadar insan olmasına rağmen ben yalnızdım daha da kötü olmaya başladım. Çocukluğumdan gelen ufak tefek sorunlar vardı ama hiç anlamamıştım evlendigimde eşimin ailesiyle ilgili sorunlar çıkınca cocuklugumda yaşadığım sıkıntı aslında içimde bir sınır noktasıymıs ben farkında değildim ta ki eşimin ailesi tarafından sorun cıkartılana kadar. Doktorlara gittim özellere gittim verdiğim paranın haddi hesabı yok eşimin ailesi beni hasta kabullendirdiler ilaçları onlar yüzünden kullandım 2 sene geçti hala aynı sorun var ama tek fark var o da 2 senedir doktora giden benim ama gitmemesi gerekende benmişim yani hatalı onlar çıktı olan bana oldu hala daha psikolojik sorunlarım var. Senin sorununu bilmiyorum ama ben kimseye Hayır diyemedigim için hep kaybeden de üzülende ben oldum en son ki doktorum bana SINIRLAR adlı bir kitap önermisti gerçekten güzel ve cok bilgili. Bu hayatta kötülerin kazandığı iyilerin kaybettiği bir hayat ben bunu öğrendim ama her şekilde mutlu olmaya iyi olmaya cabalamak zorundasin. Bir de sorun olur mu isim veriyorum diye bilmiyorum ama Aşkım Kapışmak taniyorsundur sanırım bu adamın hayata dair güzel kitapları vardır onlara bir bak
cok sagol canim..
benim sorunum karamsarlik ön yargilar ..
insanlarla ne kadr iyi davranirsam davranatim hep kotu muamele gormek...

aakim kapismak yazari kim acaba??
kitap adi yazmak serbest galiba..

Belki gerçekten kötü durumdasiniz psikolojik olarak belki değil gerçekten iyi değilsiniz, iyi bir uzmana gidin ilaçla tedaviyse ilaçlı olsun ama sizide dinlesin... ben bilmişlik yapmak, annelik şudur budur diye yazmak istemiyorum diğer konunuzda size cok sinirlenmistim belki anne olmasam bilmesem bu duyguyu o konu içimi acitmazdi, sağlıklı düşünmediğinizi kendinizde Diyorsunuz ve su cümlede açıklıyor "sevmedigini dusunmek demeyelim sadece babasina guvenerek birtakim yanlis seyler yaptı" o çocuk. Mantıklı bir hareket beklemek doğru değil ama siz yanlış yaptığını yazıyorsunuz..bence çocuğunuz için iyi bir psikiyatr bulun tedavi olun ve o zaman çocuğunuza karşı bakış acinizin değiştiğini göreceksiniz..
Biraz sakin olun günlük mesajlarınizi gördüm cok dipte hissettiğinizi anladim bir yerden başlayın
bir yerden baslayim..
aslinda iyiyim de..
yani ne bileyim etrafimdaki insanlarun bana benim hiç arti davranisim yokmus gibi muamele etmeleri beni bu hsle getirdi..
mesela ust komsu ..
gecenlerde onlara gittik..
benim ortaokul arkadasim vardi neyse..
onun telf dan birseye baktim ..
komsu demesin mi bana x sen telf cok ugrasiyorsun diye..
sanki 7 24 onla oturuyozda beni goruyor..
bunlara kiziuorum elestiriye acik olmaya calisiyrum ama boyle bilip bilmeden yorum yapanlara gicik oluyrum iste..
napayim??

ilaçliksiniz ne demek ya..
ne demek istedin adam gibi anlatir misin??
yazdiklarin pek normal gelmedi bir kere sakinles bu kadar hiperaktiflik iyi degil bunun icin destek al ve ilac tedavisi ol ilk adim bu bunun icin iyi bir psikiyatrist bul ve ona durust ol

David Burns iyi hissetmek kitabı size psikolog kadar iyi gelebilir içindekileri uygularsanız.
bir de demişşsnz yaaa nehir kıyısına gittim diye. Gidin hem de sürekli. Su hakikaten iyileştirici etkisi var. Müzikle birlikte çok kuvvetli etkisi.
deniz kenarı artı müzik.
müzik sözsüz klasik olsun ya da sadece tek bir çalgı aleti olsun. Yan flüt, ney, tamburi vs.
İnternette bazı ses programları da var. Deniz sesi kuş sesi beyni rahatlatan sesler telefona yükleyebilirsiniz.
ama gerçek su sesi sudan gelen serin hava artı müziğin yeri çok başkadır.
inşallah sakinleşirsiniz. Siz sakinleşip içiniz huzura erince etrafınızda ki insanları tınlamayacaksınız.
cok sagol arkadsim guzel cevabin icin ..
bundan sonra giderim ins..
iyi olacam ins ya..

X