Psikolojik baskı virüs işten cik

Evet kesinlikle ama kriz büyük iş yok eleman çok işverende de genelde para veriyorsam sonuna kadar sömüreceğim mantığı var.
Bize de pek çok kez dememize rağmen evden çalışma zor diyorlar. Halbuki hepimiz bilgisayar basındayız. Şu anda işte durdu.
Ama ona rağmen denen zaten herkes bu virüse yakalanacak önemli olan bağışıklık sistemini güçlendirmek.

Ben sizin diğer konularınızı da biliyorum, zaten iyi bir iş yeri değildi nitekim koşullarından da şikayetçiydiniz. Mayısta çıkmayı düşünüyorum da demişsiniz. Bence 1 ay için değmez şimdi çıkın, geçmişte olanları da aklınıza getirin, pozisyonunuzu yaptığınız işleri vs.

Ya cik gitsin ihbar suresine uymamak bir brut maas zaten de su an hakli fesih hakkin var patron ucretli izin vermio der gecersin. Ailen arkandaysa sen neyi dusunuyorsun. Ise gitmemeye basla bırak onlar aeni atsin. Boyleleikle ihbar odemezsin. Aradiklarinda iyi degilim hastaneye gitmeye korkuorum yok basim agrio yok midem bulanio dersin. Kendini attir. Ortalik durulsun uste tazminat bile alirsin.

İcim cok daralıyor gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum suçlu hissediyorum kendimi annem öyle söyleyince

Annen çoook haklı.
Zaten Mayıs'ta cikacakmissin. Ha Mayıs ha Nisan . Bir ay için ne kendi ne ailenin canını tehlikete atmaya degmez

boşverin çıkın ya ihbar mihbar hikaye, ihbar tazminatını ancak şerefli işverenler ödüyor. üstteki üyenin de dediği gibi, haklı fesih olması için ne yapmalısınız biraz araştırın ve haklı fesih yapmaya çalışın.

İcim cok daralıyor gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum suçlu hissediyorum kendimi annem öyle söyleyince
sizin gibiler hayatı nasıl yaşıyor çok merak ediyorum
gerçek bi sorunla karşılaşınca ne yapıyorsunuz
zaten çıkacağınız işten 26 gün önce çıkmanın nesini düşünüyorsunuz sanki doktorluktan istifa edecek gibi mesajlar
allah akıl versin ne diyeyim

Zaten çıkmayı düşünüyormuşsunuz. Kalıcı olarak düşünseydiniz tedbir alıp gidin derdin ama çıkın şimdi.
Bir bakın ama belki tazminat alırsınız da.

Benim kardesim de muhendis. Ben de cik diye baski yapiyorum ama çıkmıyor. Annemlerde ayni sekilde cikmasindan yana. Maddi bir sikintilari yok cok sukur. Kardesim bizi dinlemiyor bari siz ailenizi dinleyin. Caninizdan daha mi degerli? Size birsey olmaz belki ama annenizi babanizi evdeki yasli bireyleri riske atiyorsunuz.

Zaten çıkmayı düşünüyormuşsunuz, bencede ihtiyaciniz yoksa hemen ayrılın şaka değil durumlar ciddi gün gün artıyor enfekte sayısı

Saniye durmam şahsen. Durumun iyiyse ihtiyacın yoksa ne gerek var canın ucuz mu? Zaten mayısta cıkma kararı almışsın yerinde olsam ilk gün cıkmıştım. Bu virusun şakası yok

Annem sanıyor ki hemen çıkacağım işten ama iki senedir çalışıyorum burda ihbar sürem var 6 hafta içerde 5 gün iznim var onu da düşerlerse 37 gün daha gitmem gerek ise resmi tatil ve haftasonlari da sayılıyor demi kızlar bu da 5 haftaya tekabül ediyor

Bir avukata danışmakta fayda var tabi ama
İşyerinde salgın nedeni ile gerekli önlemler alınmadığı için noterden ihtar gondererek haklı fesih yapıp tazminatınızi talep edebilirsiniz.

İhbar süresinde zorla çalışacaksınız diye bir kural yok. Maasinizdan kesilir. Çıkabilirsiniz.

İhbar süresine uymayinca sanırım altı hafta boyunca yani ihbar süresi içinde ihbar tazminatini ödemek zorundayım ama işveren ya ihbar süresini doldurman derse pek hakim değilim bu konularda ama öyle mi oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…